اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باتری قلمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باتری قلمی

سلام دوستان
    من 12تا باتری 1.2 ولت دارم که شما ها فک کنین همون 15 ولته وجریانشم حدود 2 تا 3 آمپره
    میتونم اینو با یک آدابتور 15 ولت شارژ کنم .پلاریته هاش چجوری باشه؟
    میشه توضیح بدین
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : شارژ باتری قلمی

اگر باتری ها رو سری به هم وصل کنید حتما باید ولتاژ آداپتور بیشتر از 15 ولت باشه تا جریان از اون به باتری ها شروع بشه.پس حتما باید ولتاژ بیشتر از 15 ولت باشه.

دیدگاه

سلام
      بیشتر توضیح میدی
      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

من خودم قبلا می اومد یک باتری قلمی رو به برق 3 ولتی تا نیم ساعت وصل می کردم و باتری کاملا شارژ می شد.اگر شما هم توجه کنید وقتی شارژ یک باتری تمام میشه ولتاژش تغییر نمیکنه بلکه جریانش کم میشه و ما با انتقال بار از منبع به باتری,جریانش رو تقویت می کنیم.زمانی که دوتا باتری رو به هم وصل می کنید جریان از باتری که ولتاژ بیشتری دارد به باتری که ولتاژ کمتری دارد منتقل می شود پس از ما هم ولتاژ اداپتور را بیشتر از باتری کنیم جریان از آداپتور به باتری منتقل میشه.حالا اگر شما هم بخواهید دونه به دونه باتری ها رو شارژ کنید باید آداپتور 3 یا 4 ولت وصل کنید اما اگر بخواهید همه را با هم شارژ کنید می تونید اون ها رو با هم سری کنید تا ولتاژ مجموع باتری ها بشه 15 ولت اون وقت شما باید ولتاز 16 یا 17 ولت بهشون وصل کنید اگر آداپتور کمتر از 15 ولت باشه جریان از آداپتور به باتری ها منتقل نمیشه.فقط اخطار بدم که بهتره این کاررو تو یه جای ایمن انجام بدی چون اگه باتری زیاد گرم کنه منفجر میشه!!!!!!خودم این تجربه رو دارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X