اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت در انواع LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت در انواع LED

من یه مشکل جدی با LEDآ‌های تو بازار دارم. این که هیچکدون پارت نامبر یا دیتاشیت درست حسابی ندارن یا اگر دارن، فروشندهآ‌ها LED رو به چشم یه لامپ که روشن خاموش میآ‌شه میآ‌بینن و تا حالا یه فروشنده که اطلاعات درست حسابی بهم بده پیدا نکردم و فکر میآ‌کنم باید به جای فکر کردن به دیتاشیت و پارت نامبر، به تجربه اکتفا کنم.
    با این توصیف با چندآ‌تا سوال شرو کنم.
    [list type=decimal]
    [li]LED کلاهی، هایبرایت، OVAL، مات و انواعی که احتمالن نمیآ‌شناسم، کاربرد اصلیشون کجاهاست؟[/li]
    [li]آیا راهی هست که طول موج رنگ LED رو بدست آورد؟ البته یه سری سنسور رنگ وجود داره که نمیآ‌دونم میآ‌شه بهشون اعتماد کرد یا نه.[/li]
    [li]شدت نور رو چطور میآ‌شه بدست آورد؟ و اگر به عنوان مثال با یه سنسور نوری (مثل LDR) بخوایم شدت نسبی رو بسنجیم، اختلاف طول موجآ‌های مختلف تاثیر گذار نیست؟ کلن پیشنهادتون چیه؟[/li]
    [li]و مثلن اگر بخوام یه رنگ تولید کنم با سه تا LED (سه رنگ قرمز، سبز، آبی) چطور باید شدت نور و طول موجشون رو کالیبره کنم که رنگ واقعی بدست بیاد؟[/li][/list]

پاسخ : تفاوت در انواع LED

س
    از مارک ادیسون استفاده کن که تو بازار ایران هست و تو سایتش هم دیتا شیت هاش موجوده
    برای شدت نور باید از لوکس متر استفاده کنی
    سایت ادیسون:http://www.edison-opto.com.tw/
    .::مجی_رنجر::.

دیدگاه

مارک ادیسون خیلی بیش از حد گرون هست و تقریبا 2500تومن هر یک واتش هست
      در صورتی که میشه 500تومن هم مشابه پیدا کرد

حالا به پولش کار نداشته باشیم
      جدیدا کسی دیگه نمیفروشه پون تقلبیش تو بازار پر شده و کسی نمیتونه ریسک کنه ...
      به یکی از فروشنده ها گفتم ادیسون دارین ؟ روک به خودم گفت ادیسون دارم میخوای 2500 ؟ ولی اصلی نیست !
      خلاصه...وارد جزیات و وارداتش نمیشم ولی تو این زمونه آدم به تصویر توی آینه هم نمیتونه اعتماد کنه
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خب بچه ها بیاین شروع کنیم هر کسی یه ال ای دی رو عکسشو بزاره و کاربرداشم بگه
        اینایی رو که من میدونم
        اوال

این نوع ال ای دی مورد استفاده در تابلو روان و ساعت های حرم و تابلوهای ثابت ال ای دی
        چرا؟
        چون زاویه دید خوبی دارن و به نظر من به خاطر یه خورده مات بودنش چشم رو اذیت نمیکنند
        این هم توضیح خود سایت
        (از این نوع LED برای مقاصدی که نیاز به نور واضح و با کیفیت و همچنین زاویه تابش بیشتری دارند استفاده می شود)

کلاهی

زاویه دید خوب و بیشتری نسبت به اکثرال ای دی ها داره
        اما به نظر من به خاطر اینکه شیشه ای هستش یه خورده چشم و اذیت میکنه
        لطفا ادامه بدیم بریم سر انواع دیگه از ال ای دی هااا :nice:
        البته اینایی بود که به ذهنم رسید و من بلد بودم اگه دیگران هم میتونند توضیحاتی اضافه کنند لطفا دریغ نفرمایند.
        با تشکر
        نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام.برای ال ای دی معمولی که من اکثرا جنسی که میشناسم و کار کردم میخرم و اگه نشناسم اول یکم میخرم تا کیفیتش دست بیاد. ولی برای ال ای دیه پاور که قیمتهای متفاوتی داره از حدود 500 تومان تا ... من اینطوری کار میکنم که اول تعداد کمی میخرم و بعد نورشون رو مقایسه میکنم با نمونه های خوبی که خودم دارم و برای خودم معیارهایی هم دارم (حالا درست هست یا نه دقیق نمیدونم) مثلا برای ال ای دیه سفید به نظره من اون ال ای دی ای بهتره که نورش بیشتر به سفیدی بزنه نه به آبی و مقدار نورش هم مهمه.همین چند وقت پیش از یک وارد کننده که به نظرم آدم راست گویی بود یکسری ال ای دیه ادیسون خریدم قیمت 1400ت (یک وات) انصافا کیفیته عالی داشت و نورش بسیار سفید و شفاف بود.
          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده

این نوع ال ای دی مورد استفاده در تابلو روان و ساعت های حرم و تابلوهای ثابت ال ای دی
            چرا؟
            چون زاویه دید خوبی دارن و به نظر من به خاطر یه خورده مات بودنش چشم رو اذیت نمیکنند
            این هم توضیح خود سایت
            (از این نوع LED برای مقاصدی که نیاز به نور واضح و با کیفیت و همچنین زاویه تابش بیشتری دارند استفاده می شود)
            البته من فکر میآ‌کنم که Oval به خاطر زاویهٔ دید کمش (حدود 8 درجه در مقابل زاویهٔ دید حدود 65 درجه برای کلاهی) برای تابلوآ‌ها مناسبه. البته این نظر منه و قابل استناد نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blossom
              البته من فکر میآ‌کنم که Oval به خاطر زاویهٔ دید کمش (حدود 8 درجه در مقابل زاویهٔ دید حدود 65 درجه برای کلاهی) برای تابلوآ‌ها مناسبه. البته این نظر منه و قابل استناد نیست.
              اره من قبلا استفاده نمیکردم ولی تازه گیا دارم استفاده میکنم
              واقعا زاویش کمتر از کلاهی از یک طرف که اصلا دید خوبی نداره فکر کنم افقی نورش خوب بود عمودی که میشد ورش کم میشد شایدم بر عکس
              نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
              barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

با سلام و احترام

ممنون از توضیحاتی که دوستان گرامی دادید

ولی حرفهای زیادی راجب ال ای دی های کلاهی و اوال گفته میشه
                اینکه کیفیت و عمر اوال بیشتر از کلاهی هستش
                و اینکه خیلی ها هم میگن زاویه دید اوال هیچ فرقی با کلاهی نمیکنه

در کل آیا در کارهای خیلی بزرگ که مشتری همه اختیارات رو پیش ما میزاره مثل کاری در متراژ 15 متر یا 20 متر بهتره از چه نوع ال ای دی استفاده بشه تا هم نور بهتری بده هم عمر مفید بیشتری داشته باشه :question: :question: :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X