اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اکو میکسر آمپلی فایر دیجیتال دوستان کمک میخوامBA220-DET

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اکو میکسر آمپلی فایر دیجیتال دوستان کمک میخوامBA220-DET

اکو میکسر آمپلی فایر دیجیتال BA220-DET
    دوستان من یه تا از این دستگاه امپلی دستم رسیده اما توش ترانس رو برداشتن
    اگه کسی میدونه ترانس داخل این امپلی چه مشخصات و ولتاژ و توانی داره یا عکس داره و کمک میتونه بکنه
    http://baaniran.com/sets_images/ba220det.jpg

پاسخ : اکو میکسر آمپلی فایر دیجیتال دوستان کمک میخوامBA220-DET

سلام
    حداقل یک عکس از مدارات پری و آمپلی میزاشتی تا بشه به یک نتایجی رسید

دیدگاه

چشم
      اما فکر نکنم چیزی عاید بشه چون هیچ نو مشخصه رویه ورودی های ولتاژ و یا هیچ توضیحی بانیکو رو محصولاتش نمینویسه؟!
      مسخره نیست حتی تو بعضی محصولات مشخصات ای سی ها حتی ترانزیستور های خروجی رو با کد خاص خودش مینویسه؟ !
      اونوقت انتظار دارن مشتری محصولات وطنی رو ترجیح بده مثلا به دایناکورد یا اف بی تی!

دیدگاه

سلام
        آقا رضا
        اگر گفتم عکس بزارید تصور کردم شاید رو برد آمپلی یا پری ها ولتاژ رو ذکر کرده باشه . حالا اگر از داخلش عکس هم بزارید ما استفاده می کنیم :mrgreen: که ببینیم بقول شما این محصولات وطنی چه کار کردند . پس عکس بزار چون من دوست دارم از کاراشون ایده بگیرم .
        یک کار دیگه کن خازن های تصفیه آمپلی که بعد از پل دیود هستند ولتاژشون چقدر هست ؟؟

دیدگاه

هیچی برادر با 2تا ولتاژ مثبت منفی که ولتاژ خازن ها 50 ولت هست!
          در ضمن ترانس دارای حدودا 8 تا سیم میباشد که از ته بریده شده!

دیدگاه

وقتی خازن ها 50 ولت هست یعنی ولتاژ کار امپلی بین 35 تا 43 ولت هست
            و بقیه سیمها هم واسه بقیه قسمتهای دستگاه میباشن که ولتاژی بین 5 تا 12 ولت دارن و همه هم از یه ترانس میاد یعنی ترانس چند خروجی مختلف داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              وقتی خازن ها 50 ولت هست یعنی ولتاژ کار امپلی بین 35 تا 43 ولت هست
              و بقیه سیمها هم واسه بقیه قسمتهای دستگاه میباشن که ولتاژی بین 5 تا 12 ولت دارن و همه هم از یه ترانس میاد یعنی ترانس چند خروجی مختلف داره

سلام

اقا مصطفی از کجا یشه فهمید که ولتاژ امپ بین 43 و 34 هست ؟
              توضیح زیر دیپلمی لطفا :mrgreen:
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m

سلام

اقا مصطفی از کجا یشه فهمید که ولتاژ امپ بین 43 و 34 هست ؟
                توضیح زیر دیپلمی لطفا :mrgreen:
                سلام
                با اجازه مصطفی عزیز
                در دستگاههایی که استاندارد در اونها رعایت میشه معمولا" ولتاز خازن های صافی رو به مقدار 10 ولت بیشتر از ولتاژ خروجی ترانس در نظر میگیرند به عنوان مثال اگر ولتاژ خازن صافی در مورد این دستگاه 50 ولت هست پس به احتمال زیاد ولتاژ خروجی ترانس در حالت ac باید حدود 30 ولت باشه که این 30 ولت بعد از dc شده به حدود 40 تا 42 ولت میرسه پس بنابراین ولتاژ خازن ها باشد حدود 10 ولت از ولتاژ dc بیشتر باشه.
                موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : اکو میکسر آمپلی فایر دیجیتال دوستان ک&

