اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدارهای کلیدی خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدارهای کلیدی خازنی

با سلام من موضوع پروژم رو مدارهای کلیدی خازنی برداشتم از کتاب بهزاد رضوی فصل12 در بارش یه جیزایی نوشتم استاد هم گفته که خوبه اما یه مدار نمونه برای مدار کلیدی خازنی بذار آخرش حالا اگه میشه یه مدار نمونه برای کلیدی خازنی به من معرفی کنید فقط اگه میشه سریع تر
    با تشکر

پاسخ : مدارهای کلیدی خازنی

سلام ببین این مقاله کمکی می کنه : :read:

http://www.4shared.com/office/OcrGj4-p/___________.html
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

بسیار ممنون که این رو قرار دادید ولی ولقعا خوندنش سخت بود خوده استاده گفت یه چیزی مثل cascode بذار که اطلاعی در باره کارکرد مدار کلیدی خازنی داخلش ندارم اگه کمک کنید واقعا ممنون میشم

دیدگاه

واسه Cascode لینک زیر رو یه نگاهی بنداز :

http://en.wikipedia.org/wiki/Cascode

شما برای طراحی مدار ابتدا کمی تو اینترنت سرچ کن تا چگونگی کار دستت بیاد ؛ بعد اگه به مشکلی برخوردی اینجا مطرح کن تا دوستان راهنمایی کنن :agree:
        - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
        ارتباط با من : ir02x6
        طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela1
          با سلام من موضوع پروژم رو مدارهای کلیدی خازنی برداشتم از کتاب بهزاد رضوی فصل12 در بارش یه جیزایی نوشتم استاد هم گفته که خوبه اما یه مدار نمونه برای مدار کلیدی خازنی بذار آخرش حالا اگه میشه یه مدار نمونه برای کلیدی خازنی به من معرفی کنید فقط اگه میشه سریع تر
          با تشکر
          آخه این چطور پروژه ایه؟
          شما تو چه مقطعی تحصیل می کنید که همچین پروژه ای رو انتخاب کردید؟
          من قبلا با این مدارها کار کردم ولی اصلا نفهمیدم شما چی می خواهید
          مثل این میمونه یه نفر بگه من یه پروژه با موضوع الکترونیک انتخاب کردم
          شما در درجه اول باید ببینید از این تیپ مدارها کجا می خواهید استفاده کنید مثلا من چند سال پیش خودم یه تقویت کننده سوئیچ خازنی با تغذیه 2 ولتی طراحی کردم
          موضوع اینطوری باید مشخص باشه وگرنه مدار سوئیچ خازنی که فقط یه نمونه بردار بیش نیست
          خوشحال میشم اگه بتونم کمکی کرده باشم
          مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
            آخه این چطور پروژه ایه؟
            شما تو چه مقطعی تحصیل می کنید که همچین پروژه ای رو انتخاب کردید؟
            من قبلا با این مدارها کار کردم ولی اصلا نفهمیدم شما چی می خواهید
            مثل این میمونه یه نفر بگه من یه پروژه با موضوع الکترونیک انتخاب کردم
            شما در درجه اول باید ببینید از این تیپ مدارها کجا می خواهید استفاده کنید مثلا من چند سال پیش خودم یه تقویت کننده سوئیچ خازنی با تغذیه 2 ولتی طراحی کردم
            موضوع اینطوری باید مشخص باشه وگرنه مدار سوئیچ خازنی که فقط یه نمونه بردار بیش نیست
            خوشحال میشم اگه بتونم کمکی کرده باشم
            گفت از روی کتاب بهزاد رضوی فصل 12 بنویس منم در مورد بخش نمونه بردار و تقویت کننده اون چیزای کلی که کتاب گفته بود نوشتم نشونش دادم گفت خوبه فقط یه مداربه عنوان مثال بذار آخرش مثل cascode که باید با ماسفت باشه من هرچی گشتم فقط با bjt هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela1
              گفت از روی کتاب بهزاد رضوی فصل 12 بنویس منم در مورد بخش نمونه بردار و تقویت کننده اون چیزای کلی که کتاب گفته بود نوشتم نشونش دادم گفت خوبه فقط یه مداربه عنوان مثال بذار آخرش مثل cascode که باید با ماسفت باشه من هرچی گشتم فقط با bjt هست
              اگه اینطوریه که اصلا مطرح کردنش تو اینجا اونم به این صورت به عقیده من مناسب نبود
              اینجا یه سایت علمیه نه بنگاه پروژه و تحقیق
              خیلی ها از جمله خود من در اینجا احساس یه محیط علمی مجازی رو داریم
              استاد جنابعالی هم که رو نویسی می خواد خوب شما تو مدار cascode به جای ترانزیستور bjt می تونی mos بزاری
              همین
              اینم یه کار علمی خوب در حد دانشگاههای ایران :eek:
              بعد میگن چرا سطح علمی دانشگاهها پایینه
              من یکسال رو switch-cap کار کردم تازه فهمیدم چیزی نمیدونم جالبه که استادتون گفته رونویسی خوبه :eek: :eek:
              بهر حال اگه کمکی غیر از کپی برداری خواستید من در خدمتم
              ضمننا نباید از کتاب پروفسور رضوی نفر سوم مایکروالکترونیک دنیا هم که مایه افتخار همه ما ایرانیها در دانشگاه استانفورد می باشد هم بی تفاوت گذشت :applause:

