اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درباره آینده ARM های ST

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درباره آینده ARM های ST

سلام به همه

من چیزی که از درون صنعت و حتی واحدهای نظامی میبینم انه که ARM های ST بزودی به یک ARM صنعتی و بسیار مهم تبدیل میشن. چون ARM های ST با هدف صنعتی ساخته میشن
    می تونم به جرات بگم تا 1 سال دیگه این ARM ها حرف اول رو در صنعت خواهند زد و اکثر واحدها با این نوع ARM کار خواهند کرد.
    تا می تونید روی این ARM و یادگیریه حرفه ایش مانور بدید

قیمت پایین-قدرت بالا-سرعت بالا-نویز پذیری بسیار کم و هسته Cortex از مهمترین مزیت هاشه
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

پاسخ : درباره آینده ARM های ST

میشه یکم بیشتر شرحش بدید ؟
    من خودم ARM های St رو مثلا داخل PLC های شرکت Delta دیدم ولی باز هم دلیل نمشه که بگم از آرم های مثلا NXP قوی تر است
    مثلا LPC1768 برای طراحیش و ... فک کنم جوایزی و ... گرفته
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohpooria
      میشه یکم بیشتر شرحش بدید ؟
      من خودم ARM های St رو مثلا داخل PLC های شرکت Delta دیدم ولی باز هم دلیل نمشه که بگم از آرم های مثلا NXP قوی تر است
      مثلا LPC1768 برای طراحیش و ... فک کنم جوایزی و ... گرفته
      st یک آرم صنعتی، نظامیه و با این اهداف و رویکرد طراحی شده
      در 95% طرح های نظامی که داخلش کنترلر بوده، آرم st وجود داره
      در چندین plc معروف آرم st وجود داره
      من نمی گم nxp بده یا ضعیف ولی اینها وجود داره
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

من با نظر شما موافق هستم
        بعد از کلی تحقیق و ... بین سریهای مختلف سری st انتخاب کردم با یکمی زیاده روی رفتم سراغ F407
        برد دیسکاوری و خودش رو خریدم . اما یه مشکل کوچولول هست و اونم اینه که اصلا آرم کار نکردم
        اما یاد میگیریم کم کم . گفتم اگر قراره تغییر ورژن بدم بهتره یه تغییر ورژن خوب بدم به ST
        هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

منم میخوام از AVR و BASCOM کوچ کنم به ARM .
          فقط تا اونجایی که تحقیق کردم AT91 آموزش زیاد داره و یادگیریش راحت تره.
          راجع به سری ST میشه منبع و... پیشنهاد بفرمایید جناب نجفی.

پس AT91 رو بیخیال بشم و برم سمت ST ?
          لطفا برای شروع کار راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
            من با نظر شما موافق هستم
            بعد از کلی تحقیق و ... بین سریهای مختلف سری st انتخاب کردم با یکمی زیاده روی رفتم سراغ F407
            برد دیسکاوری و خودش رو خریدم . اما یه مشکل کوچولول هست و اونم اینه که اصلا آرم کار نکردم
            اما یاد میگیریم کم کم . گفتم اگر قراره تغییر ورژن بدم بهتره یه تغییر ورژن خوب بدم به ST
            با stm32f103 شروع کنی بهتره
            یک پیشنهاد خوب دارم- میتونی با سیستم عامل و خیلی حرفه ایی کار کنی
            سیستم عامل freeRTOS رو دانلود کن-در داخلش برای stm32f103 و آرم های دیگه نمونه آماده شده داره
            میتونی براش تسک تعریف کنی و حلقه های موازی راه اندازی کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanup2006
              منم میخوام از AVR و BASCOM کوچ کنم به ARM .
              فقط تا اونجایی که تحقیق کردم AT91 آموزش زیاد داره و یادگیریش راحت تره.
              راجع به سری ST میشه منبع و... پیشنهاد بفرمایید جناب نجفی.

