اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خرید ست قطعات و المان های الکترونیکی برای آزمایشگاه خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خرید ست قطعات و المان های الکترونیکی برای آزمایشگاه خانگی

دوستان سلام.
    بنده در حوزه ی الکترونیک مبتدی هستم و از شما بزرگواران درخواست یک راهنمایی دارم.
    قصد دارم آزمایشگاه کوچکی در خانه برای الکترونیک و مخابرات ایجاد کنم و یک سری تجهیزات مانند مالتی متر، اسیلوسکوپ، منبع تغزیه و ... هم تهیه کردم.

حالا میخوام قطعات الکترونیکی (مقاومت، خازن، ترانزیستور و...) تهیه کنم و از شما خواهش می کنم یک فهرست کامل از المان های مورد نیاز برای بستن اکثر مدارها بروی بردبرُد در اختیار بنده قرار بدید. هدفم از تهیه ی این قطعات اجرای مدارهایی هست که در اینترنت و کنابهای مختلف وجود دارن. اگر ممکنه یک ست کامل قطعات مختلف به بنده معرفی کنید.

با سپاس فراوان.

پاسخ : خرید ست قطعات و المان های الکترونیکی ب

سلام
    دوست عزیز براتون آرزوی موفقیت داریم
    به علت بالا بودن قیمت قطعات بهتر نیست کم کم قطعات رو تهیه کنی؟ یعنی هر سری فقط قطعات مداری رو تهیه کن که داری روش کار میکنی
    واسه خرید قطعات هم لزومی به خرید حضوری نیست. میشه از فروشگاه های اینترنتی استفاده کرد
    تو لینک زیر چند تا فروشگاه معرفی شده:

دیدگاه

پاسخ : خرید ست قطعات و المان های الکترونیکی برای آزمایشگاه خانگی

با سپاس از توجه شما، حداقل برای شروع یک سری قطعات عمومی رو معرفی بفرمایید. فطعاتی که بشه با اونها مدار های کتب 301،302،... و امثالهم رو اجرا کرد.

دیدگاه

پاسخ : خرید ست قطعات و المان های الکترونیکی ب

متاسفانه با مدار های کتب 301،302،... کار نکردم.
        چون تو زمینه میکروکنترلر کار کردم میتونم یه لیست اولیه از قطعاتی که تو ساخت مدارات میکروکنترلری استفاده میشه واست بزارم
        Elec.pdf - 719 KB

دیدگاه

بسیار عالیه.
          آیا سایر دوستان هم نظری دارن ؟

دیدگاه

وسایل اولیه مث هویه و سیم لحیم و برد سوراخ دار و مولتی متر + منبع تغذیه یا پاور کامپیوتر برای شروع کار کافیه.

بقیه چیزها رو متناسب با هر پروژه ای که میخوای کار کنی بخر دوست عزیز.

دیدگاه

سلام
              قیمت خازنها از نوع الکترولیتی بسته ولتازشونه یعمی هرچی بالا تر بیشتر.
              مقاومت یک چهرم وات هم دونه ای 10 20 تومن است.
              دیود 4007دونه ای 100.و...
              خوب بستگی داره مدارتون چیه
              بجای باتری هم از شارژر موبایل یا تغذیه دسگاه های بازی سگا و میکرو هم میتونین استفاده کنین
              امیدوارم مفید بوده باشه
              برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
              راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                سلام
                قیمت خازنها از نوع الکترولیتی بسته ولتازشونه یعمی هرچی بالا تر بیشتر.
                مقاومت یک چهرم وات هم دونه ای 10 20 تومن است.
                دیود 4007دونه ای 100.و...
                خوب بستگی داره مدارتون چیه
                بجای باتری هم از شارژر موبایل یا تغذیه دسگاه های بازی سگا و میکرو هم میتونین استفاده کنین
                امیدوارم مفید بوده باشه
                شما کجا زندگی می کنین ؟ 1n4007 دونه ای 100 تومن مقاومت دونه ای 10 - 20 تومن اون که دیگه فروشنده نیست زورگیره
                http://www.javanelec.com/search.aspx?q=1n4007

دیدگاه

سلام مشهد
                  داداشی حلال حروم شون با خودشون :evil: :evil:. تو این وضع و اوضا که از این مغازه به مغازه کناردستت میری مثلا پنیر از یک جنس بگیری یکی میگه 1300 مثلا یکی میکه :angry: :angry: :angry:1100.مشکل از منه خریداره که لنگه یک قطعه هستم یا اون کسی که به فکر خودش زرنگه و میکنه تو پاچه. :NO: :NO: :NO: :NO:
                  واسه المانها هم همین وضعه خیالت جمع
                  برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                  راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X