اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت درایو LED RGB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت درایو LED RGB

با کمک شما دوستان می خوام درایور LED RGB 3 کاناله رو بسازیم :wow:
    الان برنامه اش رو آماده کردم فایل شبیه سازیش رو هم آماده کردم براتون میزارم فقط باید بریم سراغ سخت افزارش که به چه چیزهایی احتیاج داریم توی فایل پروتئوس شما می تونید 3 کاناله متفاوت از هم رو یعنی 9 تا PWM رو با استفاده از میکرو کنترلر ATMEGA32 (اگه بخواهیم از LCD استفاده کنیم ) و یا ATMEGA8 (بدونه LCD) استفاده شده شما توی این پروژه با استفاده از 9 کلید که هر 3 کلید اون مربوط میشه به یک کانال رنگ مورد نظرتون رو تنظیم کنید :nice:
    البته این رو هم باید بگم توی این پروژه اگه از LCD استفاده کنیم چون مدام میکرو باید به وقفه ی تایمر پاسخ بده سرعت فوق العاده پایین میاد اگه از میکروهایی با سرعت بالا استفاده کنیم مثل ARM oo:مشکل حل میشه توی شبیه سازی با پروتئوس مشکل کند بودن رو متوجه نمی شید اما وقتی به صورت عملی ببندید مشکل کند بودن بدجوری خودش رو نشون میده :cry2:
    بهتره بی خیال LCD بشیم در صورتی که از LCD استفاده نکنیم توی عمل هم فوق العاده عالی جواب میده دوستان من دقیق نمی دونم درایو های توی بازار به چه صورتی هست با کمک شما می خوام یه چیزی مثل اون درست کنم :wow:

این هم فایل شبیه سازیش با پروتئوس و برنامه اش
    http://qom-elec-download.ir/ZIP/maghaleh/DRIVE LED RGB.rar

قم الکترونیک

پاسخ : ساخت درایو LED RGB

منتظر حضور دوستان هستم این هم لینک سالمش
    http://qom-elec-download.ir/ZIP/magh...VE LED RGB.rar
    قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
      منتظر حضور دوستان هستم این هم لینک سالمش
      http://qom-elec-download.ir/ZIP/magh...VE LED RGB.rar
      سلام
      متشکریم از طرح شما
      ولی چرا سورس فایل را قرار نداده اید؟ :sad:
      در ضمن با تغییر چرا شکل اسکوپ تغییر نمیکند :eek:
      کمتر سخن گویم
      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

دوست عزیز 3تا سوئیچ بالایی لحظه ای شما نگهش بدار تغییرات رو می بینی من 3تا کانال اول رو روی اسکوپ نشون دادم در مورد سورس برنامه هم هنوز تصمیم نگرفتم که عمومیش کنم اگه به نتایج خوبی برسم حتما عمومیش می کنم دوستان اگه توی بخش سخت افزارش کمکم کنید ممنون میشم مخصوصا کسانی که با درایورهای led rgb اماده کار کردن دوتا سوال داشتم اولا خروجی این درایوها چند ولته و ثانیا چندکاناله هستن ممنون
        در ضمن دوستان اگه این نمونه رو راه اندازی کنیم میرم سراغ xmega و یا atmega128 اون موقع میشه تعداد کانال ها رو خیلی بیشتر کرد
        در مورد کد برنامه اش یک نکته ی دیگه هست که باید بگم که هر گونه تغییری که موجب بهبود و افزایش کیفیتش بشه رو فورا روی سایت قرار میدم از این نظر خیالتون تخت باشه
        قم الکترونیک

دیدگاه

الان با این اوضاع دلار حسابی میشه حال چینی ها و قطعات خارجی رو گرفت نمونه ی اماده ی این دستگاه قیمتش توی بازار حدود 30 تومن تا 40 تومن هست که اگه ما بخواهیم با استفاده از atmega8 بسازیم قیمتش زیر 10 تومن در میاد راجع به ریموتش خیلی اطلاعات ندارم ولی اگه دوستان اطلاعات کافی دارن کمک کنند تا یک نمونه کامل رو ازش بسازیم
          در مورد ریموتش من خودم قبلا یک نمونه اش رو ساخته بودم اما ساختارش کلا با این ریموت ها فرق داره اون با استفاده از ارتباط سریال بود و ارسالش چیز خاصی نداشت ولی طرز کار این ریموت ها رو نمی دونم بچه ها در این مورد هم راهنمایی بکنید انشاا... بسته شده این مدار رو تا شب فیلمش رو براتون میزارم که بدونید توی عمل مدارم جواب میده :nice:

قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microprocesor_2002
            سلام به همه دوستان ...
            انجمن LED رو خیلی دوست دارم ....
            من چند سال تو یک شرکت که کارش نورپردازی بود کار کردم ...
            مدارات زیادی رو دیدم ..
            مدارات زیادی رو ساختم از جمله مدارات پروژکتور - والواشر - کنترلر های DMX - کنترلر های RGB و...
            اگه اطلاعاتی راجع به مدارات LED می خواین من در خدمتم ...
            البته آماده همکاری با دوستان برای ساخت و... انواع ادوات و هر چی که به نور مربوط میشه هستم.... تا اینکه دست برادران چینی رو تو این قسمت از الکترونیک از مملکت کوتاه کنیم ....
            سلام ممنون انشاا... با کمک شما بتونیم یک درایور led rgb بسازیم
            چندتا سوال داشتم
            1-خروجی این درایو ها چند ولته ؟
            2-توی درایوهای اماده مستقیم 220 رو بهش میدن یا نه از اداپتور یا منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده می کنند؟
            ممنون
            قم الکترونیک

دیدگاه

سلام ممنون انشاا... با کمک شما بتونیم یک درایور led rgb بسازیم
              چندتا سوال داشتم
              1-خروجی این درایو ها چند ولته ؟
              2-توی درایوهای اماده مستقیم 220 رو بهش میدن یا نه از اداپتور یا منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده می کنند؟
              ممنون
              من خودم یک درایور 12 وات درست کردم ... خوب بود ولی ساخت ترانسش یکم اذیتم کرد .... من بیشتر دنبال یکی هستم که بخواد سرمایه گذاری کته برای تولید ادوات نوری ....
              1- ولتاژش بستگی به تعداد LED داره که میخوایم استفاده کنیم ... معمولا چند ولت بالاتر از مجموع LEDهاست ... مثلا 12 وات حدود 45 ولت هستش ... البته جریان خروجی محدود شدست . برای LED یک وات 350 میلی آمپر و 3 وات 670 میلی آمپر ... یه جورایی یه منبع جربان هستش . البته اینم بگم که معمولا برای نور ثابت از LED Driver استفاده میکنن . اگر بخوایم نور LED ها رو تغییر بدینم بهتره از منبع ولتاژ استفاده کنیم .
              2- خب 99 درصد LED Driver ها مستقیما به 220 ولت وصل میشن ...

دیدگاه

من خودم یک درایور 12 وات درست کردم ... خوب بود ولی ساخت ترانسش یکم اذیتم کرد .... من بیشتر دنبال یکی هستم که بخواد سرمایه گذاری کته برای تولید ادوات نوری ....
                1- ولتاژش بستگی به تعداد LED داره که میخوایم استفاده کنیم ... معمولا چند ولت بالاتر از مجموع LEDهاست ... مثلا 12 وات حدود 45 ولت هستش ... البته جریان خروجی محدود شدست . برای LED یک وات 350 میلی آمپر و 3 وات 670 میلی آمپر ... یه جورایی یه منبع جربان هستش . البته اینم بگم که معمولا برای نور ثابت از LED Driver استفاده میکنن . اگر بخوایم نور LED ها رو تغییر بدینم بهتره از منبع ولتاژ استفاده کنیم .
                2- خب 99 درصد LED Driver ها مستقیما به 220 ولت وصل میشن ...
                دوست عزیز اشتباه نمی کنی؟
                مگه از این درایو ها برای راه اندازی led نواری های rgb استفاده نمی کنند اونها با 12 ولت کار می کنند منظور شما این پروژکتور های rgb بود درسته ؟
                قم الکترونیک

دیدگاه

دوست عزیز اشتباه نمی کنی؟
                  مگه از این درایو ها برای راه اندازی led نواری های rgb استفاده نمی کنند اونها با 12 ولت کار می کنند منظور شما این پروژکتور های rgb بود درسته ؟
                  با سلام ... البته اول بزار یه قضیه ای رو برات روشن کنم ...
                  ما 2 نوع LED Driver داریم ...
                  1- LED Driver IC که یه ای سی هستش با تعداد محدودی خروجی مثلا MBI5026 یا سری TLC5943 یا .... این تیپ LED Driver با ولتاو 5 یا 3.3 ولت کار میکنه ... که معمولا از حداکثر 30 تا چند آمپر و یک تا مثلا 24 خروجی ....
                  2- دومی مثل یه آداپتور میمونه .... طرز کارشم اینطوریه که از یک مقدار کم ولتاژ شروع به زیاد میشود و این زیاد شدن ادامه پیدا میکنه تا جایی که جریان به 300 میلی آمپر برسه و همونجا ولتاژ نگه داشنه میشه ....

