اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل پاور pc به منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل پاور pc به منبع تغذیه

سلام دوستان بنده یک پاور کیس رو به یه منبع متغیر 12 ولت تبدیل کردم میخوام بدونم چجوری از پاور میشه 24 ولت برق گرفت ؟ تو بعضی سایت ها نوشته دیود یک سو ساز رو باید جهتش رو عوض کرد اما نگفته کدوم دیود چون من نگاه کردم 5 تا دیود مثل هم وجود داره اگه کمکم کنید ممنون میشم

پاسخ : تبدیل پاور pc به منبع تغذیه

فکر نکنم به این سادگی باشه به جای این کار از یه مدار 12 به 24 استفاده کن
    دل سرد نشو

دیدگاه

عزیزان این کار راحت تر از اون چیزی هست که فکر میکردم فقط کافیه از اختلاف ولتاژ سیم های آبی و زرد یعنی 12+و12- استفاده کرد تا 24 ولت برق گرفت :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
      اما یعنی کسی از دوستان نبود که این موضوع ساده رو بعد چند روز به من بگه!!!!!!!!!!!!!!!!
      :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

خط -12 جریان زیادی نمیده .....
        با سپاس

دیدگاه

حق با دوست خوبمون آقای علی پور ریکنده است کسی که میخواد از پاور 24ولت بگیره مولفه اولش کیفیت و بعد جریانه اینجوری که جریان زیادی نمیشه دریافت کرد
          اگه اشتباه میگم بگید که ما هم یاد بگیریم :smile:
          دل سرد نشو

دیدگاه

کار خوبیه
            اول سیم های سبز با سیاه به وصل کن بدش ولتاژ خروجی رو استفاده کن
            اگه ولتاژ بالا تر خواستی پاور ها رو با هم سرد کن
            راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

داداش گلم میشه ساده تر بیان کنید ماکه چیزی نفهمیدیم از حرف های شما oo: oo: oo: oo:
              دل سرد نشو

دیدگاه

منظور ایشون سری کردن دو پاور هست که کار جالبی نیست و فضای زیادی میگیره
                بهترین کار دستکاری فیدبک یا ترانس و یا خریدن یه پاور سویچینگ 24 ولت هست که به وفور تو بازار موجوده ...
                با سپاس

دیدگاه

این کار موقتیه و برا جاههاییه که گیر باشی خوبه
                  راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

سلام
                    یه ویدئو در یوتیوب هست که که طرف با تعویض دیود های مسیر 12- ولت پاور کامپیوتر با دیود های قویتر مثل Mur860 توانست آمپراژ مسیر افزایش بده و در نهایت پاورو با کمک 12+ ولت به 24 ولت تبدیل کنه
                    این کار شدنیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahddi2 نمایش پست ها
                      سلام
                      یه ویدئو در یوتیوب هست که که طرف با تعویض دیود های مسیر 12- ولت پاور کامپیوتر با دیود های قویتر مثل Mur860 توانست آمپراژ مسیر افزایش بده و در نهایت پاورو با کمک 12+ ولت به 24 ولت تبدیل کنه
                      این کار شدنیه؟
                      سلام و درود،بله این کار ممکن هست.
                      ولی باید در نظر داشته باشین که این کار تا یه حدی جوابگو هست و نباید ازش انتظار جریان خیلی بالا رو داشت.
                      موفق و پیروز باشید.
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                        سلام و درود،بله این کار ممکن هست.
                        ولی باید در نظر داشته باشین که این کار تا یه حدی جوابگو هست و نباید ازش انتظار جریان خیلی بالا رو داشت.
                        موفق و پیروز باشید.
                        ممنون از جوابتون
                        این لینک ویدئو هست و شاید برای شما جالب باشه که طرف با یه پاور درپیت 9 آمپر گرفته که به نظر من کم نیست

