اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 12 مستقیم به 12 متناوب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 12 مستقیم به 12 متناوب

با سلام خدمت اساتید محترم من یه دستگاه جوجه کشی دارم که با برق 12 ولت ac وجریان 1.5 آمپر و توان 10 وات کار میکنه و یه باطری خشک 12 ولت dc جریان 5 آمپر دارم حالا نیاز به یه مدار دارم که 12 dc باطری رو به 12 ac با جریان 1.5 آمپر تبدیل کنه کیت اماده پیدا نکردم خیلی تخصصی نگید چون من رشتم کشاورزیه تو کارای الکتریکی تجربه زیاد دارم لطفا بگید چه قطعاتی لازمه بخرم و چطور بهم وصل کنم یه سوال دیگه اگه بخوام تو سایتای خارجی دنبال نقشه درباره همین موضوع بگریدم باید چطوری سرچ کنم کلید واژه ها منظورمه اگه لینک هم که باشه عالیه . . .

پاسخ : تبدیل 12 مستقیم به 12 متناوب

مشخصات دستگاه رو بزار

چون ممکنه ورودی جوجه کشی ac باشه ولی در خود دستگاه تبدیل به ولتاژ dc بشه ..............................

اگه داخل دستگاه مدارات الکترونیکی باشه که با dc کار میکنند ....... اگر هم نه شاید فقط یه لامپ رشته ای توش گذاشتند جوجه ها از تخم دربیاند :biggrin:
    راه اندازی این لامپ فکر نکنم با باطری مشکلی داشته باشه .................... به هر حال من نمیدونم تو دستگاه چی هست

حب حالا کار نداریم ..................... ...

اگه بخوای هم تبدیل کنی بازده که صدرصد نیست ....بالاخره یا ولتاژ یا جریان باید یه خورده تو این وسط تلف بشند
    میشه در حالت عادی به 555 و ترانزیستور یه موج مربعی 12 تو خروجی گرفت
    فعلا شما مشخصات دقیقتر بده
    برای سرچ میتونی
    circuit convert dc to ac
    dc to ac converter circuit

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tabeta_03
      با سلام خدمت اساتید محترم من یه دستگاه جوجه کشی دارم که با برق 12 ولت ac وجریان 1.5 آمپر و توان 10 وات کار میکنه و یه باطری خشک 12 ولت dc جریان 5 آمپر دارم حالا نیاز به یه مدار دارم که 12 dc باطری رو به 12 ac با جریان 1.5 آمپر تبدیل کنه کیت اماده پیدا نکردم خیلی تخصصی نگید چون من رشتم کشاورزیه تو کارای الکتریکی تجربه زیاد دارم لطفا بگید چه قطعاتی لازمه بخرم و چطور بهم وصل کنم یه سوال دیگه اگه بخوام تو سایتای خارجی دنبال نقشه درباره همین موضوع بگریدم باید چطوری سرچ کنم کلید واژه ها منظورمه اگه لینک هم که باشه عالیه . . .
      اگر دستگاه جوجه کشیت تخم مرغ ها رو جابجا هم میکنه احتمالن یک موتور AC گیربوکسی داره که در آنتن های برقی متحرک استفاده میشه

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicmohsenjudo
        مشخصات دستگاه رو بزار

چون ممکنه ورودی جوجه کشی ac باشه ولی در خود دستگاه تبدیل به ولتاژ dc بشه ..............................

اگه داخل دستگاه مدارات الکترونیکی باشه که با dc کار میکنند ....... اگر هم نه شاید فقط یه لامپ رشته ای توش گذاشتند جوجه ها از تخم دربیاند :biggrin:
        راه اندازی این لامپ فکر نکنم با باطری مشکلی داشته باشه .................... به هر حال من نمیدونم تو دستگاه چی هست

حب حالا کار نداریم ..................... ...

اگه بخوای هم تبدیل کنی بازده که صدرصد نیست ....بالاخره یا ولتاژ یا جریان باید یه خورده تو این وسط تلف بشند
        میشه در حالت عادی به 555 و ترانزیستور یه موج مربعی 12 تو خروجی گرفت
        فعلا شما مشخصات دقیقتر بده
        برای سرچ میتونی
        circuit convert dc to ac
        dc to ac converter circuit
        با تشکر از توجه شما داخل دستگاه یه برد ترموستات هست یه المنت تک رشته و یه گربکس این باتری برا زمانی قرار استفاده بشه که برق نیست حداکثر به مدت 1 ساعت شایدم کمتر الان از یه ادپتور 12 ac داره استفاده میکنه آمپر هم که گفتم 1.5 و توان 10 وات حالا همین ای سی 555 که گفتیت چطور باید وصل کنم چه چیزایی لازم دارم راستی اگه بخواییم یه شارپژ هم کار بزاریم که باطری همیشه شارژ باشه یه مدار شارژر هست که هم اتوماتیک باشه و خروجی Ac بده یا کیت شارژر جدا بگیرم بعد خروجی بدم به اینورتری که شما در نظر دارید اگه بشه دوتاش رو یه برد باشه خیلی عالی میشه اگه نشدم که هیچ الان بچهام 3 روزه خوابیدن تودستگاه لطفا زود کمک کنید که یهو برق نره بمیرن داغدار بشم.سادگی در توضیح اتصالات یادتون نره.مرسییییی

دیدگاه

خب اگر فرض بگیریم کل دستگاه با ac کار میکنه..............

