اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل سرو موتور به کمک labview و بدون استفاده از میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل سرو موتور به کمک labview و بدون استفاده از میکرو

سلام
    ایا ممکنه به کمک labview و یکی از پورت ها مثلا سریال و یا usb و یا از طریق بلوتوث و بدون وجود میکرو میزان چرخش یک سرو موتور را کنترل کرد؟

پاسخ : کنترل سرو موتور به کمک labview و بدون استفاده از میکرو

سلام.
    ببین دوست گرامی در هیچ کجای صنعت یک دستگاه رو مستقیما به پورت های کامپیوتر وصل نمی کنند. دلایل زیادی هم داره از جمله :
    1 - خروجی پورت های کامپیوتر از نوع سریال یا usb فقط یک دستور رو منتقل می کنند که به صورت یک کد هست و سرو موتور یا استپ موتور به تنهایی قادر به شناسایی و تبدیل این کد نیست و حتما باید یک مبدل این وسط باشه تا ابتدا کد رو رمزگشایی کنه و بعد هم با خروجی های هم نوع ورودی های موتور ، موتور رو حرکت بده.
    2 - میزان توان قابل تحمل توسط پورت های رایانه محدود هست و احتمال اینکه این پورت ها در نتیجه استفاده نادرست بسوزن خیلی خیلی زیاده..
    و دلایل بیشمار دیگه ای که نباید و نمیشه اینکار رو انجام داد...

لب ویو فقط یک نرم افزار هست که برای ما تولید کد میکنه و به پورت های خروجی رایانه ارسال میکنه..
    البته تنها پورتی از کامپیوتر که در بعضی موارد میشه از اون به جای ورودی یک سیگنال استفاده کرد و تقریبا فقط به عنوان ورودی ، ورودی میکروفن رایانه هست که حتی میتونی ولتاژ برق شهر رو با یه تقسیم مقاومتی و اوردن به سطح ولتاژ یک ولت به اون وصل کنی و تو لب ویو شکل موج رو ببینی. که البته من اینکار رو به شما که ظاهرا تازه کار هستید پیشنهاد نمی کنم..

دیدگاه

سلام
      درسته من تازه کار هستم، واسه خودم فکر کردم شاید بشه از طریق لب ویو روی پایه ای از پورت کامپیوتر ایجاد پالس برای کنترل سرو موتور کرد
      پس با این حساب باید یه میکرو واسط بین پورت کامپیوتر و موتور باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
        سلام.
        ببین دوست گرامی در هیچ کجای صنعت یک دستگاه رو مستقیما به پورت های کامپیوتر وصل نمی کنند. دلایل زیادی هم داره از جمله :
        1 - خروجی پورت های کامپیوتر از نوع سریال یا usb فقط یک دستور رو منتقل می کنند که به صورت یک کد هست و سرو موتور یا استپ موتور به تنهایی قادر به شناسایی و تبدیل این کد نیست و حتما باید یک مبدل این وسط باشه تا ابتدا کد رو رمزگشایی کنه و بعد هم با خروجی های هم نوع ورودی های موتور ، موتور رو حرکت بده.
        2 - میزان توان قابل تحمل توسط پورت های رایانه محدود هست و احتمال اینکه این پورت ها در نتیجه استفاده نادرست بسوزن خیلی خیلی زیاده..
        و دلایل بیشمار دیگه ای که نباید و نمیشه اینکار رو انجام داد...
        عرضم به خدمتتون کامپیوتر دارای پورتی هست که بهش میگن پورت پرینتر ! البت اسم اصلیش پورت پارالل هستش !
        نوشته اصلی توسط oscilator
        سلام
        درسته من تازه کار هستم، واسه خودم فکر کردم شاید بشه از طریق لب ویو روی پایه ای از پورت کامپیوتر ایجاد پالس برای کنترل سرو موتور کرد
        پس با این حساب باید یه میکرو واسط بین پورت کامپیوتر و موتور باشه
        شما می تونی تک تک پایه های پورت پارالل رو کنترل کنی و ایجاد پالس کنی ، بدون استفاده از میکرو
        برای اطلاعات بیشتر به وب سایت لبویو مراجعه کنید: http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/B937AC4D8664E37886257206000551CB