چند تا سوال دارم :
                        1- غیر از این دیود ها دیگه چه مواردی باعث محدود شدن آمپراژ 12- ولت هستن؟
                        2- میشه کاری کرد که میزان آمپراژ 12- به 12+ برسه؟
                        3- من داخل انجمن و سایتها خیلی گشتم که اکثرا به روش های دیگه از جمله دستکاری پایه های آیسی tl494 و استفاده از مدار باک بوست و ... اشاره کرده بودن علتش چی هست به نظر شما؟ آیا برتری به این روش دارن؟ چرا؟
                        در صورتی که به نظر من اون روشها مستلزم دستکاری زیاد در پاور و قطع فیدبک (که نتیجش افت ولتاژ در زیر جریان کشی زیاد) و خاموش نشدن پاور در مواقع جریان کشی بیش از حد (از بین رفت پروتکشن های پاور) و ... هست
                        ولی این روش اگه جوابگو باشه به نظر میاد کمترین دستکاری در پاور بوجود میاد به طوریکه حتی میشه بعدا دوباره پاور در کیس گذاشت و تمام حفاظت های پاور هم وجود دارن البته نمی دونم 12- هم فیدبک داره یانه و زیر بار افت ولتاژ میده یا نه؟
                        کلا اگه امکانش هست یه خورده توضیح بدید ممنون میشم
                        جدیدترین ویرایش توسط mahddi2; ۰۴:۵۷ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲.

دیدگاه

ممنون از جوابتون
                          این لینک ویدئو هست و شاید برای شما جالب باشه که طرف با یه پاور درپیت 9 آمپر گرفته که به نظر من کم نیست

چند تا سوال دارم :
                          1- غیر از این دیود ها دیگه چه مواردی باعث محدود شدن آمپراژ 12- ولت هستن؟
                          2- میشه کاری کرد که میزان آمپراژ 12- به 12+ برسه؟
                          3- من داخل انجمن و سایتها خیلی گشتم که اکثرا به روش های دیگه از جمله دستکاری پایه های آیسی tl494 و استفاده از مدار باک بوست و ... اشاره کرده بودن علتش چی هست به نظر شما؟ آیا برتری به این روش دارن؟ چرا؟
                          در صورتی که به نظر من اون روشها مستلزم دستکاری زیاد در پاور و قطع فیدبک (که نتیجش افت ولتاژ در زیر جریان کشی زیاد) و خاموش نشدن پاور در مواقع جریان کشی بیش از حد (از بین رفت پروتکشن های پاور) و ... هست
                          ولی این روش اگه جوابگو باشه به نظر میاد کمترین دستکاری در پاور بوجود میاد به طوریکه حتی میشه بعدا دوباره پاور در کیس گذاشت و تمام حفاظت های پاور هم وجود دارن البته نمی دونم 12- هم فیدبک داره یانه و زیر بار افت ولتاژ میده یا نه؟
                          کلا اگه امکانش هست یه خورده توضیح بدید ممنون میشم
                          سلام مجدد،
                          1- علاوه بر دیود،نازک بودن سیم پیچ مربوطه،نازک بودن سیم سلف ریپل گیر در جریان12— موثره.
                          البته ظرفیت خازن صافی خروجی هم بی تاثیر نیست.
                          2- بله ،ظرفیت خازن 12- رو به 1000 میکرو فاراد افزایش بدین،از دیود های شاتکی با توان بالا استفاده کنین و ذر نهایت سیم پیچ 12-رو ضخیم تر کنین( هم برای ترانسفورمر هم برای سلف ریپل گیر)
                          3- تنها مزیت دستکاری پایه های TL494 ، سادگی و کم هرینه بودن کار هست.
                          مزیت روش استفاده از مبدل ها هم دقت بالا هست.
                          هر چند که دستکاری تو پایه های TL494 و LM339
                          رو پیشنهاد نمیکنم.
                          4- تا جایی که یادم میاد ،بله 12- هم فیدبک داره ولی فیدبکش ضعیفه و نمیتونه افت ولتاژ های کم رو تشخیص بده.
                          5- منطورتون رو از «یکمی توضیح بدین» نفهمیدم.
                          سوالی بود در خدمتم.موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                            سلام مجدد،
                            1- علاوه بر دیود،نازک بودن سیم پیچ مربوطه،نازک بودن سیم سلف ریپل گیر در جریان12— موثره.
                            البته ظرفیت خازن صافی خروجی هم بی تاثیر نیست.
                            2- بله ،ظرفیت خازن 12- رو به 1000 میکرو فاراد افزایش بدین،از دیود های شاتکی با توان بالا استفاده کنین و ذر نهایت سیم پیچ 12-رو ضخیم تر کنین( هم برای ترانسفورمر هم برای سلف ریپل گیر)
                            3- تنها مزیت دستکاری پایه های TL494 ، سادگی و کم هرینه بودن کار هست.
                            مزیت روش استفاده از مبدل ها هم دقت بالا هست.
                            هر چند که دستکاری تو پایه های TL494 و LM339
                            رو پیشنهاد نمیکنم.
                            4- تا جایی که یادم میاد ،بله 12- هم فیدبک داره ولی فیدبکش ضعیفه و نمیتونه افت ولتاژ های کم رو تشخیص بده.
                            5- منطورتون رو از «یکمی توضیح بدین» نفهمیدم.
                            سوالی بود در خدمتم.موفق و پیروز باشید.
                            سلام
                            1- توی اون ویدئو هیچ کدوم از مواردی که شما فرمودید رو تقویت نکرده علت چی هست؟ می تونه علتش این باشه که چند لحظه فقط تست می کنه جوابگو هست و در استفاده دراز مدت جوابگو نیست؟ چون من اینکارو برای ساخت منبع تغذیه آمپر بالا خونگی مثل شارژ باطری ماشین و ... نیاز دارم
                            دیگه نمی دونم یا شما خیلی دست بالا می گیرید یا اون خیلی دست پایین گرفته
                            2- منظورم از توضیح این بود که من مبتدی هستم و توضیحات شما برای یه فرد مبتدی کم هست مثلا هرچیزیو که پیشنهاد یا رد می کنید علتشو هم بگید
                            3- الان به نظر شما برای ساخت منبع تغذیه آمپر بالا کدوم روش پیشنهاد می دید؟ با این وجود گرفتن 24 ولت از پاور مقرون به صرفه هست؟

