ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2013/03/04
    17
    4

تبديل 12 مستقيم به 12 متناوب

با سلام خدمت اساتيد محترم من يه دستگاه جوجه کشي دارم که با برق 12 ولت ac وجريان 1.5 آمپر و توان 10 وات کار ميکنه و يه باطري خشک 12 ولت dc جريان 5 آمپر دارم حالا نياز به يه مدار دارم که 12 dc باطري رو به 12 ac با جريان 1.5 آمپر تبديل کنه کيت اماده پيدا نکردم خيلي تخصصي نگيد چون من رشتم کشاورزيه تو کاراي الکتريکي تجربه زياد دارم لطفا بگيد چه قطعاتي لازمه بخرم و چطور بهم وصل کنم يه سوال ديگه اگه بخوام تو سايتاي خارجي دنبال نقشه درباره همين موضوع بگريدم بايد چطوري سرچ کنم کليد واژه ها منظورمه اگه لينک هم که باشه عاليه . . .
    2010/12/14
    ایران زمین
    773
    59

پاسخ : تبديل 12 مستقيم به 12 متناوب

مشخصات دستگاه رو بزار

چون ممکنه ورودی جوجه کشی ac باشه ولی در خود دستگاه تبدیل به ولتاژ dc بشه ..............................

اگه داخل دستگاه مدارات الکترونیکی باشه که با dc کار میکنند ....... اگر هم نه شاید فقط یه لامپ رشته ای توش گذاشتند جوجه ها از تخم دربیاند :biggrin:
    راه اندازی این لامپ فکر نکنم با باطری مشکلی داشته باشه .................... به هر حال من نمیدونم تو دستگاه چی هست

حب حالا کار نداریم ..................... ...

اگه بخوای هم تبدیل کنی بازده که صدرصد نیست ....بالاخره یا ولتاژ یا جریان باید یه خورده تو این وسط تلف بشند
    میشه در حالت عادی به 555 و ترانزیستور یه موج مربعی 12 تو خروجی گرفت
    فعلا شما مشخصات دقیقتر بده
    برای سرچ میتونی
    circuit convert dc to ac
    dc to ac converter circuit

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...
    2009/12/28
    2,138
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط tabeta_03
    با سلام خدمت اساتيد محترم من يه دستگاه جوجه کشي دارم که با برق 12 ولت ac وجريان 1.5 آمپر و توان 10 وات کار ميکنه و يه باطري خشک 12 ولت dc جريان 5 آمپر دارم حالا نياز به يه مدار دارم که 12 dc باطري رو به 12 ac با جريان 1.5 آمپر تبديل کنه کيت اماده پيدا نکردم خيلي تخصصي نگيد چون من رشتم کشاورزيه تو کاراي الکتريکي تجربه زياد دارم لطفا بگيد چه قطعاتي لازمه بخرم و چطور بهم وصل کنم يه سوال ديگه اگه بخوام تو سايتاي خارجي دنبال نقشه درباره همين موضوع بگريدم بايد چطوري سرچ کنم کليد واژه ها منظورمه اگه لينک هم که باشه عاليه . . .
    اگر دستگاه جوجه کشیت تخم مرغ ها رو جابجا هم میکنه احتمالن یک موتور AC گیربوکسی داره که در آنتن های برقی متحرک استفاده میشه

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2013/03/04
    17
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط electronicmohsenjudo
    مشخصات دستگاه رو بزار

چون ممکنه ورودي جوجه کشي ac باشه ولي در خود دستگاه تبديل به ولتاژ dc بشه ..............................

اگه داخل دستگاه مدارات الکترونيکي باشه که با dc کار ميکنند ....... اگر هم نه شايد فقط يه لامپ رشته اي توش گذاشتند جوجه ها از تخم دربياند :biggrin:
    راه اندازي اين لامپ فکر نکنم با باطري مشکلي داشته باشه .................... به هر حال من نميدونم تو دستگاه چي هست

حب حالا کار نداريم ..................... ...

اگه بخواي هم تبديل کني بازده که صدرصد نيست ....بالاخره يا ولتاژ يا جريان بايد يه خورده تو اين وسط تلف بشند
    ميشه در حالت عادي به 555 و ترانزيستور يه موج مربعي 12 تو خروجي گرفت
    فعلا شما مشخصات دقيقتر بده
    براي سرچ ميتوني
    circuit convert dc to ac
    dc to ac converter circuit
    با تشکر از توجه شما داخل دستگاه يه برد ترموستات هست يه المنت تک رشته و يه گربکس اين باتري برا زماني قرار استفاده بشه که برق نيست حداکثر به مدت 1 ساعت شايدم کمتر الان از يه ادپتور 12 ac داره استفاده ميکنه آمپر هم که گفتم 1.5 و توان 10 وات حالا همين اي سي 555 که گفتيت چطور بايد وصل کنم چه چيزايي لازم دارم راستي اگه بخواييم يه شارپژ هم کار بزاريم که باطري هميشه شارژ باشه يه مدار شارژر هست که هم اتوماتيک باشه و خروجي Ac بده يا کيت شارژر جدا بگيرم بعد خروجي بدم به اينورتري که شما در نظر داريد اگه بشه دوتاش رو يه برد باشه خيلي عالي ميشه اگه نشدم که هيچ الان بچهام 3 روزه خوابيدن تودستگاه لطفا زود کمک کنيد که يهو برق نره بميرن داغدار بشم.سادگي در توضيح اتصالات يادتون نره.مرسييييي
    2010/12/14
    ایران زمین
    773
    59

خب اگر فرض بگیریم کل دستگاه با ac کار میکنه..............