عکس های داخل این امپلی فایر بانیکو را میزارم
                  1-عکس های مربوطبه قسمت اکو الیته تمامی شماره ای سی ها رو کارخانه پاک کردن این اکو با ای سی های CMOS هستن به جرات میگویم که هیچ اکوی ایرانی به پای کیفیت این اکو نمیرسد

دیدگاه

2-بقیه قسمت ها شامل
                    1-مدار تغذیه 4عدد خازن 63ولتی 4700میکروفاراد
                    2-مدار تثبیت کننده ولتاژ برای قسمت های میکسر-اکو-چراغ های پانل و...
                    3-مدار امپلی فایر که 2عدد میباشد به صورت استریو کههر امپلی از 4عدد ترانزیستور 2N3773 که بروی یک هت سینگ سوار شده هست و طبقه درایو ماقبل قدرت شامل دو زوج مکملTIP41C-TIP42Cمیباشد

دیدگاه

بقیه
                      میکسر مدار شامل 4عدد کانال ورودی میکروفون و 2 عدد ورودی استریو که ما به اون ورودی ارگ ها میگیم

عکس های جلو و پایه امپلی فیر و ولوها و پانل
                      البته باید بگم صحفه اهنی رو قیمت بالای این امپلی هم موجود نیست فردا میخوام به شرکت زنگ بزنم بگم ایا ترانس تغذیه و این ورق رویه امپلی موجود دارن رو بفرستن

دیدگاه

پس اون خازنهای 63 ولتی چی بودند؟؟
                        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : اکو میکسر آمپلی فایر دیجیتال دوستان ک&

ashk عزیز 4تا 4700میکرو فاراد 63ولت که مدار تغذیه رو تشکیل میدن !
                          از یه تعمیر کار که کارش تعمیر این امپلی های بانیکو بود قبلا ها پرسیدم گفت ترانس این مدار یه 50ولت 3سر بود یعنی 25-0-25
                          چون 7 یا 8سال میشه که دیگه هیچ کس با بانیکو به مراسمات عروسی نمیره
                          فقط و فقط تو مساجد میشه دیدشون!
                          اما مدار امپلی فایرش تو هر کانالش 4تا 2n3773 داره که بنظر من میشه از کانالش 200 وات کشید اما فکر نمیکنم با این ترانس 25-0-25
                          میخوام یه ترانس 30-0-30 واسش سیم پیچی کنم با توان 300 وات!! که همه چیزشو هم اماده کردم و دارم هسته 120 به تعداد ضخامت 5 سانتمتر که محاسبه کردم Sfe اون 20سانتیمتر میشه که میتونم توان بیش از 300 وات بکشم
                          یعنی 5 امپر با ولتلژ 30-0-30
                          نظرتون چیه!؟
                          البته شما بیشتر ار ما پیرهن پاره کردید! و لوتی افتاد :nice:

دیدگاه

محمد قیافش یه کم شبیه همونه که باز سازیش کردی
                            من میگم 35-0-35 براش بزن خازن ها 63 ولته !!آ‌
                            میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                            به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deadmaster
                              محمد قیافش یه کم شبیه همونه که باز سازیش کردی
                              من میگم 35-0-35 براش بزن خازن ها 63 ولته !!آ‌
                              سامان جان این دستگاهای ایرانی از نوع صندوقی کلا" قیافه هاشون شبیه هم هستند. اونی که من بازسازی کردم در اون از برد اکو با آیسی pt2395 استفاده کردم که در حال حاضر بهترین آیسی موجود در ایران هست در ضمن من با pt2399 هم تونستم افکت رورب رو هم رو دستگاه کار بزارم که قابلیت تلفیق با افکت دیلای رو داره . اما افکت این دستگاه با آیسی مخصوص اکو ساخته نشده بللکه از آیسی های آنالوگی ساخته شده که صدا رو دریافت کرده و بعد از تایم خاصی پخش می کنند همین طور که دیدید رو برد اکوش کلی آیسی سوار شده بود .
                              منم در اون دستگاه از ترانس خودش که 30 - 0 - 30 ولت ac بود استفاده کردم .و دو تا خازن 4700 میکرو فاراد 50 ولت هم برای تغذیه اش گذاشتم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X