دیدگاه

سلام
                              1- توی اون ویدئو هیچ کدوم از مواردی که شما فرمودید رو تقویت نکرده علت چی هست؟ می تونه علتش این باشه که چند لحظه فقط تست می کنه جوابگو هست و در استفاده دراز مدت جوابگو نیست؟ چون من اینکارو برای ساخت منبع تغذیه آمپر بالا خونگی مثل شارژ باطری ماشین و ... نیاز دارم
                              دیگه نمی دونم یا شما خیلی دست بالا می گیرید یا اون خیلی دست پایین گرفته
                              2- منظورم از توضیح این بود که من مبتدی هستم و توضیحات شما برای یه فرد مبتدی کم هست مثلا هرچیزیو که پیشنهاد یا رد می کنید علتشو هم بگید
                              3- الان به نظر شما برای ساخت منبع تغذیه آمپر بالا کدوم روش پیشنهاد می دید؟ با این وجود گرفتن 24 ولت از پاور مقرون به صرفه هست؟
                              1- این روش برای دراز مدت هم قابل استفاده هست ولی همونطور که گفتم،برای دریافت جریان های بالا نمیشه استفاده کرد و همینطور ولتاژش ممکنه نوسان های کوچیک داشته باشه و زیر بار یکمی افت کنه.
                              فکر میکنم بنده یکمی مسئله رو سخت گرفتم
                              2- آهان،چشم.
                              3- اگه پاور دسته دوم باشه یا لازم نباشه،همین روش مقزون به صرفه هست ولی اگه پاورتون نو هست و یا از یه دستگاه جدا کردین ،به نظرم بهتره محتاطانه رفتار کنین( یا ترجیحا از روش های دیگه استفاده کنین).
                              باز هم اگه جایی رو متوجه نشدین در خدمتم.
                              موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X