اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

RFID با متراژ زیاد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

RFID با متراژ زیاد

سلام میخوام از کارت خوان RFID استفاده کنم _ کاری که میخوام انجام بدم مثل gate های فرودگاه یا فروشگاه است که اگر یک وسیله فلزی از داخل یک محدوده (به اندازه ی یک در) رد بشه هشدار فعال میشه_حالا من میخوام این کارت خوان رو همینجوری بزارم _ یعنی هرکسی کارت مخصوص به خودشو توی جیبش داشته باشه به طوری که اگه از محدوده ی در عبور کرد(بدون نزدیک کردن کارت به دستگاه) فرد مورد نظر شناسایی بشه_اگه اشتباه نکنم ماژول EM18 نهایتا تا 15 سانتی متر جواب میده که این واقعا کمه_از دوستان خواهشمندم اگه ایده یا نظری برای پروژه ای که میخوام انجام بدم دارن بدن_چطوری متراژ تشخیص کارت خوان رو زیاد کنم؟مرسی
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

پاسخ : RFID با متراژ زیاد

سلام دوست عزیز
    سیستم های RFID به صورت زیر تقسیم میشوند:
    - فرکانس 125 کیلوهرتز
    - فرکانس 13.56 مگاهرتز(مایفر)
    - فرکانس 2.45 گیگاهرتز(UHF)
    ماژولی که شما گفتید از نوع اول هستش و نمیتونه مشکل شمارو حل کنه. به نظر من شما باید از برچسب یا کارتهای برد بلند یا UHF استفاده کنید. این کارتها در فرکانس 2.45 گیگاهرتز کار میکنند. فاصله کارت تا کارت خوان می تواند بین 5 تا 30 متر ، یا حتی بیشتر باشه که بستگی به کارت خوان دارد.
    خداوند به هر انسان، ذهن متفاوتی بخشیده، کتاب بزرگترین راهه که ما از ذهن و اندیشه های محدود خود فراتر برویم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassan_nemat
      سلام دوست عزیز
      سیستم های RFID به صورت زیر تقسیم میشوند:
      - فرکانس 125 کیلوهرتز
      - فرکانس 13.56 مگاهرتز(مایفر)
      - فرکانس 2.45 گیگاهرتز(UHF)
      ماژولی که شما گفتید از نوع اول هستش و نمیتونه مشکل شمارو حل کنه. به نظر من شما باید از برچسب یا کارتهای برد بلند یا UHF استفاده کنید. این کارتها در فرکانس 2.45 گیگاهرتز کار میکنند. فاصله کارت تا کارت خوان می تواند بین 5 تا 30 متر ، یا حتی بیشتر باشه که بستگی به کارت خوان دارد.
      سلام دوست خوبم _ اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده _ من باید چه ماژولی واسه این فرکانس که فرمودید تهیه کنم که بردش زیاد باشه(حدودا از 1 سانتی متر تا 3 متر)؟

دیدگاه

بنده با مایفر کار کردم که به درد کار شما نمیخوره، در مورد UHF من هنوز ماژولی ندیدم اما ریدر یا کارتخوان هایی وجود داره که شرکت های ارائه دهنده سیستم های پارکینگ ازش استفاده میکنند. مثل شرکت زیر:
        http://www.depa-co.com/Pr/Parking/Default.aspx
        خداوند به هر انسان، ذهن متفاوتی بخشیده، کتاب بزرگترین راهه که ما از ذهن و اندیشه های محدود خود فراتر برویم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassan_nemat
          بنده با مایفر کار کردم که به درد کار شما نمیخوره، در مورد UHF من هنوز ماژولی ندیدم اما ریدر یا کارتخوان هایی وجود داره که شرکت های ارائه دهنده سیستم های پارکینگ ازش استفاده میکنند. مثل شرکت زیر:
          http://www.depa-co.com/Pr/Parking/Default.aspx
          به نظر شما این شرکت ماژولی رو که من میخوام رو داره و به صورتی من میخوام(ماژول تنها)به من میفروشه؟

دیدگاه

فکر نمیکنم ماژول تنها داشته باشه، ولی کارتخوان با برچسبهاشو میتونی ازشون بخری یا بپرسی از کجا باید تهیه کنی چون بشترین کاربرد UHF کنترل پارکیکنگ هستش.
            یا اینکه از همون جایی که ماژول قبلیتو خریدی، بپرسی کارتخوان UHF از کجا باید تهیه کنم.

دیدگاه

سلام
              دوستان من UHF RFID می خوام که برد بالا باشه.مثلا 30 متر تا 80 متر رو جواب بده.توی ایران پیدا میشه؟ کسی میدونه چطور میشه این سیستم رو طراحی کرد؟؟
              کسی اگه تا حالا با اینطور سیستم ها کار کرده لطفا راهنمایی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                سلام
                دوستان من UHF RFID می خوام که برد بالا باشه.مثلا 30 متر تا 80 متر رو جواب بده.توی ایران پیدا میشه؟ کسی میدونه چطور میشه این سیستم رو طراحی کرد؟؟
                کسی اگه تا حالا با اینطور سیستم ها کار کرده لطفا راهنمایی کنید؟
                سلام _ طبق راهنمائی که جناب طراح برای من داشتند _ شما نیز میتونید محصولات شرکت زیر رو ببینید شاید به دردتون بخوره:
                www.rfid.ir

دیدگاه

ریدر های برد بلند بصورت ماژول پیدا نمیکنی و باید ریدر کامل رو بخری که دومدل هستند
                  1. ریدر جدا و انتن جدا که تو مدلهایی یه ریدر به چهارتا انتن وصل میشه
                  2.مدلی که انتن و ریدر تو یه پک هستش
                  البته اینا مدلهای پسیو بودند که برای برد بالا مدلهای اکتیو هم وجود داره
                  اگه کارت رو معلوم کنی بهتر میتونم راهنمایی کنم
                  اگر هم نیاز به قطعات داشتی پیام خصوصی بده
                  ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام من این را برای یک کتابخانه میخواهم و از تگ های برچسبی استفاده میخواهم بکنم.برد مورد نیاز من 4 متر است.
                    چه ماژولی باید استفاده کنم و از کجا باید بخرم؟
                    ممنونم ازکمک تان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X