دیدگاه

با USB که عملی نیست
          ولی با پورت سریال و موازی به راحتی آب خوردنه :icon_razz: (البته ارتباط با اون نه برنامه نویسی)
          [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

خوب اگه بشه که این همون چیزیه که من میخوام
            من میخوام یه سرو موتور از این 3 سیمه ها رو با لب ویو کنترل کنم از طریق یه پورت کامپیوتر مثلا پورت سریال
            تا اونجایی هم که دیدم واسه کنترل نیاز به یه پالس با مشخصات خاصیه که قصدم این بود اون پالس رو در لب ویو ایجاد و بفرستم رویه یه پین از پورت کامپیوتر و بدمش به پایه سوم موتور. حالا این یعنی میگین شدنیه؟ پورت کامپیوترم خراب نشه
            با DB9 هم میشه؟ اخه لپ تاپ پورت پرینتر نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oscilator
              خوب اگه بشه که این همون چیزیه که من میخوام
              من میخوام یه سرو موتور از این 3 سیمه ها رو با لب ویو کنترل کنم از طریق یه پورت کامپیوتر مثلا پورت سریال
              تا اونجایی هم که دیدم واسه کنترل نیاز به یه پالس با مشخصات خاصیه که قصدم این بود اون پالس رو در لب ویو ایجاد و بفرستم رویه یه پین از پورت کامپیوتر و بدمش به پایه سوم موتور. حالا این یعنی میگین شدنیه؟ پورت کامپیوترم خراب نشه
              با DB9 هم میشه؟ اخه لپ تاپ پورت پرینتر نداره
              شما میتونی پایه های DTR و RTS برحسب نیاز 0 و 1 کنی و اینطوری پالس مورد نیاز بفرستی

دیدگاه

اصولا ما ایرانیها دوست داریم همیشه به بیراهه بریم و تا جایی که بتونیم از استاندارد دور میشیم.. من نمیدونم این چه پروژه ای که باید یه سرو موتور رو با پورت سریال مستقیم درایو کرد.... الله اعلم..

دیدگاه

پروژه خاصی نیست، فقط برام سوال بود که ایا میشه روی پینی از یکی از پورت های کامپیوتر پالس با دامنه مشخص ایجاد کرد یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
                    اصولا ما ایرانیها دوست داریم همیشه به بیراهه بریم و تا جایی که بتونیم از استاندارد دور میشیم.. من نمیدونم این چه پروژه ای که باید یه سرو موتور رو با پورت سریال مستقیم درایو کرد.... الله اعلم..
                    دوست گرامی بیراهه رفتن به انجام کارهای غیر استاندارد! نیست
                    به این هست که همیشه در انجمن بجای جواب به سوالات قصد داریم صورت مسئله پاک کنیم و سوال و جواب خودمون طرح کنیم
                    شما نباید انتظار داشته باشید هر کاری با میکرو انجام بشه
                    پروژه ای که با 1،500 میشه انجام داد چرا باید 10،000 تومن خرج کرد؟
                    استاندارد برای این گذاشتن که ازش استفاده کنی وگرنه 3 پایه برای پورت سریال کافی بود. چرا این همه به خودشون زحمت دادن و یه پورت 9 و 25 پایه طراحی کردن؟

دیدگاه

ببین عزیز من شما ابتدا یک مطالعه کن ببین اصولا پورت پارالل رو برای چی منظوری گذاشتن و همچنین پورت سریال... و همچنین در چه زمانی... آقا اصلا من اشتباه کردم هر مطلبی که من گفتم رو شما ندیده بگیرید.. بهترین کار همونی هست که شما میفرمایید..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X