اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشاوره اشتغال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشاوره اشتغال

سلام..........
    من قصد دارم که بعد از عید یک کسب و کاری در ضمینه الکترونیک راه اندازی کنم یکسری کارها هستش که به نظرم میتونم انجام بدم در زیر لیست کردم دوستان اگر کسی قبلا توی این زمینه ها تجربه ای داشته و با بازار اون محصول اشناست ممنون میشم تجربیاتشو در اختیار من و بقیه دوستان قرار بده.
    1-طراحی و تولید شستی های داخل و خارج کابین اسانسور و تجهیزات الکترونیکی مرتبط با اسانسور
    2-طراحی و تولید بردهای اموزشی arm,xmega,dsp و همچنین تولید کیتهای اموزشی الکترونیکی از سطح مبتدی تا پیشرفته.مثلا به نظرم مدارس بازار خوبی برای کیت های اموزشی سطح مبتدی میتونه باشه
    3-تابلو روان و ثابت میدونم دست زیاد شده ولی بنظرم هنوز بازارش کشش داره
    4-سیستمهای قدرت سافت اسارترها درایوها مبدلهای قدرت منابع تغذیه و....
    5-سیستمهای خانه هوشمند البته نه واردات و راه اندازی فقط بلکه تولید در داخل
    البته بعضی از این عناوین رو میتونم به سرعت اجرا کنم ولی بعضی ها هم مثل مورد 4 زمان بر هستش
    دوستانی که این مطلب رو خوندن اگه اطلاعات و تجربه ای در این زمینه ها دارند و یا شرکتهایی رو میشناسن که زمینه فعالیت مشابه ای دارند ممنون میشم مطرح کنند
    باتشکر.....
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
    Engineering is the art of making what you want from things you can get.
    اموزش DSP ...........................
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29824.0
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32324.0

پاسخ : مشاوره اشتغال

با سلام .
    من در هیچ کدوم از این زمینه هایی که فرمودین کار نکردم .
    اما فکر می کنم کار در زمینه مدارات و بوردهای مورد استفاده در آسانسور ، کار خوب و پر کششی باشه .
    بجای تابلوی روان هم فکر کنم ، بازار تابلو های LED خیابانی که تیزر تبلیغاتی نشون میدن خیلی الان سکه اس .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
      با سلام .
      من در هیچ کدوم از این زمینه هایی که فرمودین کار نکردم .
      اما فکر می کنم کار در زمینه مدارات و بوردهای مورد استفاده در آسانسور ، کار خوب و پر کششی باشه .
      بجای تابلوی روان هم فکر کنم ، بازار تابلو های LED خیابانی که تیزر تبلیغاتی نشون میدن خیلی الان سکه اس .
      تابلو فرمان هایی که الان تو ایران ساخته میشه بیشتر تولید داخل هست خیلی جای کار داره. همینکه از خارج وارد نمیشه خیلی خوبه.
      نکته دیگه اینکه خرابی این تابلو ها بشدت زیاده و اگر مدار ایده آل تری طراحی بشه مطمئنا جای پیشرفت داره.
      من خودم یه جا کار میکردم تو 1 سال سه مدل تابلو داد بیرون که هر کدوم نواقص سری قبل رو برطرف میکرد و هنوزم جای کار زیاد داره.

دیدگاه

باسلام
        دوست من بازار مهمه اینکه محصول شمارو بخرن یک حرف دیگست
        اینقدر گرگ توبازار هست که نمیزارن وارد بشی
        به تنهایی جواب نمیده.
        تویکی از شاخه ها وارد شو حقوق ثابی بگیر بعد کنارش بازار کار مورد نظرت رو پیداکن
        ---
        اصلامشکل ما ایرانی ها همینه اول مناره می دزدیم بعد چاله می کنیم.
        کلا بازار الان خرابه.
        فکرشوبکن بیای برد اموزشی بزنی بعد 1 ماه تول میکشه از فروش جنست تا پول شدن خوش بینانه
        با افزایش روز به روز قیمت ها شما بعد 1 ماه عملا نصف پولیکه هزینه کردی بر می گرده
        جنس جدید بخای بخری قیمتا 2 برا بر شده
        با یک تیم کار کن موفقیتت بیشتره تو این ول وشو

دیدگاه

بنده دلسوزانه می گم این مطلبو
          با ارزوی موفقیت برای شما :job:

