ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2013/01/28
    25
    0

پیاده سازی avr

تا حالا کسی تونسته AVR رو روی FPGA اجرا کنه و با کدویژن برنامه نویسی کنه؟
    من یه جا دیدم نوشته بود با یه FPGA معمولی میشه 200 تا ATmega32 درست کرد.
    2012/06/02
    1,305
    16
    IRT

پاسخ : پیاده سازی avr

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61677.msg354848#msg354848
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط majidma3000
    تا حالا کسی تونسته AVR رو روی FPGA اجرا کنه و با کدویژن برنامه نویسی کنه؟
    من یه جا دیدم نوشته بود با یه FPGA معمولی میشه 200 تا ATmega32 درست کرد.
    ببین من اول یه دیدگاه به شما بدم

fpgs یک تکنولوژی بی نظیره برای پیاده سازی هر گونه سخا افتزاره دیجیتالی- avr یک محیط محصور و بسته است
    اصلا با این دید کوچبک به fpga نگاه نکنبد
    ما میریم سمت fpga که از avr ها فرار کنیم و محیط گسترده ایی برای طراحی داشته باشیم نه یک محیط محصور به شکل avr
    مورد دیگه اینکه یکی از علت ها که به سمت fpga میریم، کنار گذاشتن cpu های مرکزیه و جلوگیری از نویز و کار های پر سرعت
    اصلا مقایسه نکن با هم، با دید متفاوتی به fpga نگاه کن
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2013/01/28
    25
    0

حرف شما کاملا درسته، اما من برای یه کاری نیاز به یک پردازنده ، به همرا یک سخت افزار بزرگ برای کنترل یک سری تجهیزات جانبی که نیاز به سرعت و دقت بالایی داره ،دارم و می خواستم که همه اونارو در یک FPGA خلاصه کنم، بخشی از مدار باید توسط متلب روی FPGA پیاده بشه، حالا اگه کسی تونسته AVR Core رو روی FPGA پیاده کنه ، لطفا منو راهنمایی کنه. اگر هم راهی برای حذف پردازنده و یا استفاده از نوع دیگه ای دارید لطفا ذکر کنید تا ما هم استفاده کنیم.
    2008/02/28
    تهران
    22
    0

پاسخ : پياده سازي avr

دوست عزيز به يه نکته مهم توجه داشته باشيد که پياده سازي پروسسور avr خودش يه مساله پيچيده است , از طرفي کارايي avr در ميکروها علاوه بر بحث پروسسور , وابسته به سخت افزارهاي جانبي اونه که بعضي از اونا به خاطر ماهيتشون اصلا قابليت پياده سازي روي fpga با ساختار کاملا ديجيتال را ندارند. علاوه بر اين بعد از پياده سازي موفق پروسسور و سخت افزارهاي جانبي (که خودش زمان و انرژي زيادي مي بره) تازه مي رسيم به بحث کامپايلر که آيا پياده سازي شما دقيقا منطبق با استاندارد هاي atmel هست که بتونيد از کامپايلر هاي استاندارد avr مثلا codevision استفاده کنيد يا نه؟ در غير اينصورت زحمت نوشتن کامپايلر براي پروسسور خودتون هم به عهده شماست!
    در اينجا فرض من اينه که شما مي خواين يه سيستم پايدار و مطمئن براي مقاصد تجاري و صنعتي بسازيد. وگرنه براي کارهاي تحقيقاتي به خصوص در زمينه معماري کامپيوتر و طراحي پروسسور مي تونيد همونطور که دوستان گفتن از core هاي آماده avr براي تحقيق و مطالعه و پياده سازي استفاده کنيد که همونطور که عرض کردم احتياج به زمان و انرژي زيادي داره.

من براي يه کاري نياز به يک پردازنده ، به همرا يک سخت افزار بزرگ براي کنترل يک سري تجهيزات جانبي که نياز به سرعت و دقت بالايي داره ،دارم
    اگر با تحليل پروژتون به اين نتيجه رسيديد که واقعا احتياج به پروسسور داريد , هم altera و هم xilinx پروسسورهايي ارائه کرده اند که روي fpga پياده سازي مي شوند. در مورد altera بايد بگم که اسم پروسسورش nios ii است و در يک محيطي به نام sopc builder اين امکان را به شما مي دهد که يک سيستم سفارشي بر مبناي پروسسورش بسازيد و به زبان c براي اين سيستم برنامه بنويسيد. در مورد xilinx هم فکر کنم همين کارو با پروسسور microblaze انجام ميده.
    2013/01/28
    25
    0

منظور شما soc fpga هست درسته؟ اما این نوع FPGA در ایران پیدا نمیشه. :angry:
    در altium میشه به زبان c برنامه نویسی کرد ولی از اونجایی که پردازش به صورت موازی در FPGA انجام می شه و برنامه نوشته شده هم در FPGA ذخیره میشه، برای اجرای اون نیاز به یه FPGA پیشرفته گرون قیمت با تعداد زیادی لاجیکسل داریم، ولی اگه پردازش سری رو روی FPGA پیاده کنیم میتونیم با اجرای برنامه از روی حافظه خارجی توسط FPGA در هزینه ها صرفه جویی کنیم، من برای این کار از ترکیب FPGA و میکروکنترلر استفاده می کنم، از FPGA برای پیاده سازی سخت افزار مورد نیاز و میکرونترلر هم که معلومه. من میدونم که میشه میکروکنترلر رو حذف کرد و همه کارها رو با یه FPGA انجام داد، در ALTIUM پردازنده 64 و 32 بیتی برای FPGA وجود داره ولی استفاده از اون ها و برنامه نویسی برای اون ها رو بلد نیستم. :sad:
    2008/02/28
    تهران
    22
    0

منظور شما soc fpga هست درسته؟
    نه ، منظورم همين fpga هاي معمولي مثل spartan3 و cyclone ii بود. ببينيد به صورت كلي در حيطه چيپ هاي fpga دو نوع پروسسور داريم كه در پست زير يه توضيح مختصري دادم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

در چيپ هاي soc fpga پروسسور به صورت hard قرار داره اما من منظورم استفاده از soft processor بود.
    پس براي استفاده از nios ii و microblaze احتياج به چيپ خاصي نيست. هر چند كه بعضي محدوديت هاي تكنولوژيك وجود داره مثلا در مورد nios ii بايد بگم كه در cpld ها امكان پياده سازي نداره ، اما تو تموم خانواده بزرگ cyclone و stratix قابليت پياده سازي داره.
    در پست زير هم يك نمونه مثال براي ايجاد يك سيستم بر مبناي nios ii قرار دادم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

تا به حال از نرم افزار altium واسه برنامه ريزي fpga استفاده نكردم به همين دليله كه در مورد مسائل مربوط به altium نمي تونم نظري بدم.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7