ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2011/11/27
    19
    0

ريست شدن ميکرو ( کنترل قفل درب منزل توسط رله متصل به ميکرو )

سلام دوستان

من يک مشکلي در خصوص ريست ميکرو pic16f877a دارم . قفل درب منزل رو دارم با ميکرو کنترل مي کنم .

يک رله 5 ولت با ترانزيستور و ديود هرزگرد به ميکرو وصل کردم و سر خروجي رله را يک طرفش رو به يک سر قفل درب منزل و يک سر ديگر رله رو به منبع تغذيه آيفون که 12 ولت اي سي هست وصل کردم آن يکي سر قفل درب منزل هم مستقيم به آن يکي سر منبع تغذيه 12 ولت اي سي وصله . منبع تغذيه هم خازن 100 نانو فاراد موازي شده داره خازن قبل رگولاتور 470 ميکرو و خازن بعد رگولاتور 220 ميکرو فارد هست .رگولاتور هم 7805 هست . اين تا اين جا شرح مدار . اما مشکل !

وقتي درب منزل را نيمه باز مي ذارم و رله وصل مي شه قفل درب منزل که عمل مي کنه ميکرو ريست نمي شه ( پس برنامه ام درسته شک ندارم ) اما وقتي درب رو کامل مي بندم و رله عمل مي کنه و در باز مي شه بعدش ميکرو ريست مي شه ( فکر مي کنم وقتي درب منزل بسته مي شه مثل اين مي مونه که انگار بار زياد مي شه و مجبور مي شه جريان بيشتري بکشه. به نظرتون درسته ؟ )

تغذيه ميکرو رو از منبع تغذيه آيفون که 12 ولت دي سي هم داره گرفتم نمي تونم منبع تغذيه جداگانه ( ترانس و پل ديودي ) بذارم چون به صرفه نخواهد بود ( پس فکر اين که از يک منبع ديگه استفاده کنم رو در نظر نگيريد ). فکر مي کنم وقتي در بسته هست يعني اين که آن قفل درب منزل جريان زيادي از منبع تغذيه مي کشه که باعث ريست ميکرو مي شه . به نظرتون اصلا درسته که قفل درب منزل رو مستقيم بدون مقاومت يا چيزي به منبع تغذيه 12 ولت اي سي وصل کنم که البته سر راهش يک رله هستا ؟ ( در ضمن فکر نمي کنم به اپتوکوپلر گذاشتن جهت ايزوله کردن ميکرو از رله ربطي داشته باشه چون وقتي در نيمه باز هست اصلاً ميکرو ريست نمي شه ) حالا شما انديشمندان ايراني عزيز کمکم کنيد بگيد مشکل به نظرتون از کجاست وچطوري مي تونم برطرفش کنم .

ممنون از همه دوستان
    2012/05/30
    کرمان
    793
    19

پاسخ : ريست شدن ميکرو ( کنترل قفل درب منزل توسط رله متصل به ميکرو )

سلام
    شما گفتید که از رله 5 ولت استفاده کردید.
    تغذیه رله رو از کجا تامین کردید؟از خروجی رگولاتور؟
    اگه این کار رو کردید پیشنهاد میکنم که از رله 12 ولت استفاده کنید و تغذیه رله رو از قبل از رگولاتور و ولتاژ 12 ولت تامین کنید.
    انشاالله که حل میشه.
    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا
    2011/09/04
    کردستان
    1,386
    70

منم یه مدار مشابه روی دربازکن بستم که این اتفاق براش میفته که بعلت جریان کشی زیاد نمیشه کاریش کرد ولی میتونید از شارژهای موبایل ارزون برای تغذیه میکرو استفاده کنید
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2011/11/27
    19
    0

ممنونم از توجه آقاي mehdi_nxp

من از 12 ولت دي سي خود منبع تغذيه آيفون دادم به يک رگولاتور 7805 بعد از خروجي آن هم تغذيه رله رو تأمين کردم و هم تغذيه ميکرو رو . البته بگما منبع تغذيه آيفون 12 ولت نيست تست کردم ديدم 16 ولته .

