اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار آرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار آرم

سلام
    چند وقتیه که دارم حول محور طراحی مدارهای آرم تحقیق می کنم، منتهی هنوز هیچ نتیجه مناسبی نگرفته ام.

می خواستم بدونم اینجا کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره که بتونه بهم کمک کنه یا یه سری منبع اولیه بهم معرفی کنه؟

مثلا اینکه چطور میشه حافظه فلش و رم به یه میکروکنترلر آرم اضافه کرد؟
    الان من روی embedded board های آماده لینوکس نصب می کنم و استفاده می کنم. می خوام بدونم مدار اون چطوری طراحی میشه؟
    و بعد از طراحی مدار آیا نیاز به درایور نویسی خاصی داره یا اینکه سخت افزارهای موجود معمولا درایور های اونها وجود داره؟
    MRM

پاسخ : طراحی مدار آرم

درود
    بقول ترکا گاماس گاماس (نمیدونم درس گفتم یا نه ) ولی در کل این کاری که الان شما میخوای انجام بدی بسیار عالیه

ولی متوجه دو تا مطلب باش که دانش و تجربه فراوانی میطلبه (یه سرچی تو همین انجمن بزن )
    شما یه برد آموزشی بخر چند تا پروژه انجام بده تسلط که پیدا کردی تازه متوجه میشی چیزی که الان میخوای انجام بدی چقدر دنگ و فنگ داره
    از جمله ی رفتگان این راه دراز
    باز آمده ای کو که به ما گوید راز
    هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
    چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

درود و تشکر دوست عزیزم

راستش من تا الان یه سری پروژه ها رو با هدر بورد آرم انجام دادم بعلاوه اینکه همونجور که قبلا گفتم تونستم لینوکس رو هم روی embedde board بالا بیارم
      ولی همونطور که قبلا اشاره کردم الان قصد دارم که ی سری سخت افزارای پیچیده تر رو با آرم اینترفیس کنم مثل حافظه فلش و رم و...‬

در واقع برای طراحی مدارهای آرم می خوام بدونم‬

‫پله اول چی هست و از کجا باید شروع کنم؟‬

MRM

دیدگاه

خوب حالا برو سراغ RL کیل یا اون پیک IAR نمیدونم اسمش چی بود برای مثال بورد mcb1700 خود کیل رو تونت
        شماتیکش رو پیداکن بزن یا بخر اگه پولش رو داری حتما بخر بعد کدهایی که براش تو خود کیل گزاشتن رو بالا بیار
        یا ewin رو بالا بیار ..........
        دیگه بعد از این رو سوادش رو ندارم !
        از جمله ی رفتگان این راه دراز
        باز آمده ای کو که به ما گوید راز
        هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
        چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

با سلام
          خوب این نرم افزار است که سخت افزار و تعیین میکنه
          ولی برای بوت ورزن های لینوکس شما به میکرو پروسسور نیاز دارید که حداقل به mmu و مجهز باشه حالا شاید هم واحد ساپرت lcd

https://www.olimex.com/Products/ARM/Atmel/SAM9-L9260/resources/SAM9-L9260-sch.gif

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

باسلام
            JTAG Boundary scan
            daisy chain
            کسی می تواند توضیح دهد چی هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X