ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2012/10/11
    تهران
    134
    5

سوال پایه ای در مورد وقفه ها و تایمر ها

سلام من تازه کار هستم میشه یکی با زبان ساده بهم بگه که تایمر چیه چی کار میکنه و چه استفاده هایی داره و هم چنین وقفه ها چی هستن چه فرقی با delay دارن و اون هم میتونه چی کار کنه . معمولا این دو تا در چه پروژه هایی استفاده میشن .
    من کتاب خوندم در این مورد ولی هیچی نفهمیدم شما میگید از کجا شروع کنم برای کار با وقفه ها و تایمرها
    2012/10/18
    124
    1

پاسخ : سوال پایه ای در مورد وقفه ها و تایمر ها

اول وقفه رو بگم که برای پاسخ گویی سریع میکرو کنترلر به اتفاقات داخلی و خارجی به صورت سریع به طوری که میکرو اجرای برنامه رو رها کرده و به یک برچسبی که قبلا برای وقفه مشخص شده پرش میکنه
    وقفه های تایمر ها و وقفه خارجی که از یک یا چند پایه اعمال میشه و به صورت یک پالس هست که میتونه به لبه بالا رونده یا پایین رونده و ... حساس باشه انواع وقفه ها هستن .
    بعد از اتمام برنامه ای که در اون برچسب هستش با یک دستور خاص دوباره برنامه از جایی که رها شده بود اجرا میشه و ...
    تایمر ها اساسا شمارنده هایی هستن که اتفاقات خارجی و داخلی رو شمارش میکنن و انواع 8 بیتی که تا 255 میشماره و 16 بیتی که تا 65535 میشماره هستن . شما میتونید تعریف کنید که مثلا پالس هایی که به پایه خاصی اعمال میشن شمرده بشن ( خارجی )
    یا میتونید بگید که تا مقدار خاصی به وسیله کسری از کلاک اصلی سیستم شمارش کنه و بعد از پر شدن تایمر به برچسب تعریف شده پرش میکنه .
    تقریبا همه میکرو ها یک تایمر رو دارن و در بعضی از اونها دوتا یا بیشتر میتونه وجود داشته باشه .
    delay برای ایجاد تاخیر در برنامه به کار میره مثلا وقتی میخواید یک دیود 1 ثانیه روشن باشه و بعد خاموش بشه میتونید از دیتور delay استفاده کنید .
    برای ایجاد زمان های خیلی دقیق هم میتونید از تایمر ها استفاده کنید که با انجام محاسباتی میتونید این کار رو انجام بدید.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2