اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه sim 900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه sim 900

با سلام
    دوستان من برای تغذیه sim 900 از یک lm2576-adj استفاده کردم . در ورودیش lm دو تا خازن 470 میکرو فاراد الکترولیت قرار دادم و در قسمت خروجی lm چهار تا خازن تانتال 470 میکرو فاراد قرار دادم اشکال اینه بعضی موقع ها ماژول ریست میکنه و روشن نمیشه یا نمیتونه شبکه پیدا کنه؟
    ایا اشکال از تغذیه است ؟
    ایا این مقدار خازن در ورودی و خروجی lm گذاشتم کافیه یا نه راهنمایی کنید ممنونم

پاسخ : تغذیه sim 900

اگه ماژولت call Ready رو بر میگردونه یعنی داره ریست میشه و ممکنه ولتاژت کم باشه
    من خودم با ولتاژ 4.3 ولت جواب گرفتم و مشکلی نداشتم البته توی sim300
    sim 900 که دیگه بهتره و فرقی هم نمیکنه

اضافه شده در تاریخ :
    البته اینم بگم که مراقب باش که over voltage warning نده که یعنی ولتاژت از حدش زیادتره

دیدگاه

من از این مدار استفاده کردم:

دیدگاه

من از سیم 900 استفاده میکنم منظورتون چیه از call ready داره بر میگردونه ؟ یعنی در حالت عادی و غیر عادی ولتاژش چقدر میشه لطفا کامل توضیحح بدید
        ( توضییح و عملکرد پایه call ready)
        شماره پایه call ready در sim 900 چیه؟

دیدگاه

دوست عزیزم call ready یه دستوره که وقتی ماژولت آماده به کار بشه اونو واست میفرسته حالا اگه دایما این دستورو بفرسته یعنی ماژولت در حال ریست شدنه
          sanup2006 دوست عزیزم.مطمنی با این مدار ماژولت راه اندازی صحیح شده؟آخه این ماژول در لحظه راه اندازی حدود 2آمپر میکشه و در گاهی اوقات و گاهی دستورات هم همین آمپرو میکشه
          این مدار خیلی بتونه جریان بده 500 میلیه

دیدگاه

من برای راه اندازی sim900 از lm2576 استفاده کردم بد نیست بعضی موقعه ها مشکل پیدا میکنه فکر نکنم با 7805 درست راه اندازی بشه . شما منظورتون کدوم مداره که 500 میلی امپر جریان میکشه ؟ شما خودتون چی راه اندازی میکنید؟؟؟
            منظورتون دستور (AT+CCALR ( CALL READY QUERY ?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مهدی صفی
              دوست عزیزم call ready یه دستوره که وقتی ماژولت آماده به کار بشه اونو واست میفرسته حالا اگه دایما این دستورو بفرسته یعنی ماژولت در حال ریست شدنه
              sanup2006 دوست عزیزم.مطمنی با این مدار ماژولت راه اندازی صحیح شده؟آخه این ماژول در لحظه راه اندازی حدود 2آمپر میکشه و در گاهی اوقات و گاهی دستورات هم همین آمپرو میکشه
              این مدار خیلی بتونه جریان بده 500 میلیه
              7805 که برای تغذیه میکرو و Lcd هستش مهندس.
              lm317 برای تغذیه ماژول استفاده کردم . دقت کنی مشخص هم کردم که شک و شبهه ای پیش نیاد.
              آره من با همین مدار راه اندازی کردم و هم اس ام اس گرفتمو هم فرستادم.