1- میتوانید از اینورتور یا تبدیل کننده( اماده تو بازار ) ولتاژ 12 باطری به برق 220 ac استفاده کنید وسپس اداپتور رو به خروجی اینورتور بزنید ( خب اگه بخواهید این کار اتوماتیک صورت گیرد یعنی هم عمل شارژ باطری و هم زمانی که برق قطع شد باطری بیاد تو کار ..اگه امادش تو بازار گیر اومد که هیچ وگرنه میشود ساخت) ودیگه نیازی به سر وکله زدن با ساختن مدار نداری...
          2- اگه وقت زیاد داری و حوصله........... خودت میتونی همه رو بسازی و یه جورایی هم حرفه ای تر میشه مدار شارژ باطری و اتوماتیک کردن کار که ساده هست فقط میمونه تبدیل 12 دیسی به 12 متناوب .......که اینم شدنی هست .......بیشتر بچه های که سوییچینگ کار هستند میتونند راهنمایی بیشتر کنند

دیدگاه

اسادید محترم یه چیزایی پیدا کردم اینا عملی هستن:

دیدگاه

oo:شما باید تو فرمول برای فرکانس 100 هرتز مقادیر رو بدست بیاری تا تو خروجی 50 هرتز بگیری
              oo: موج خروجی سینوسی نیست
              oo:البته خروجی میدن به ترانس تبدیل کننده که تو این مدار نزاشته

فعلا منبع سایتی که گرفتی بزارش

دیدگاه

oo:شما باید تو فرمول برای فرکانس 100 هرتز مقادیر رو بدست بیاری تا تو خروجی 50 هرتز بگیری
                oo: موج خروجی سینوسی نیست
                oo:البته خروجی میدن به ترانس تبدیل کننده که تو این مدار نزاشته

فعلا منبع سایتی که گرفتی بزارش
                http://www.overunity.com/12027/how-t...form-dc-to-ac/

دیدگاه

شما حتی میتونی خروجی مدار رو به یه ترانس مثلا 12 به 220 بدهید ودر خروجی ترانس ولتاژ 220 ولت داشته باشید (الیته با چند المان دیگه که تو خرووجی ترانس در حالت بی باری ولتاژ بیشتر از 220 نداشته باشی)

ولی برای شما که نیاز به 12 ac داری نیازی نیست

دوست عزیز شما باید مدار رو ببندید و درعمل استفاده کنید
                  فرمول محاسبه فرکانس 100 هرتز که به ازای ان ولوم میتوانید یک مقاومت ثابت بزارید
                  ...
                  فرکانس = عدد 1.44 تقسیم بر( مجموع مقاومت 1 و 2برابر شده مقاومت 2 )ضربدر خازن 2
                  ...

شما به جای مقاومت R2 , ولوم R4 از یک مقاومت حول وحش 69.5 کیلو اهم استفاده........ اگر مقدار مقاومت استاندارد نبود نزدیکترین مقدار مقاومت به اون تو بازار بخر

دیدگاه

این وسایل تهیه کردم بستم ولی برق بازم dc از خروجی میاد بیرون !!!!! نمیدونم اشتباه وصل کردم یا اصلا عملی نیست کلا مدار غلته یا به خاطر ای سی که فروشنده عوض کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمک کنید حسابی سرکار رفتم البته پاتو بخای بکنی تو کفش دیگران اینطوری میشه اگه از قطعات چیزی اشتباه هست بگید عوض کنم شاید بشه؟
                    ای سی NE556 که به گفته فروشنده همون کار =LM556 میکنه
                    خازن مولتی لایر / 47 نانو فاراد
                    خازن مولتی لایر / 1 نانو فاراد
                    خازن مولتی لایر / 100 نانو فاراد
                    خازن مولتی لایر / 33 نانو فاراد
                    مقاومت 5.6 کیلو اهم / 1 وات
                    مقاومت 10 کیلو اهم / 1 وات
                    فیبر سوراخ دار مدل برد بوردی
                    خازن الکترولیتی 220 میکرو فاراد / 35 ولت
                    کلید ولوم کوچک / 100 کیلو
                    دیود 1N4007

دیدگاه

اگه اون نشدنیه این میشه؟

دیدگاه

سلام ایسی 555 نه 556 ..................

شما کدام مدار رو بستید

دیدگاه

سلام ایسی 555 نه 556 ..................

شما کدام مدار رو بستید
                          556 که ولوم داره

دیدگاه

اون 556 فقط قسمت ساختن فرکانس رو داره بعد باید مثل اون 555 طبقه قدرت رو هم داشته باشه تا بتونه بار مصرفیتو راه بندازه

دیدگاه

دوست عزیز خروجی اون جریان زیادی نداره ................... باید بدی به ترانزیستور تا تقویت بشه

کلا اینم بگم که اگه با 12 ولت کار کنی ولتاژ خروجی 555 زیر 12 هست احتمالا

و بهتر بود همون 555 میبستی ............. باید فرکانس هم طبق فرمول 100 هرتز بگیری ........و خروجی مربعی هست نه سینوسی

و در کل ممکنه کارت راه نیفته چون دقیقا نگفتی داخل دستگاه چیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X