شما مي گيد که از رله 12 ولت استفاده کنم خوب فرق آن با 5 ولت چيه ؟ آيا فرق 5 ولت و 12 ولت فقط روي سيم پيچ تحريک است يا با توجه به بار تأثيري روش داره ؟

ببينيد من الان وقتي در نيمه بازه مشکلي تو مدار پيش نمي آد ( آن قفل درب منزل هم خوب کار مي کنه صداي تق که نشان دهنده کشيده شدن زنجير هم هست مي آد اما خوب درب بازه ، اين که درست نيست ) اما همين که در بسته مي شه آن قفل درب منزل وقتي که رله وصل مي شه فکر کنم يک جريان زياد مي کشه از منبع 12 ولت AC آيفون ، يعني خود سيم پيچ تحريک رله فکر نمي کنم جريان زيادي بکشه ( چون تو حالت نيمه باز خوب کار مي کنه ) آن وصل شدن خود قفل درب منزل ( در موقع بسته بودن ) هست که جريان زيادي مي کشه ( چون قفل درب منزل که مي دونيد با 12 ولت AC کار مي کنه که منبع تغذيه آيفون هم 12 ولت DC براي آيفون ها و هم 12 ولت AC براي قفل درب منزل تأمين مي کنه ) . در حقيقت وقتي درب بسته هست فکر کنم انگار بار زيادي وجود داره .

حالا ممنون مي شم اول فرق رله 12 ولت با 5 ولت را برام يک توضيح بديد . بعد به نظرتون روي قفل درب منزل چي کار کنم که جريان زياد نکشه ؟

همچنين ممنونم از آقاي sami222

دوست عزيز من که گفتم در وهله اول سعي بر اين است که به هيچ عنوان از منبع تغذيع جداگانه استفاده نشه چون همين شارژر هم مي دونم هزينه اش کمه اما هدفم روي اين هست که بتونم هرطور شده از همان منبع تغذيه استفاده کنم . فکر شما بسيار متين و قابل احترام هست اما من در پست خود اعلام کردم که نمي خوام ساده ترين راه که گذاشتن يک منبع تغذيه جداگانه هست رو اجرايي کنم . حتماً راهي براي برطرف کردن اين مسئله وجود داره شک ندارم . ممنون مي شم اگه بياين با هم فکر کنيم تا بهترين راه رو پيدا کنيم .

منتظر نظر شما انديشمندان هستم .
    2012/05/30
    کرمان
    793
    19

فرق رله 5 و 12 خوب معلومه که تو ولتاژ تحریکشون.
    اگه شما میخاهی از همون رله 5 ولت استفاده کنی میتونی.مستقیم وصلش کن به 12 ولت.طوریش نمیشه فقط یکم جریان بیشتری ازش رد میشه.
    اگه جریان خروجی ترانست کمه میتونی یه مقاومت در حد 150 اهم با رله 5 ولت سری کنی و بدی به 12 ولت تا جریان بیشتری برای سیم پیچ در بازکن بمونه.
    این کاری که گفتم امتحان کن حتما جواب میده.
    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا
    2011/09/04
    کردستان
    1,386
    70

پاسخ : ريست شدن ميکرو ( کنترل قفل درب منزل توس

یک نکته خیلی مهم رو هم بگم که برای خودم پیش اومده بود که خیلی استادکارها هنگام نصب آیفون بهش توجه نمیکنند
    ترانس تغذیه ها اکثرا 500 میلی آمپر هستند برای تغذیه پنل بیرون (کوچه) استفاده میشه و تغذیه گوشی داخلی از طرق پنل بیرون تامین میشه حالا بعضی استاد کارها بجای اینکه بیان ترانس تغذیه رو بیرون کنار پنل وصل کنند میان داخل خونه بالای گوشی نصب میکنند!!!! که اشتباهه وتغذیه تا از سیم کشی حیاط عبور کنه و به پنل برسه افت زیادی پیدا میکنه! حالا نمیدونم ترانس شما کجا وصل شده داخل خونه یا بیرون کنار پنل؟ اگه بیرون کنار پنله که هیچ ولی اگه داخل خونست بیارش بیرون و تفاوت خیلی زیادشو احساس کن من رو دروازمون یه ریموت نصب کردم تا ترانس داخل بود وقت عملکرد رله که بوبین دربازکنم به وسیله رله فعال میشه مدارم ریست میشد! الان نه تا هر زمان که دستم رو کلید باشه مدارم به خوبی کار میکنه بدون نوسان و قطع وصل!
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2008/02/20
    44
    10

مشکل تو ايمه که وقتي در قفل مغناطيسي در باز کن عمل مي کنه يک لحظه افت ولتاژ شديد به وجود مي آد که ولتاز ّه زير 3 ولت مي رسه به همين دليل ميکروت ريست مي شه ويک را حل داره که بون اينکه تغذيه بردت رو عوض کني جواب بگيري يک اينکه رلت حتما 12 ولت باشه رلت بيش 1 ثانيه در رو باز نکنه که بايد برنامه ميکروت رو درست کني بعد از رگولاتور ولتاژ يک خازن فاراد بالا 4400 ميکروفاراد بذار تا وقتي افت ولتاژ در تغذيت به وجود اومد اين افت ولتاژ در جا رو ميکروت تاثير نزاره اميدوارم که راهنماييم به کارتون بياد
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7