منم اولش همینجوری بودم و خیلی میترسوندنم واسه تغذیه ولی دیدی که راه انداختمش با همون lm317 معروف و همه کاره :biggrin:

دیدگاه

sanup2006 بحث ترس و این چیزا نیست.اگه پروژت بخواد تو یه محیط صنعتی کار کنه وقتی که یه نویز افتاد روش و ملیونها ضرر بهت زد اون موقع دیگه کار از محکم کاریت عیب نمیکنه.من اینو از خودم نمیگم.شما دیتا شیته همین ماژولو ببینی داخلش همه چیو نوشته مهندس

electronicindust2012 عزیزم این دستور که گفتم اصلا مهم نیست.خودتو درگیرش نکن.وقتی ماژولو روشن میکنی وقتی به شبکه لینک شد این دستورو به صورت خودکار ماژولت میفرسته.فقط همین

منظورم از 500 میلی آمپر همون مداریه که دوست عزیزمون sanup2006 گذوشته

من خودم از 2576 یا منبع سوییچینگ استفاده میکنم

دیدگاه

معلومه که lm2576 خیلی بهتره.
                  ولی واسه راه افتادن کار گفتم تجربه خودم رو بگم.
                  چون من خودم خیلی دنبال نحوه تغذیه گشتتم و دوست نداشتم کس دیگه ای این همه راه رو بره و ...

شما هم واسه تغذیه ات از همون دیتاشیت استفاده کنی نباید به مشکل بخوری .

دیدگاه

اقای صفی tx ,rx ماژولsim900 مستقیم به tx ,rx میکرو دادی یا از واسطه ای استفاده کردی؟؟

دیدگاه

نه دوست عزیزم.واسط استفاده نکردم و مستقیم وصلش کردم به میکرو ولی اگه خواستید با پورت com به کامپیوتر متصلش کنید باید از max232 استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مهدی صفی
                        نه دوست عزیزم.واسط استفاده نکردم و مستقیم وصلش کردم به میکرو ولی اگه خواستید با پورت com به کامپیوتر متصلش کنید باید از max232 استفاده کنید
                        جسارت نباشه ولی مستقیم وصل کردن اصولی نیست و از شما که به دیتاشیت پایبندی بعیده.
                        اگر مستقیم به میکرو وصل کنی بعد یه مدت پایه های سریال ماژول میسوزه

3 راه داریم : (اولویت از بالا به پایینه)
                        1-بافر ترانزیستوری
                        2-دیود زنر
                        3-تقسیم مقاومتی

دیدگاه

sanup2006 درست میگی دوست گلم ولی وقتی از میکرو سری L استفاده کنی و همون ولتاژ ماژول رو به میکرو هم بدی خروجی میکرو که نمیتونه بیشتر از تغذیه بشه!!!!!!
                          پس مشکلی پیش نمیاد
                          تو دیتا شیت هم مستقیم وصل کرده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanup2006
                            جسارت نباشه ولی مستقیم وصل کردن اصولی نیست و از شما که به دیتاشیت پایبندی بعیده.
                            اگر مستقیم به میکرو وصل کنی بعد یه مدت پایه های سریال ماژول میسوزه
                            3 راه داریم : (اولویت از بالا به پایینه)
                            1-بافر ترانزیستوری
                            2-دیود زنر
                            3-تقسیم مقاومتی
                            سلام
                            میشه بگویید چطوری میشه از یکی از این راه ها استفاده کرد؟
                            در ضمن اگر میکرو 3.3 ولتی باشه بازم پایه های ماژول میسوزه؟
                            [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Sede
                              سلام
                              میشه بگویید چطوری میشه از یکی از این راه ها استفاده کرد؟
                              در ضمن اگر میکرو 3.3 ولتی باشه بازم پایه های ماژول میسوزه؟
                              سلام.
                              3.3 ولتی مشکلی پیش نمیاره دوست عزیز.
                              بهترین منبع همیشه دیتاشیت هست دوست عزیز.
                              من از روش ترانزیستوری راحت و خوب جواب گرفتم که پیشنهاد دیتاشیت بود.
                              2 تا ترانزیستور BC547 میخواد.
                              مدارش هم تو دیتاشیت هست؛اگر پیدا نکردی بگو بگردم پیدا کنم :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X