اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرسنده و گیرنده HMبا بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرسنده و گیرنده HMبا بسکام

سلام
    من برنامه زیر را برای گیرنده فرسنده نوشتم
    در حالتی که با سیم دو میکرو را به هم وصل میکنم کار میکند ولی با ماژول فرستنده و گیرنده کار نمیکند
    میخاستم ببینم کسی میدوند مشکل کجاست
    ممنون
    برنامه فرستنده
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 1000000
    $baud = 9600

Config Pinc.0 = Input
    Config Pinc.1 = Input

Dim C0 As String * 13
    Dim C1 As String * 13
    Dim Q As String * 13
    Dim T As String * 13
    Dim B As Word
    C0 = "canal1"
    C1 = "canal2"
    Q = "kham"
    T = "kham2"
    Main:
    Do
    Debounce , Pinc.0 , 1 , L
    Debounce , Pinc.0 , 0 , X
    R:
    Debounce , Pinc.1 , 1 , M
    U:
    Debounce , Pinc.1 , 0 , Y

Loop
    End

L:
    Do
    Print C0 ; Chr(13)
    Loop Until Pinc.0 <> 1

Goto Main

X:
    Print Q ; Chr(13) ;
    Goto R

M:
    Do
    Print C1 ; Chr(13);
    Loop Until Pinc.1 <> 1
    Goto U

Y:
    Print T ; Chr(13) ;
    Goto Main

برنامه گیرنده

$regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 1000000
    $baud = 9600
    Config Portb.0 = Output
    Config Portb.1 = Output
    Dim S As String * 13
    Dim B As Word

Main:
    Do
    Input S
    If S = "canal2" Then
    Goto M
    End If
    If S = "canal1" Then
    Goto L
    End If

Loop

L:
    Do
    Input S
    Set Portb.0
    Loop Until S = "kham"
    Reset Portb.0
    Goto Main

M:
    Do
    Input S
    Set Portb.1
    Loop Until S = "kham2"
    Reset Portb.1
    Goto Main
    ایا امکان دارد ماژول مشکل داشته باشد
    چطور تستش کنم
    ممنون

پاسخ : فرسنده و گیرنده HMبا بسکام

http://www.iranled.com/forum/thread-12185.html
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
      از لحاظ سخت افزاری عرض میکنم که باید در قسمت فیوز بیت ها،فرکانس دو میکرو رو یکی انتخاب کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elecont89
        سلام دوست عزیز.
        از لحاظ سخت افزاری عرض میکنم که باید در قسمت فیوز بیت ها،فرکانس دو میکرو رو یکی انتخاب کنید.
        سلام
        امکان دارد توضیح بدهید چکار باید بکنم
        من هر میکرو را در پروگرام گذاشتم و پروگرام کردم هیچ فیوز بیتی تغییر ندادم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فرسنده و گیرنده HMبا بسکام

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
          شرمنده اقای اراسته
          من فایل که دارید هم خوندم خیلی مفید بود
          مشکلم این هست که با وصل سیم دو میکرو ارتباط دارند ولی وقتی به مارول وصل میکنم ارسال نداریم
          ایا باید در برنامه چیزی اضاف کنم؟
          در هنگام پروگرام باید فیوز بیتی تغییر بدم؟
          یا اینها مشکلی ندارند مشکل از ماژول میتواند باشد؟
          ممنون

دیدگاه

سلام
            با توجه به راه اندازی راحت ماژول ها و گرایش اکثر دوستان به استفاده از این ماژول اینجا مطالبی رو قرار میدم. هر چند که قبلا هم خیلی از دوستان به این موارد اشاره کردند :
            1 - اولا سعی کنید از کریستال خارجی 11.0592 مگاهرتز و باوود 9600 استفاده کنید.
            2- سعی کنید ارسال و دریافت دیتا به صورت باینری باشه. printbin و inputbin
            3- ماژول ها به تغذیه فوق العاده حساسن و سعی کنید یه ولتاژ کاملا رگوله 5 ولت اعمال کنید.
            این سه تا مهماش بودن و فعلا به ذهنم رسید.
            درمورد تنظیم فیوزبیت شما باید از طریق دستگاه پروگرامر فیوزبیت های کلاک رو با فرکانسی که به کامپایلر معرفی کردین تطبیق بدین.
            موفق باشید
            چرا ناراحتی پاتریک!
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            محصولات

دیدگاه

سلام
              با توجه به راه اندازی راحت ماژول ها و گرایش اکثر دوستان به استفاده از این ماژول اینجا مطالبی رو قرار میدم. هر چند که قبلا هم خیلی از دوستان به این موارد اشاره کردند :
              1 - اولا سعی کنید از کریستال خارجی 11.0592 مگاهرتز و باوود 9600 استفاده کنید.
              2- سعی کنید ارسال و دریافت دیتا به صورت باینری باشه. printbin و inputbin
              3- ماژول ها به تغذیه فوق العاده حساسن و سعی کنید یه ولتاژ کاملا رگوله 5 ولت اعمال کنید.
              این سه تا مهماش بودن و فعلا به ذهنم رسید.
              درمورد تنظیم فیوزبیت شما باید از طریق دستگاه پروگرامر فیوزبیت های کلاک رو با فرکانسی که به کامپایلر معرفی کردین تطبیق بدین.
              موفق باشید
              ممنون از جوابتون
              برای اینکه از کریستال خارجی استفاده کنم باید تو برنامه چی بنویسم($crystal=1000000) درسته؟
              در مورد فیوز بیت ها متوجه منظورتون نشدم بیشتر نوضیح میدهد؟
              شرمنده

