اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی استپ موتور

یا سلام خدمت دوستان عزیز

من با l298 و میکرو mega8 قصد راه اندازی یک استپ موتور پنج سیمه را داشتم.
    بعد از بستن نقشه مربوطه-که در دیتا شیت 298 هم وجود دارد- ولتاژ 7 ولت را برای تغذیه آی سی(Vss) با استفاده از lm317 تهیه کردم ولی به محض اینکه این ولتاژ هفت ولت را به درایور 298 می رسونم ولتاژش به 2.4 تقریبا افت می کنه. آی سی ها هم هیچ کدام داغ نمی شه.
    ضمنا موتور هم حالت لرزش به خودش می گیره و گاهی یک استپ رو به جلو یا عقب حرکت می کنه.
    به نظر شما مشکل از چیه؟ :question:
    خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
    خدایا! آنچه از اعمال نیکو تصمیم گرفتم و انجام ندادم ببخشای.
    خدایا! ببخشای آنچه را که با زبان به تو نزدیک شدم ولی با قلب آن را ترک کردم.
    خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

پاسخ : مشکل در راه اندازی استپ موتور

به فرض اینکه مدارات تغذیه درست باشه و موتور ولتاژ مورد نیازش تامین شده باشه لرزش موتور می تونه از تاخیری که بین اعمال هر پالس قرار دادین پیش بیاد.
    دقت کنید که اگر مقدار این تاخیر کم باشه موتور نمی تونه پالس ها رو دنبال کنه و در نتیجه فقط می لرزه.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

ممنون
      تاخیر مابین توالی پالس ها در حدود 300 میلی ثانیه است.
      به نظر شما آیا با این تاخیر بایستی موتور بلرزه و درست حرکت نکنه؟

سوال اولم هنوز پابرجاست. علت افت ولتاژ تغذیه چیه؟
      خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
      خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

دیدگاه

یه خازن ظرفیت بالا توی خط تغذیه گذاشتی ؟ من فکر میکنم علت اشتباه حرکت کردن موتور هم همین باشه چون تغذیه میکرو که کم میشه , میکرو ریست میشه و برنامه از ابتدا اجرا میشه .
        [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

سلام.
          من با avr موتور پله رو راه اندازی کردم.
          یعنی موتور پله پله حرکت می کند
          اما وقتی موتور را در دست می گیرم علاوه بر اینکه موتور خوب میچرخه، موتور حالتی شبیه به لرزش داره. من این طوری تشبیه می کنم مثل اینکه جریان در موتور بدود.
          ضمن اینکه فاصله بین توالی سیگنال ها هم در حدود نیم ثانیه است.
          لازم به ذکر هست که منبع تغذیه من تغذیه کامپیوتر هستش که جریان زیادی را می تونه تامین کنه و همچنین روی موتور من، مشخصاتش قید نشده ولی ابعاد موتور کوچکه و من 5 ولت را برای ولتاژ موتور فراهم کردم.
          میخواستم ببینم این حالت که شبیه لرزش هست، عادیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X