اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تقویت ولتاژ . در حد میلی ولت به 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تقویت ولتاژ . در حد میلی ولت به 5 ولت

سلام
    یه ولتاژی در حد میلی ولت رو چهجوری میشه تقویتش کرد؟
    خروجی ولتاژ از lm35 هست و اونقدی تقویت شه که بتونه مثلا یه ترازیستور ساده رو راه بندازه (در حد 5 ولت)
    اگه قابل کنترل باشه خیلی بهتر مثلا از 20 تا 40 میلی آمپر ولتاژ فعال شدن ترانزیستور قابل تنظیم باشه

مرسی

پاسخ : مدار تقویت ولتاژ . در حد میلی ولت به 5 ولت

سلام

کار ساده ای است هر چند نمی دونم چه اهمیتی داره خروجی LM35 رو کسی تقویت کنه. بهر حال بایستی از تقویت کننده تفاضلی استفاده کنی. مثلا می تونی آی سی های سری AD استفاده کنی.
    موفق باشید
    http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

ارزون ترین راهی که بشه ولتاژی در حد چند ده میلی ولت(10-30 mv) رو افزایش داد تا بشه باهاش ترانزیستوری رو راه انداخت کدوم آی سیه؟ یکی دو تا از آی سی ها رو از سایت ها نگاه کردم بالای 6 هزار تومن بود ..
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام
        رنج دمایی مورد نظر شما چقدره ؟ آیا دما زیر صفر میره یا نه و دقت چقدر میخواین ؟

دیدگاه

شرمنده یادم رفت بگم .. برای تشخیص جوشیدن آب میخوام .. دقت زیاد مد نظر نیست فقط میخوام دوروبر نقطه ی جوش مدار فعال بشه .. الان دوباره ولتاژ ترموکوبل رو اندازه گرفتم ولی بر خلاف قبل که چند ده ولت داشتم الان حداکثر 2 میلی ولت بود .. ترموکوبل از خارج به بدنه ی فلزی وصل میشه
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

یه مقاومت حرارتی منفی دارم که وقتی حرارت به حداکثر میرسه ، مقاومتش از 1 کیلو به 250 اهم میرسه ..

ولتاژ تغذیه من 9 ولته (آداپتور موبایل) یه مقاومت 1 کیلویی رو با ntc سری کردم و وصل کردم به 9 ولت که در حالت عادی دو سر هر کدوم 4.5 ولت میوفته ..ترانزیستور 2907 رو با یک زنر6.8 ولتی وصل کردم به 2 سر مقاومت .. وقتی به ntcحرارت میدم امیتر و کلکتور ترانزیستور ، در حالت تست دیود ، اتصال کوتاه نشون میده ولی نمیتونم به امیتر و کلکتور ولتاژ بدم چون با مقاومت هایی که برای تقسیم ولتاژ گذاشتم قاطی میشه و جریان از مسیر دیگه ای برقرار میشه ..

لطف کنید یه مدار بذارید که وقتی ntc حرارت میبینه مثلا یک بازر یا ال ای دی رو با همون تغذیه 9 ولت به کار بندازه

دیدگاه

با NTC و LM324 مشکل تشخیص حرارت حل شد

دیدگاه

نمیدونم مشکل طراحی تون حل شد یانه اما اگه خواستید میتونید از lm358 استفاده کنید چون دو اپ امپ داخلی داره میتونید طبقه اول و بافرکنید وطبقه دوم و تقویت کننده . برای متغییر بودن گین هم میتونیدیک پتانسیومتر استفاده کنید اگه باز مشکل داشتیدمن مدارشو براتون میزارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X