دیدگاه

سلام
                1) از HM-T و HM-R استفاده می کنی یا از HM-TR ؟؟
                اگه از HM-T و HM-R استفاده می کنی حتما باید یه تکه سیم رو به قسمت آنتن لحیم کنی (بهتره که یه تکه سیم رو دوره یک استوانه مثلا پیچ گوشتی بپیچی و بعد وصل
                کنی )

2) بهتره از کریستال 11.0592 استفاده کنی یا هر کریستال دقیق دیگه به این دلیل که اگه کریستال رو تقسیم بر باد ریت کنی یه عدد رند در میاد و قسمت اعشاری نداره در نتیجه خطا خیلی کم می شه
                $crystal=11059200

3) و اما نکته اصلی , تا اونجا که من می دونم این ماژول اگه 100 میلی ثانیه اطلاعات دریافت نکنه به استند بای میره و نویز میگیره
                شما داخل برنامه اومدی گفتی اگه فلان کلید زده شد اطلاعات مربوط به اون رو ارسال کن , این یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگه کلیدی زده نشد اطلاعاتی رو ارسال نکن که در نتیجه ماژول به حالت استند بای میره و نویز می گیره

اگه نتونستی بگو بهت بگم چجوری برنامشو بنویسی
                موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kendab
                  ممنون از جوابتون
                  برای اینکه از کریستال خارجی استفاده کنم باید تو برنامه چی بنویسم($crystal=1000000) درسته؟
                  در مورد فیوز بیت ها متوجه منظورتون نشدم بیشتر نوضیح میدهد؟
                  شرمنده
                  اونجا باید بنویسی $crystal=11059200 و بعد از این کار و اتمام نوشتن برنامه و کامپایل اون، حین پروگرامر کردن باید فیوزبیت رو هم تغییر بدی!
                  حالا از چه پروگرامری استفاده می کنی و نرم افزارت چیه بگو تا با عکس برات توضیح بدم

و در جواب دوست خوبم mehrdad_italy :
                  فعلا صبر کن با یه برنامه ساده که فقط در حال ارسال و از اون سمت دریافت باشه بریم جلو بعد برنامه خودشم تصحیح می کنیم

راستی مبنای آموزش رو hmr و hmt گرفتیم.
                  چرا ناراحتی پاتریک!
                  - از دیدنش ناراحت شدی؟
                  + نه
                  پس چی ناراحتت کرده
                  محصولات

دیدگاه

اونجا باید بنویسی $crystal=11059200 و بعد از این کار و اتمام نوشتن برنامه و کامپایل اون، حین پروگرامر کردن باید فیوزبیت رو هم تغییر بدی!
                    حالا از چه پروگرامری استفاده می کنی و نرم افزارت چیه بگو تا با عکس برات توضیح بدم

فعلا صبر کن با یه برنامه ساده که فقط در حال ارسال و از اون سمت دریافت باشه بریم جلو بعد برنامه خودشم تصحیح می کنیم

اقا سوران شما درست می گی اگه اول با یه برنامه ساده شروع بشه بهتره

دیدگاه

سلام
                      ممنون
                      کریستال را همین شما گفتید نوشتم
                      با پروگرام هاتل کار میکنم
                      مبنای آموزش رو hmr و hmt هست
                      در کل میخاهم هم اموزش برای ارسال یاد بگیرم و هم یه کنترل چند کاناله بسازم تا زمانی که دست روی کلید فشار میدهیم ربات حرکت کند وقتی فشار نمیدهیم تکون نحورد
                      ممنون

دیدگاه

سلام
                        من هم یسری مشکلات دارم
                        1)نوشتم Dim C0 As String * 13 و در ادامه نوشتم printbin c0 خطا میدهد نمیدونم چرا؟
                        2)در مورد فیوز بیت ها هم اصلا چیزی نمیدونم؟

دیدگاه

به دوستانی که در مورد فیوزبیت ها و نحوه پروگرام کردن آنها اطلاعی ندارن توصیه می کنم حتما برن و دنبال مطالبی که در این باره توضیح داده بگردن و بخونن.

این لینک رو یه مطالعه بفرمایید :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20473.0

دوستان اگه از طریق خود نرم افزار بسکام میکرو رو پروگرام می کنید بفرمایید تا اینجا چند تا عکس از نحوه عملکرد بزارم
                          چرا ناراحتی پاتریک!
                          - از دیدنش ناراحت شدی؟
                          + نه
                          پس چی ناراحتت کرده
                          محصولات

دیدگاه

به دوستانی که در مورد فیوزبیت ها و نحوه پروگرام کردن آنها اطلاعی ندارن توصیه می کنم حتما برن و دنبال مطالبی که در این باره توضیح داده بگردن و بخونن.

این لینک رو یه مطالعه بفرمایید :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20473.0

دوستان اگه از طریق خود نرم افزار بسکام میکرو رو پروگرام می کنید بفرمایید تا اینجا چند تا عکس از نحوه عملکرد بزارم
                            سلام
                            من با کد هگزا پروگرام میکنم
                            اون روشی میگید بلد نیسم
                            امکان دارد ادامه بدهیم این تایپک را
                            ممنون

دیدگاه

سعی می کنیم در این تاپیک با هم پیش بریم و یه سری مثال و برنامه نمونه جهت تست مدارات در اختیار دوستان قرار بدیم!
                              ملاک زبان خاصی هم نیست هم با سی کار می کنیم و هم بیسیک
                              چرا ناراحتی پاتریک!
                              - از دیدنش ناراحت شدی؟
                              + نه
                              پس چی ناراحتت کرده
                              محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X