دیدگاه

در مورد اسانسور نظرم مثبته البته نه برد کنترل چون شنیدم دردسر زیاد داره از ثبت شرکت بگیر تا دریافت استاندارد برای برد چون باید چندماه چند نمونه برد رو جاهای مختلف نصب کنید تا بتونید اجازه تولید بگیرید درضمن باید چندتا نصب کارو سرویس کارهم داشته باشید
            در مورد بردهای اموزشی هم هر نوع بردی که بخواهید توی بازار نیست که میشه روی اونها مانور داد درسته قیمتها بالا هستش ولی چند نمونه که من سراغ دارم که دارند توی بازار میفروشن و وارداتی هست با قیمتهای بسیار بالایی داره بفروش میرسه بدون هیچ گونه پشتیبانی و اموزش موثری که اگه بتوان روی این موردها مانور داد بنظرم میشه جواب گرفت
            نوشته اصلی توسط S.R.F

اینقدر گرگ توبازار هست که نمیزارن وارد بشی
            ماهم یکیش :biggrin:
            تابلو فرمان هایی که الان تو ایران ساخته میشه بیشتر تولید داخل هست خیلی جای کار داره. همینکه از خارج وارد نمیشه خیلی خوبه.
            درسته واقعا جای کارزیادی داره و میشه مثلا با قرار دادن یک پردازنده قویتر امکانات جالبی بهشون اضافه کرد و خیلی از متعلقات دورو بر برد اصلی رو کاهش داد
            به تنهایی جواب نمیده.
            صد در صد تنها نیستم دونفریم(چقدر زیاد)
            ولی خوب همه شرکتها که از روز اول 100 کارمند و منشی و مهندس و.... نداشتن!!!

دیدگاه

1-طراحی و تولید شستی های داخل و خارج کابین اسانسور و تجهیزات الکترونیکی مرتبط با اسانسور
              قسمت های غیر الکترونیکی مثلا قسمت های فلزی و پنل و قاب رو میخوای چیکار کنی ؟ شتی های آسانسور از خوشگل ترین و کمر باریک ترین و چشم آبی ترین شتی های جهان هست ؟
              بازار هدف ساختمانهای جدید الاحداث

2-طراحی و تولید بردهای اموزشی arm,xmega,dsp و همچنین تولید کیتهای اموزشی الکترونیکی از سطح مبتدی تا پیشرفته.مثلا به نظرم مدارس بازار خوبی برای کیت های اموزشی سطح مبتدی میتونه باشه
              بازار هدف دانش آموزان و دانشجویان برق و الکترونیک . بدون انجمن و فروم و پشتیبانی سالی میتونی 50 تا بفروشی خوب با سود متوسط 20 هزار تومن میشه یک میلیون در سال . حال شما از آقای بلورچیان یک سوال بپرس ببین با وجود انجمن eca که برترین انجمن الکترونیک ایران است چندتا در یک سال میفروشن

3-تابلو روان و ثابت میدونم دست زیاد شده ولی بنظرم هنوز بازارش کشش داره
              ال ای دی دونه 120 تومن حال شما بخر دونه ای 100 تومن یک تابلو 40 * 160 سانتی متر تقریبا 4000 تا ال ای دی میبره با کنترلر و آداپتور و قاب و .... حالا شما فرض کن بشه 550 هزار تومن قیمت فروش 650 هزار تومن . چندتا در سال میتونی بفروشی ؟ مثلا 70 تا ؟ بازار هدف فروشگاه های خرده فروش . البته دوست من کمتر از این میفروشه البته اون هم تو تبریز که به داشتن مغازه خیلی زیاد معروفه نه یک شهر کوچیک

4-سیستمهای قدرت سافت اسارترها درایوها مبدلهای قدرت منابع تغذیه و....
              دانش خیلی بالایی میخواد . اگه بتونی اونوقت درآمد بالای 20 میلیون تومن در ماه

5-سیستمهای خانه هوشمند البته نه واردات و راه اندازی فقط بلکه تولید در داخل
              این هم بازار هدفش که دریاست
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

