اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و دریافت دوطرفه به صورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و دریافت دوطرفه به صورت سریال

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من می خواستم دوتا میکرو رو به هم از طریق RXD و TXD به هم ارتباط بدم و مسافت بین این دو میکرو حداقل 20 متر و حداکثر 50 متر خواهد بود.هر چقدر تلاش کردم تا اطلاعات رو بین دوتا ردو بدل کنم ولی نتونستم و داده های اشتباهی نشون داده میشه.از دوستان هر کی می تونه یه کد ساده و واضح در این رابطه بزاره که هم ارسال و هم دریافت یک کارکتر رو انجام بده ممنون میشم.
    با تشکر

پاسخ : ارسال و دریافت دوطرفه به صورت سریال

نوشته اصلی توسط yasgig
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من می خواستم دوتا میکرو رو به هم از طریق RXD و TXD به هم ارتباط بدم و مسافت بین این دو میکرو حداقل 20 متر و حداکثر 50 متر خواهد بود.هر چقدر تلاش کردم تا اطلاعات رو بین دوتا ردو بدل کنم ولی نتونستم و داده های اشتباهی نشون داده میشه.از دوستان هر کی می تونه یه کد ساده و واضح در این رابطه بزاره که هم ارسال و هم دریافت یک کارکتر رو انجام بده ممنون میشم.
    با تشکر
    سلام
    20 متر برای این پروتکل خیلی زیاده.
    چاره ای جز استفاده از پروتکل های دیگه ندارید.
    مثل RS-485.
    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

20 متر برای این پروتکل خیلی زیاده.
      چاره ای جز استفاده از پروتکل های دیگه ندارید.
      مثل RS-485.
      میشه در این مورد کمی بیشتر توضیح بدین؟این نوعی که اشاره کردین چجوری ارتباط داده میشن؟دستورات دریافت و ارسالش چجوریه؟من با کد ویژن کار میکنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yasgig
        میشه در این مورد کمی بیشتر توضیح بدین؟این نوعی که اشاره کردین چجوری ارتباط داده میشن؟دستورات دریافت و ارسالش چجوریه؟من با کد ویژن کار میکنم.
        این جا رو یه نگاه بنداز.
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=71279.0
        دستور خاصی نداره و باید از usart استفاده کنی.

دیدگاه

بازم سلام و ممنون از اینکه پاسخ دادین
          واقعیتش من یکم تازه کارم و مقالات و فیلم های آموزشی که دیدم مربوط به avr هست ولی این پروژه که شما قرار دادین pic بود و فکر کنم کد نویسیش یکم با codevisiin فرق میکنه.خوندمش و مطالب توش جالب بود ولی نتونستم با کد ویژن انجامش بدم.راستی این RS-485 ارتباط دوطرفه رو پشتیبانی میکنه؟من می خوام ارتباطم دو طرفه باشه.
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yasgig
            بازم سلام و ممنون از اینکه پاسخ دادین
            واقعیتش من یکم تازه کارم و مقالات و فیلم های آموزشی که دیدم مربوط به avr هست ولی این پروژه که شما قرار دادین pic بود و فکر کنم کد نویسیش یکم با codevisiin فرق میکنه.خوندمش و مطالب توش جالب بود ولی نتونستم با کد ویژن انجامش بدم.راستی این RS-485 ارتباط دوطرفه رو پشتیبانی میکنه؟من می خوام ارتباطم دو طرفه باشه.
            ممنون
            من که منظورم این نبود که شما با pic کار کنید.
            مثل این که اون pdf رو خوب نخوندین.جواب سوالتون تو فایل pdf بود.
            بله به صورت دوطرفه هم میشه کار کرد.

دیدگاه

آقا دمت گرم فقط یه چیز دیگه موند و اونم اینه که با کد ویژن نمی تونم ارسال یا دریافت داشته باشم.مثالهایی رو خوندم که توی بعضیا از printf و بعضیا از putchar استفاده شده و در مقابل برای دریافت از getchar و ... استفاده میشه که من نمی تونم درستش کدومه.اگه ممکنه یه کد واضح برای هر دو میکرو واسم قرار بدین که یه عدد رو ارسال کنه و در مقابل یه کلمه رو دریافت کنه.
              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X