اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت دیتا از طریق gprs ماژول SIM900 ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت دیتا از طریق gprs ماژول SIM900 ؟

سلام
    دوستان من با ارسال کامند به ماژول سیم 900 و اتصالش به یه هاست و دامین، دیتامو از سمت ماژول به هاست ارسال کردم و با توجه به کدی هم که روی نت داشتم یه دیتایی برام بر میگشت و میتونستم روی هایپرترمینال مشاهده کنم

حالا سوالم اینه
    آیا میشه از روی هاست اطلاعات روی ماژول فرستاد؟مثلا از طریق همون آی پی ماژول ؟
    مثلا میخوایم وقتی توی سایت روی یه باتن کلیک میکنیم ، عدد یک رو بسمت
    ماژول ارسال کنه ، این طرفم داخل مدار یه برنامه بنویسیم که اگه عدد یک
    رو از طریق جی پی آر اس دریافت کرد اتوماتیک مثلا یه رله وصل بشه
    آیا این امکان پذیره؟

پاسخ : دریافت دیتا از طریق gprs ماژول SIM900 ؟

سلام خدمت دوست عزیز
    من در راه اندازی GPRS ماژول sim900 مشکل دارم. تنها با ارسال کامندهای gprs به ماژول sim900 میتوان به یک IP مشخص دیتا فرستاد؟
    خود ماژول sim900 دارای IP هست؟ یا باید به مودمی/سخت افزاری جانبی وصل شود.؟ در طرف host دیتایی که گرفتید در کجا قابل نمایش هست؟ آیا برنامه خاصی نیاز هست؟

دیدگاه

سلام:
      در اینترنت اکثرا در ارتباطها از پروتکل HTTP استفاده میشه، مثلا همین صفحه ای که دارید مشاهده می کنید. برای باز کردن صفحه باید یک درخواست به سرور بفرستید، یعنی همون آدرسی که تایپ می کنید و یا روی لینکش کلید می کنید. پس آغاز گر این ارتباط کلاینت هست. حالا اگر بخواهید از ماژول طوری استفاده بشه که به در خواست ها پاسخ بده باید اون رو برای مد "سرور" راه اندازی کنید. خود شرکت simcom یک راهنما با نام TCPIP application note (یا یک چیزی شبیه این) ارائه کرده که نحوه استفاده از ماژول SIM900 در شبکه TCP/IP رو توضیح داده و فکر کنم نیاز شما رو به خوبی پوشش میده.

دیدگاه

سلام
        همونطور که گفته بودید از اون گزارش application_note مربوط به خود محصول SIM900 استفاده کردم اما وقتی میخاد اتصال برقرار شه با این دستور : CIPSTART="TCP","209.85.255.103&quot ;,"80 اول یه پیغام میده که ok و بعد از چند دقیه میزنه STATE: TCP CLOSED بنظر شما مشکل از کجا هست؟
        ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

سلام در صورت امکان توضیحات بیشتری رو در رابطه با ارتباط دوطرفه نوسط ماژول سیم 900 و سروری که ما درست میکنیم بدید یا نمونه برنامه ای که ارسال و دریافت اسمس هم مختل نکنه و اینکه چطور میشود همین کار رو با اندروید انجام داد یعنی با اینترنت توسط برنامه انروید به ماژول دیتا بفرستیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenkazemi87 نمایش پست ها
            سلام
            همونطور که گفته بودید از اون گزارش application_note مربوط به خود محصول SIM900 استفاده کردم اما وقتی میخاد اتصال برقرار شه با این دستور : CIPSTART="TCP","209.85.255.103&quot ;,"80 اول یه پیغام میده که ok و بعد از چند دقیه میزنه STATE: TCP CLOSED بنظر شما مشکل از کجا هست؟
            ممنون از راهنماییتون
            تا اونجاکه من فهمیدم باید سیم کارتهای هر دو ماژول یکی باشه مثلا هردو باید ایرانسل باشه
            البته من این روش رو برای فاصله نزدیک به هم امتحان کردم!
            نمیدونم برای فاصله زیاد که ماژولها تو یک سلول نباشه جواب میده یانه؟ شاید چون هردو ماژول به یک سرور تو یک سلول وصل میشن جواب میده!
            برای خارج از یک سلول و سیم کارتهای متفاوت جواب نگرفتم هنوز!؟
            لطفا دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند!
            جدیدترین ویرایش توسط hashemisali70; ۰۱:۱۴ ۱۳۹۵/۰۳/۲۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X