اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیمات RC oscillator در pic16f877a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیمات RC oscillator در pic16f877a

با سلام
    من از pic16f877a استفاده میکنم، چون پروسه زمانی برام مهم نیست میخوام از پایه osc2 برای کلاک آی سی دیگری استفاده کنم، ضمنا من با mplabx و کامپایلر xc8 کار میکنم
    برای تنظیم کردن میکرو در مد RC باید دستور زیر را نوشت(البته فکر میکنم)
    #pragma config FOSC = RC
    اما نرم افزار ارور زیر را میدهد:
    error: unknown configuration setting/register (FOSC = RC) used
    لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : تنظیمات RC oscillator در pic16f877a

نوشته اصلی توسط yadegari
    با سلام
    من از pic16f877a استفاده میکنم، چون پروسه زمانی برام مهم نیست میخوام از پایه osc2 برای کلاک آی سی دیگری استفاده کنم، ضمنا من با mplabx و کامپایلر xc8 کار میکنم
    برای تنظیم کردن میکرو در مد RC باید دستور زیر را نوشت(البته فکر میکنم)
    #pragma config FOSC = RC
    اما نرم افزار ارور زیر را میدهد:
    error: unknown configuration setting/register (FOSC = RC) used
    لطفا راهنمایی کنید
    صورت سئوال نا مفهومه ؟ من به میکروسی کار می کنم و خود نرم افزار این قابلیت رو داره که رجیستر ها رو ست کنی ولی با مقدار دهی داخل نرم افزار هم میشه این کار رو انجام داد. حالا چرا میخوای RC فعال کنی ؟ دفالتش HS هستس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi-firoozi
      صورت سئوال نا مفهومه ؟ من به میکروسی کار می کنم و خود نرم افزار این قابلیت رو داره که رجیستر ها رو ست کنی ولی با مقدار دهی داخل نرم افزار هم میشه این کار رو انجام داد. حالا چرا میخوای RC فعال کنی ؟ دفالتش HS هستس
      سلام دوست گرامی
      دلیل اینکه میخوام از RC استفاده کنم این است که من از یک آیی سی کانتر استفاده میکنم و احتیاج به یک کلاک دائم برای آن دارم.
      در دیتاشیت pic16f877a نوشته اگر پروسه زمانی برای شما اهمیت نداره میتوانید وسط یک مقاومت و خازن رو به پایه osc1 وصل کرده و از پایه osc2 کلاکی با فرکانس 1/4 کلاک میکرو دریافت کنید

دیدگاه

جواب رو از فروم میکروچیپ پیدا کردم
        باید بدین صورت نوشته بشه
        #pragma config FOSC = EXTRC
        ضمنا وضعیت تمام configuration bits رو از پنجره window گزینه PIC memory views میتوان پیدا کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X