قسمت های غیر الکترونیکی مثلا قسمت های فلزی و پنل و قاب رو میخوای چیکار کنی ؟ شتی های آسانسور از خوشگل ترین و کمر باریک ترین و چشم آبی ترین شتی های جهان هست ؟
                بازار هدف ساختمانهای جدید الاحداث
                مشکلی نیست قبلا این کارو کردم
                بازار هدف دانش آموزان و دانشجویان برق و الکترونیک . بدون انجمن و فروم و پشتیبانی سالی میتونی 50 تا بفروشی خوب با سود متوسط 20 هزار تومن میشه یک میلیون در سال . حال شما از آقای بلورچیان یک سوال بپرس ببین با وجود انجمن eca که برترین انجمن الکترونیک ایران است چندتا در یک سال میفروشن
                سود متوسط رو یکم کم گفتی بالا خره من و شما قیمت قطعات رو میدونیم دیگه درسته؟ البته نباید عواملی مثل تعداد پرسنل و هزینه دفتر و چیزهای دیگرو نادیده گرفت
                بعید میدونم اقای بلورچیان اسرار کاریشون رو بگن ولی خوب اگه بصورت پ.خ بفرماییند هم ممنون میشم هم اسرار رو حفظ خواهم کرد

ال ای دی دونه 120 تومن حال شما بخر دونه ای 100 تومن یک تابلو 40 * 160 سانتی متر تقریبا 4000 تا ال ای دی میبره با کنترلر و آداپتور و قاب و .... حالا شما فرض کن بشه 550 هزار تومن قیمت فروش 650 هزار تومن . چندتا در سال میتونی بفروشی ؟ مثلا 70 تا ؟ بازار هدف فروشگاه های خرده فروش . البته دوست من کمتر از این میفروشه البته اون هم تو تبریز که به داشتن مغازه خیلی زیاد معروفه نه یک شهر کوچیک
                موافقم تقریبا
                دانش خیلی بالایی میخواد . اگه بتونی اونوقت درآمد بالای 20 میلیون تومن در ماه
                نمونه ایرانی سراغ دارید؟
                طراحی خودش یکطرف طراحی کیس و تولیدش و نرم افزار های پیشرفته ای که برای کنترل از طریق pc یا هرچیز دیگه ای که من تو نمونه های خارجی دیدم
                کارو مشکل میکنه ولی خوب کار با درامدیه و صد البته های تک
                این هم بازار هدفش که دریاست
                یعنی کسی تو ایران از این سیستمها استفاده میکنه البته به طور کامل نه در حد اتومات کردن چراغ راپله و این چیزا به نظرم معماری ساختمونهای ایرانی و همچنین فرهنگ ما با این تکنولوژیها بیگانست

دیدگاه

هیچی پروژه دانشجویی :twisted: نمیشه البته تو شهرهای بزرگ :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
                    هیچی پروژه دانشجویی :twisted: نمیشه البته تو شهرهای بزرگ :mrgreen: :mrgreen:
                    خداییشو بگو چقد درامد داری از پروژه ؟
                    انصاف نباشد که من خسته رنجور پروانه او باشم و او شمع جماعت

دیدگاه

یه تجربه هم من دارم میگم ، شاید بدرد خورد
                      سعی کن جنسی رو تولید کنی که نشه تعداد انبوه ازش ساخت . منظورم اینه که بازارش خیلی کشش نداشته باشه
                      که اگه خیلی کشش داشته باشه ، اونوقت با دوست عزیز (چین) و یه سری افراد واسط سر و کارت میفته که
                      صد البته نتیجش فقط این میشه که یه ایده و طرح (فرصت) میدی به افراد فرصت طلب و کارت تمومه اونوقت.
                      راهکار مقابله تا حدودی و البته با ریسک . اینه که یکدفعه جنس رو بریزی تو بازار و از فروش اولیه سودت رو ببری و تا بیان دست بکار بشن برادران چینی و واسطه ها . کارو تموم کرده باشی ، که البته این هم شراطی داره که باید مساعد باشه
                      موردی که گفتم . یه بار سرم اومده . اما اونوقتا نمی دونستم چین چه کارایی می تونه انجام بده
                      موفق باشی
                      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

واقعا اگر بتونی برای خودن کار کنی خیلی خوبه.
                        من چند شرکت خصوصی رفتم واقعا شرایط بدی دارن برای استخدام.
                        تا ذره آخر ازت کار میکشن و حقوقشم قانون مسخره کار :biggrin:

واقعا خیلی مشکله و خوش بحال دوستانی که واسه خودشون کار میکنن.

دیدگاه

بیا بالا
                          چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

با سرمایه نهایتا 50میلیون چه پیشنهادی میدین؟صرفا برقی نباشه ها.
                            جانم به فدای ائمه اطهار
                            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سیستمآ‌های خانه هوشمند چی هست و چطوری میآ‌شه واردش شد؟
                              کسی لینکی چیزی داره؟
                              دوستان اگه اطلاعت بدن خیلی ممنون میآ‌شم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X