اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت پاسخ دهی میکرو atmega8 چقدره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت پاسخ دهی میکرو atmega8 چقدره؟

با سلام به دوستان عزیز :
    یه سوال اینکه سرعت عملکرد یه میکرو برای فرمان به پایه ها چقدر است(بعد از اینکه محاسبات رو انجام داد , برای مثال اطلاعات رو می خوام تو 2 بایت انتقال بدم به یک فرستنده مادون قرمز این سرعت انتقال داده ها چقدره؟)
    و سوال دیگه اینکه این سنسور های مادون قرمز چه گیرنده و چه فرستنده سرعت عملکردشون چقدر است چون سمت گیرنده هم باید دریافت و به میکرو بده و بعد میکرو هم باید دستور رو به یکی از پایهاش ارسال کنه.

راههايي که به آينده ختم مي شوند رفتني نيستند، ساختني اند!
    No Risk, No Reward

پاسخ : سرعت پاسخ دهی میکرو atmega8 چقدره؟

فکر کنم بستگی به منبع کلاک داره.
    در مورد اون سوالتون هم فکر کنم سوال عجیبیه. چرا از رابط سریال استفاده نمی کنید؟ یا USART ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
      فکر کنم بستگی به منبع کلاک داره.
      در مورد اون سوالتون هم فکر کنم سوال عجیبیه. چرا از رابط سریال استفاده نمی کنید؟ یا USART ؟
      من مجبورم از سنسورهای فرستنده و گیرنده مادون قرمز استفاده کنم چون هم باید باهم (فرستنده و گیرنده) تماس فیزیکی نداشته باشند و هم در مدتی حدود 1.76 میکرو ثانیه اطلاعات رو بین هم انتقال بدند.حالا نمیدونم که این سنسوره و خود میکرو این سرعت پاسخ دهی رو دارند یا نه؟
      No Risk, No Reward

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid soltani
        من مجبورم از سنسورهای فرستنده و گیرنده مادون قرمز استفاده کنم چون هم باید باهم (فرستنده و گیرنده) تماس فیزیکی نداشته باشند و هم در مدتی حدود 1.76 میکرو ثانیه اطلاعات رو بین هم انتقال بدند.حالا نمیدونم که این سنسوره و خود میکرو این سرعت پاسخ دهی رو دارند یا نه؟
        از مقایسه گر آنالوگ شاید بتونی استفاده بکنی. دیگه نیازی به این چیزا هم نیست. البته به نظر من باید بتونی با همون پروتکل ها استفاده کنی.
        اینجا رو هم ببینی فکر کنم بد نباشه:

http://www.iranled.com/forum/thread-19032.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
          از مقایسه گر آنالوگ شاید بتونی استفاده بکنی. دیگه نیازی به این چیزا هم نیست. البته به نظر من باید بتونی با همون پروتکل ها استفاده کنی.
          اینجا رو هم ببینی فکر کنم بد نباشه:

http://www.iranled.com/forum/thread-19032.html
          با سلام ممنون که پاسخ دادید, فکر کنم بدر بخوره من یه نگاه می کنم اگه سوالی بود دوباره مطرح میکنم.
          No Risk, No Reward

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X