اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ماشین حساب معمولی ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ماشین حساب معمولی ؟؟؟

با سلام بنده میخوام یک ماشین حساب بسازم .
    اما نه با نرم افزار و برنامه نویسی های آن بلکه فقط با کمک آی سی ها ، میخواستم کمک کنید و بگید به نظر و تجربه شما شدنی است یا خیر و اگر هست به نظرتون از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی در این زمینه میتوانند به بنده کمک کنند ؟
    با تشکر از راهنمایی های شما عزیزان .

پاسخ : ساخت ماشین حساب معمولی ؟؟؟

سلام دوست عزیز . بستگی داره که شما بخوای در چه سطحی کار کنی اگه می خوای یه چیز در حد آزمایشگاهی درست کنی که کاری نداره. بهترین راه ATmega است حتی با یه ATmega 8 هم میشه. اگه می خوای برنامه و مدارش رو و فایل پروتئوسش رو آماده کنم واست بذارم.
    اما اگه می خوای یه چیز خفن درست درمون باشه . دیگه باهاس بری سراغ ARM یا FPGA که کارایی مثل رسم نومدار یا قابلیت ساپورت ال سی دی رنگی با سرعت بالا رو هم داشته باشی.

دیدگاه

درود
      اگه فقط میخای +و-و*و/ رو انجام بده میشه با گیتها اینکارو انجام داد فقط گیتای زیادی باید توش بکار ببری
      کتاب خاصی هم لازم نداری فقط باید گیتارو خوب بشناسی
      good luck

دیدگاه

با سلام ممنون میشم اگه یک نسخه از این برنامه را برایم آماده کنی ولی بیشتر از این دوست دارم خودم با راهنمایی های شما عزیزان به درک این علم بپردازم در ضمن بنده برنامه نویسی C را دارم یاد میگیرم و کار با نرم افزار های میکرو کنترلر های pic , AVR را آشنا هستم ولی میخوام دایره علمی ام را در این باب ارتقاء بدهم .
        با تشکر فراوان

دیدگاه

سلام دوست عزیز من یه برنامه خیلی ساده با bascom نوشتم و شماتیکش رو هم با پروتئوس درست کردم. اگر چه چیز پیش پا افتاده ایه ولی برای شروع خوبه. شرمنده وقت نبود بیشتر روش کار کنم اما اصلش رو که یاد بگیری همه چیز میاد دستت می تونی شاخ و برگ بهش بدی. اما اگه می خوای پایه ای قضیه رو یاد بگیری توصیه می کنم مثل من و سایر دوستان که راه ساده رو انتخاب کردیم و برای میکرو کنترلرavr کامپایلر bascom رو انتخاب کردیم اشتباه نکنی و از همون اول بری سراغ کامپایلر codevision که برمبنای C هست. کتاب میکروکنترلرهای AVR نوشته علی ره افروز رو هم بهت توصیه می کنم.
          http://hata6417.persiangig.com/CALCULATOR.rar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X