ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2007/11/04
    30
    1

تفاوت در انواع LED

من يه مشکل جدي با LEDآ*هاي تو بازار دارم. اين که هيچکدون پارت نامبر يا ديتاشيت درست حسابي ندارن يا اگر دارن، فروشندهآ*ها LED رو به چشم يه لامپ که روشن خاموش ميآ*شه ميآ*بينن و تا حالا يه فروشنده که اطلاعات درست حسابي بهم بده پيدا نکردم و فکر ميآ*کنم بايد به جاي فکر کردن به ديتاشيت و پارت نامبر، به تجربه اکتفا کنم.
    با اين توصيف با چندآ*تا سوال شرو کنم.

[list type=decimal]
    [li]LED کلاهي، هايبرايت، OVAL، مات و انواعي که احتمالن نميآ*شناسم، کاربرد اصليشون کجاهاست؟[/li]
    [li]آيا راهي هست که طول موج رنگ LED رو بدست آورد؟ البته يه سري سنسور رنگ وجود داره که نميآ*دونم ميآ*شه بهشون اعتماد کرد يا نه.[/li]
    [li]شدت نور رو چطور ميآ*شه بدست آورد؟ و اگر به عنوان مثال با يه سنسور نوري (مثل LDR) بخوايم شدت نسبي رو بسنجيم، اختلاف طول موجآ*هاي مختلف تاثير گذار نيست؟ کلن پيشنهادتون چيه؟[/li]
    [li]و مثلن اگر بخوام يه رنگ توليد کنم با سه تا LED (سه رنگ قرمز، سبز، آبي) چطور بايد شدت نور و طول موجشون رو کاليبره کنم که رنگ واقعي بدست بياد؟[/li][/list]
    2006/10/23
    طبرستان
    4
    0

پاسخ : تفاوت در انواع LED

س
    از مارک اديسون استفاده کن که تو بازار ايران هست و تو سايتش هم ديتا شيت هاش موجوده
    براي شدت نور بايد از لوکس متر استفاده کني
    سايت اديسون:http://www.edison-opto.com.tw/
    .::مجی_رنجر::.
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    528

مارک ادیسون خیلی بیش از حد گرون هست و تقریبا 2500تومن هر یک واتش هست
    در صورتی که میشه 500تومن هم مشابه پیدا کرد

حالا به پولش کار نداشته باشیم
    جدیدا کسی دیگه نمیفروشه پون تقلبیش تو بازار پر شده و کسی نمیتونه ریسک کنه ...
    به یکی از فروشنده ها گفتم ادیسون دارین ؟ روک به خودم گفت ادیسون دارم میخوای 2500 ؟ ولی اصلی نیست !
    خلاصه...وارد جزیات و وارداتش نمیشم ولی تو این زمونه آدم به تصویر توی آینه هم نمیتونه اعتماد کنه
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2009/10/10
    aran
    913
    84

خب بچه ها بیاین شروع کنیم هر کسی یه ال ای دی رو عکسشو بزاره و کاربرداشم بگه
    اینایی رو که من میدونم
    اوال

این نوع ال ای دی مورد استفاده در تابلو روان و ساعت های حرم و تابلوهای ثابت ال ای دی
    چرا؟
    چون زاویه دید خوبی دارن و به نظر من به خاطر یه خورده مات بودنش چشم رو اذیت نمیکنند
    این هم توضیح خود سایت
    (از این نوع LED برای مقاصدی که نیاز به نور واضح و با کیفیت و همچنین زاویه تابش بیشتری دارند استفاده می شود)

کلاهی

زاویه دید خوب و بیشتری نسبت به اکثرال ای دی ها داره
    اما به نظر من به خاطر اینکه شیشه ای هستش یه خورده چشم و اذیت میکنه
    لطفا ادامه بدیم بریم سر انواع دیگه از ال ای دی هااا :nice:
    البته اینایی بود که به ذهنم رسید و من بلد بودم اگه دیگران هم میتونند توضیحاتی اضافه کنند لطفا دریغ نفرمایند.
    با تشکر
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com
    2009/12/25
    1,462
    35

سلام.برای ال ای دی معمولی که من اکثرا جنسی که میشناسم و کار کردم میخرم و اگه نشناسم اول یکم میخرم تا کیفیتش دست بیاد. ولی برای ال ای دیه پاور که قیمتهای متفاوتی داره از حدود 500 تومان تا ... من اینطوری کار میکنم که اول تعداد کمی میخرم و بعد نورشون رو مقایسه میکنم با نمونه های خوبی که خودم دارم و برای خودم معیارهایی هم دارم (حالا درست هست یا نه دقیق نمیدونم) مثلا برای ال ای دیه سفید به نظره من اون ال ای دی ای بهتره که نورش بیشتر به سفیدی بزنه نه به آبی و مقدار نورش هم مهمه.همین چند وقت پیش از یک وارد کننده که به نظرم آدم راست گویی بود یکسری ال ای دیه ادیسون خریدم قیمت 1400ت (یک وات) انصافا کیفیته عالی داشت و نورش بسیار سفید و شفاف بود.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2007/11/04
    30
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبي باغبانزاده

اين نوع ال اي دي مورد استفاده در تابلو روان و ساعت هاي حرم و تابلوهاي ثابت ال اي دي
    چرا؟
    چون زاويه ديد خوبي دارن و به نظر من به خاطر يه خورده مات بودنش چشم رو اذيت نميکنند
    اين هم توضيح خود سايت
    (از اين نوع LED براي مقاصدي که نياز به نور واضح و با کيفيت و همچنين زاويه تابش بيشتري دارند استفاده مي شود)
    البته من فکر ميآ*کنم که Oval به خاطر زاويهٔ ديد کمش (حدود 8 درجه در مقابل زاويهٔ ديد حدود 65 درجه براي کلاهي) براي تابلوآ*ها مناسبه. البته اين نظر منه و قابل استناد نيست.
    2009/10/10
    aran
    913
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط Blossom
    البته من فکر ميآ*کنم که Oval به خاطر زاويهٔ ديد کمش (حدود 8 درجه در مقابل زاويهٔ ديد حدود 65 درجه براي کلاهي) براي تابلوآ*ها مناسبه. البته اين نظر منه و قابل استناد نيست.
    اره من قبلا استفاده نمیکردم ولی تازه گیا دارم استفاده میکنم
    واقعا زاویش کمتر از کلاهی از یک طرف که اصلا دید خوبی نداره فکر کنم افقی نورش خوب بود عمودی که میشد ورش کم میشد شایدم بر عکس
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com
    2013/04/06
    46
    7

با سلام و احترام

ممنون از توضیحاتی که دوستان گرامی دادید

ولی حرفهای زیادی راجب ال ای دی های کلاهی و اوال گفته میشه
    اینکه کیفیت و عمر اوال بیشتر از کلاهی هستش
    و اینکه خیلی ها هم میگن زاویه دید اوال هیچ فرقی با کلاهی نمیکنه

در کل آیا در کارهای خیلی بزرگ که مشتری همه اختیارات رو پیش ما میزاره مثل کاری در متراژ 15 متر یا 20 متر بهتره از چه نوع ال ای دی استفاده بشه تا هم نور بهتری بده هم عمر مفید بیشتری داشته باشه :question: :question: :question:
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8