دیدگاه

این کتاب یکی از معروف ترین کتاب ها در این زمینه هست هر کس که فکر کنم یه چیزای کمی هم درباره الکترونیک بذونه اینو بخونه احتمالا چیزای زیادی دست گیرش میشه در واقع خودش اندازه 100 تا دانشگاه ارزش داره این موضع دانشگاه های ایران هم که تازگی نداره ما گفتیم شاید چند نفر باشن یه کمکی بکنن و کار ما و چند نفر دیگه هم راه بندازن کاشکی یه کمکی میکردید تا ما هم راحت تر به جمع مهندسین ایران راه پیدا کنیم در ضمن من که پروژه نخواستم یه مدار با روابطش رو خواستم فقط صادقانه گفتم برای چه کاری احتیاجش دارم ولی بازم همین که جواب دادید خیلی ممنون چون خیلی ها همین کار رو هم نمی کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela1
                  این کتاب یکی از معروف ترین کتاب ها در این زمینه هست هر کس که فکر کنم یه چیزای کمی هم درباره الکترونیک بذونه اینو بخونه احتمالا چیزای زیادی دست گیرش میشه در واقع خودش اندازه 100 تا دانشگاه ارزش داره این موضع دانشگاه های ایران هم که تازگی نداره ما گفتیم شاید چند نفر باشن یه کمکی بکنن و کار ما و چند نفر دیگه هم راه بندازن کاشکی یه کمکی میکردید تا ما هم راحت تر به جمع مهندسین ایران راه پیدا کنیم در ضمن من که پروژه نخواستم یه مدار با روابطش رو خواستم فقط صادقانه گفتم برای چه کاری احتیاجش دارم ولی بازم همین که جواب دادید خیلی ممنون چون خیلی ها همین کار رو هم نمی کنن
                  حالا بگذریم
                  یه سوال : شما که فصل 12 رو خوندی می تونی بگی یه تقویت کننده معمولی چه فرقی با تقویت کننده switch-cap داره؟
                  یا کاربرد این تیپ تقویت کننده های کلیدی خازنی کجاست ؟
                  تو دو خط اینجا بنویسی همه اینجا استفاده کنن تاپیک مفیدی میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
                    حالا بگذریم
                    یه سوال : شما که فصل 12 رو خوندی می تونی بگی یه تقویت کننده معمولی چه فرقی با تقویت کننده switch-cap داره؟
                    یا کاربرد این تیپ تقویت کننده های کلیدی خازنی کجاست ؟
                    تو دو خط اینجا بنویسی همه اینجا استفاده کنن تاپیک مفیدی میشه
                    برو بابا خدا بیامرزت من چی میگم تو چی میگی ولمون کن بابا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X