پس AT91 رو بیخیال بشم و برم سمت ST ?
              لطفا برای شروع کار راهنمایی بفرمایید.
              متاسفانه atmel تو آرم به نظر من زیاد موفق نبود
              nxp از خیلی جهات گوی برتری رو ربود :biggrin:
              اما st از همه اینها قدرتمند تر ظاهر شده. در ایران هنوز خوب جا نیوفتاده ولی بزودی همه رو میگیره
              بهترین منبه دیتاشیت هست. در آرم جز بازی با رجیسترها در یک کامپایلر خوب مثل IAR چیز دیگه ایی نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                با stm32f103 شروع کنی بهتره
                یک پیشنهاد خوب دارم- میتونی با سیستم عامل و خیلی حرفه ایی کار کنی
                سیستم عامل freeRTOS رو دانلود کن-در داخلش برای stm32f103 و آرم های دیگه نمونه آماده شده داره
                میتونی براش تسک تعریف کنی و حلقه های موازی راه اندازی کنی
                یعنی اینهمه پول فعلا پریده ؟ دارم در موردش مطالعه می کنم . اما خیلی پیچیده هست .
                در مورد 103 منبع خوب سراغ دارید ؟ البته من keil هم تازه دارم یاد میگیرم و گمانم تا بیام اینارو یاد بگیرم پیر بشم و دیگه حال اینکار رو نداشته باشم.
                البته آدم به امید زنده هست.
                منبع خوب اگر معرفی کنی ممنون میشم آقای نجفی
                بعد شما با cortexm4 کار کردید تا حالا ؟
                هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

stm32f103 دیتاشیت ش همینه ؟ http://www.st.com/web/catalog/mmc/FM141/SC1169/SS1031/LN1565/PF164485

برای آموزش هم از این استفاده کنیم ؟ http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=29&products_id=1325

دیدگاه

stm32f103 دیتاشیت ش همینه ؟ http://www.st.com/web/catalog/mmc/FM141/SC1169/SS1031/LN1565/PF164485

برای آموزش هم از این استفاده کنیم ؟ http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=29&products_id=1325
                    برد خوبه، خودتون هم بخواین بسازین میتونم نقشه براتون بزارم
                    اما دیتاشیت های مختلف زیاد داره
                    تو این به رجیسترهای کنترلی زید اشاده نکرده

دیدگاه

آره.راجع به دیتاشیت حق با شماست.
                      آخه واسه یادگیری تا اینجا که پرس و جو کردم گفتن دیتاشیت خودش رو بگیر . مثلا NXP خیلی دیتاشیتش کامل و همه چیز رو توضیح داده ولی این هیچی نداره.

بابا یکی بگه من ARM رو از کجا شروع کنم ؟
                      این همه افراد با تجربه هست تو این فروم چرا کسی توجه نمیکنه ؟
                      تو تاپیک ARM هم رفتم ولی همش بحث های پیشرفته بود و از صفر چیزی پیدا نکردم :cry2:

دیدگاه

آره.راجع به دیتاشیت حق با شماست.
                        آخه واسه یادگیری تا اینجا که پرس و جو کردم گفتن دیتاشیت خودش رو بگیر . مثلا NXP خیلی دیتاشیتش کامل و همه چیز رو توضیح داده ولی این هیچی نداره.

بابا یکی بگه من ARM رو از کجا شروع کنم ؟
                        این همه افراد با تجربه هست تو این فروم چرا کسی توجه نمیکنه ؟
                        تو تاپیک ARM هم رفتم ولی همش بحث های پیشرفته بود و از صفر چیزی پیدا نکردم :cry2:
                        آخه آرم برای از صفر شروع کردن اصلا توصیه نمیشه
                        دیتاشیت زیاد داره-برو تو سایت st ببین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                          آخه آرم برای از صفر شروع کردن اصلا توصیه نمیشه
                          دیتاشیت زیاد داره-برو تو سایت st ببین
                          پس پیشنهاد شما چیه دوست عزیز.
                          اونقدرام صفر نیستم و یکی 2 تا پروژه با AVR و بسکام انجام دادم ویه کمی منطق برنامه نویسی رو میدونم.

اگر میشه راهنمایی بفرمایید واسه تسلط بر آرم چه روندی رو طی کنیم تا بازده خوب باشه.

ممنون

دیدگاه

دوستان کسی میدونی برای پروتکل swd دقیقا چه پین هایی لازمه برای سری 103
                            کلا به 3 روش پروگرم میشه
                            سریال + پایه بوت
                            swd
                            jtag
                            درسته؟
                            عذر خواهی بابته مطرح کردن در اینجا
                            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

SWCLK -> SWD clock
                              SWDIO -> SWD data input/output
                              NRST -> RESET of target MCU
                              البته خودم تا حالا انجام ندادم اما اینو از دیتا شیتش گفتم
                              هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X