1- میتوانید از اینورتور یا تبدیل کننده( اماده تو بازار ) ولتاژ 12 باطری به برق 220 ac استفاده کنید وسپس اداپتور رو به خروجی اینورتور بزنید ( خب اگه بخواهید این کار اتوماتیک صورت گیرد یعنی هم عمل شارژ باطری و هم زمانی که برق قطع شد باطری بیاد تو کار ..اگه امادش تو بازار گیر اومد که هیچ وگرنه میشود ساخت) ودیگه نیازی به سر وکله زدن با ساختن مدار نداری...
    2- اگه وقت زیاد داری و حوصله........... خودت میتونی همه رو بسازی و یه جورایی هم حرفه ای تر میشه مدار شارژ باطری و اتوماتیک کردن کار که ساده هست فقط میمونه تبدیل 12 دیسی به 12 متناوب .......که اینم شدنی هست .......بیشتر بچه های که سوییچینگ کار هستند میتونند راهنمایی بیشتر کنند

2013/03/04
    17
    4

اساديد محترم يه چيزايي پيدا کردم اينا عملي هستن:

2010/12/14
    ایران زمین
    773
    59

oo:شما باید تو فرمول برای فرکانس 100 هرتز مقادیر رو بدست بیاری تا تو خروجی 50 هرتز بگیری
    oo: موج خروجی سینوسی نیست
    oo:البته خروجی میدن به ترانس تبدیل کننده که تو این مدار نزاشته

فعلا منبع سایتی که گرفتی بزارش

2013/03/04
    17
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط electronicmohsenjudo
    oo:شما بايد تو فرمول براي فرکانس 100 هرتز مقادير رو بدست بياري تا تو خروجي 50 هرتز بگيري
    oo: موج خروجي سينوسي نيست
    oo:البته خروجي ميدن به ترانس تبديل کننده که تو اين مدار نزاشته

فعلا منبع سايتي که گرفتي بزارش

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/12/14
    ایران زمین
    773
    59

شما حتی میتونی خروجی مدار رو به یه ترانس مثلا 12 به 220 بدهید ودر خروجی ترانس ولتاژ 220 ولت داشته باشید (الیته با چند المان دیگه که تو خرووجی ترانس در حالت بی باری ولتاژ بیشتر از 220 نداشته باشی)

ولی برای شما که نیاز به 12 ac داری نیازی نیست

دوست عزیز شما باید مدار رو ببندید و درعمل استفاده کنید
    فرمول محاسبه فرکانس 100 هرتز که به ازای ان ولوم میتوانید یک مقاومت ثابت بزارید
    ...
    فرکانس = عدد 1.44 تقسیم بر( مجموع مقاومت 1 و 2برابر شده مقاومت 2 )ضربدر خازن 2
    ...

شما به جای مقاومت R2 , ولوم R4 از یک مقاومت حول وحش 69.5 کیلو اهم استفاده........ اگر مقدار مقاومت استاندارد نبود نزدیکترین مقدار مقاومت به اون تو بازار بخر

2013/03/04
    17
    4

اين وسايل تهيه کردم بستم ولي برق بازم dc از خروجي مياد بيرون !!!!! نميدونم اشتباه وصل کردم يا اصلا عملي نيست کلا مدار غلته يا به خاطر اي سي که فروشنده عوض کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمک کنيد حسابي سرکار رفتم البته پاتو بخاي بکني تو کفش ديگران اينطوري ميشه اگه از قطعات چيزي اشتباه هست بگيد عوض کنم شايد بشه؟
    اي سي NE556 که به گفته فروشنده همون کار =LM556 ميکنه
    خازن مولتي لاير / 47 نانو فاراد
    خازن مولتي لاير / 1 نانو فاراد
    خازن مولتي لاير / 100 نانو فاراد
    خازن مولتي لاير / 33 نانو فاراد
    مقاومت 5.6 كيلو اهم / 1 وات
    مقاومت 10 كيلو اهم / 1 وات
    فيبر سوراخ دار مدل برد بوردي
    خازن الکتروليتي 220 ميکرو فاراد / 35 ولت
    کليد ولوم کوچک / 100 کيلو
    ديود 1N4007
صفحه 1 از 2 12 آخرین