دیدگاه

سلام. من درایور آر جی بی زیاد ساختم.برای والواشر یا پروژکتورهای آر جی بی یا کارهای نورپردازی.سیستمه کاره من اینطوریه که یک سوئیچینگ ساختم با دو سر خروجی(یکی برای جی و بی و یکی برای آر) و بعد خروجیشو وصل کردم به برده همونی که عکسشو بالا گذاشتین البته اگه قراره ریموت دار بشه.و البته خودمم با آی سیه PIc و اتمگا قبلا میساختم ولی جدیدا همین روشی که گفتم استفاده میکنم. و دو تا برد رو بهم وصل کردم و در یک جعبه قرار دادم و .... البته اون کنترلها مدلی که حالتهای بیشتری هم داشته باشه هست ولی اونی که عکسش رو گذاشتین نسبتا ارزونه الان حدود 8 هزار تومان.موفق باشین.
                    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                      سلام. من درایور آر جی بی زیاد ساختم.برای والواشر یا پروژکتورهای آر جی بی یا کارهای نورپردازی.سیستمه کاره من اینطوریه که یک سوئیچینگ ساختم با دو سر خروجی(یکی برای جی و بی و یکی برای آر) و بعد خروجیشو وصل کردم به برده همونی که عکسشو بالا گذاشتین البته اگه قراره ریموت دار بشه.و البته خودمم با آی سیه PIc و اتمگا قبلا میساختم ولی جدیدا همین روشی که گفتم استفاده میکنم. و دو تا برد رو بهم وصل کردم و در یک جعبه قرار دادم و .... البته اون کنترلها مدلی که حالتهای بیشتری هم داشته باشه هست ولی اونی که عکسش رو گذاشتین نسبتا ارزونه الان حدود 8 هزار تومان.موفق باشین.
                      اره ارزونه ولی معمولا از اون برای LED های نواری یا مثل اونها... استفاده میشه .... چون از ماسفت استفاده استفاده شده .... ولی مثلا اگه بخوای تو یدونه پروژکتور کار کنی معمولا از ای سی LM3404HV استفاده می کنن که اون ای سی کنترل جریان داره و جریان رو کنترل میکنه که مزیتش اینه که دیگه نگران ولتاژ زیاد نیستی و دیگه نیازی نیست از مقاومت برای کم کردن ولتاژ استفاده کرد و دیگه دردسر داغ کردن مقاومت رو نداریم ....

دیدگاه

اره ارزونه ولی معمولا از اون برای LED های نواری یا مثل اونها... استفاده میشه .... چون از ماسفت استفاده استفاده شده .... ولی مثلا اگه بخوای تو یدونه پروژکتور کار کنی معمولا از ای سی LM3404HV استفاده می کنن که اون ای سی کنترل جریان داره و جریان رو کنترل میکنه که مزیتش اینه که دیگه نگران ولتاژ زیاد نیستی و دیگه نیازی نیست از مقاومت برای کم کردن ولتاژ استفاده کرد و دیگه دردسر داغ کردن مقاومت رو نداریم ....
                        سلام. ممنونم از توضیحتون. میشه یکم در باره این آی سی LM3404 بگی که چطوری توی پروژکتور استفاده کنم؟
                        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                          سلام. ممنونم از توضیحتون. میشه یکم در باره این آی سی LM3404 بگی که چطوری توی پروژکتور استفاده کنم؟
                          هیچی یه ای سی با این مشخصات
                          1.0A Constant Current Buck Regulator for Driving High Power LEDs

با کمترین قطعات می تونین جریان عبوری از LED رو کنترل کنید ... اتفاقا پایا الکترونیک هم داره این ای سی رو ...
                          کار باهاش خیلی راحته یه تعداد LED رو وصل میکنی به یک منبع تغذیه سوئیچینگ یا غیر سوئیچینگ ... این ای سی هم وظیفه کنترل جریان رو داره ... تو دیتا شیت ای سی مدارش رو کشیده ... فقط باید حواست باشه که مقاومت شنت مناسبی براش در نظر بگیری ...

دیدگاه

پس چی شد ؟
                            شما نه سورس برنامه رو گذاشتی نه اموزش ساخت درایور LED RGB !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed.v
                              پس چی شد ؟
                              شما نه سورس برنامه رو گذاشتی نه اموزش ساخت درایور LED RGB !
                              سورسش که فعلا قرار نشد فعلا بزارم با عرض شرمندگی متاسفانه همه منتظر هستید یکی یه پروژه انجام بده در اختیار دیگران قرار بده من ترجیح میدم سورس پروژه رو در اختیار داشته باشم و عمومیش نکنم اما امشب انشاا... فیلم ساخته شده مدار رو روی بردبرد براتون میزارم
                              قم الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X