اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد وصل کردن دوربین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد وصل کردن دوربین

سلام، من یه سوال داشتم اونم اینه که چطور میشه یک دوربین کوچیک رو مثل cmos ها به لب ویوو وصل کنم و ریل تایم تصویر بگیرم. ممنون میشم اگه کمک کنید.

پاسخ : سوال در مورد وصل کردن دوربین

بستگی به خروجیش داره.. اگر خروجیش قابل تبدیل هست یعنی میشه مثل وب کم ازش استفاده کرد که میشه.

دیدگاه

سلام، میشه منظورتونو کاملتر بفرمایید!، خروجیش میخوام دیجیتال باشه بیاد وصل بشه به میکرو از میکرو بفرسته به لب ویو، میشه؟ اگه میشه چطور ؟با چه ابزاری؟

دیدگاه

خودت جوابشو دادی دیگه... ببین بعضی وقت ها خود دوربین خروجی usb داره و مستقیم به رایانه وصل میشه که خوب لب ویو هم میتونه شناسایی کنه.. ولی زمانی که فقط خروجی دیجیتال وجود داره با یک رابط سخت افزاری باید این مقادیر دیجیتال رو بفرستید به رایانه.. مثلا میکروکنترلر..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
          خودت جوابشو دادی دیگه... ببین بعضی وقت ها خود دوربین خروجی usb داره و مستقیم به رایانه وصل میشه که خوب لب ویو هم میتونه شناسایی کنه.. ولی زمانی که فقط خروجی دیجیتال وجود داره با یک رابط سخت افزاری باید این مقادیر دیجیتال رو بفرستید به رایانه.. مثلا میکروکنترلر..

خب اسم ابزارش چیه که برم کار کنم،میشه کلی بگید که برم دنبالش.فقط طوری بگید که زیاد زمانبر نباشه چون باید کلی کار دیگه انجام بدم.ممنون

دیدگاه

ببین هر عکس دیجیتال به صورت یک ماتریس دو بعدی هست. البته در حالت سیاه و سفید. مثلا 256*256 پیکسل. در حالت رنگی به صورت 256*256*3 . 3 برای جعبع رنگ هست. حالا فرض کنیم همون سیاه و سفید یا grayscale. اگر در توابع عکس و توابع پردازش تصویر لگردی توابعی هست که این ماتریس رو میگیره و تبدیل به عکس میکنه. کاری که میکنه اینه که به ارای هر عدد دیجیتال یه سطح خاکستری بین سیاه تا سفید ایجاد میکنه. این مطالب در حالت کلی بود . شما ابتدا یه مطالعه مختصری درباره پردازش تصویر داشته باش بعد بیا سراغ پروژت.

دیدگاه

سلام، ابتدا پیشا پیش سال نو رو تبریک میگم، میخواستم بگم که من روی وصل کردن وبکم و خروجی گرفتنش کار کردم و تونستم جواب بگیرم. حالا میخواستم بدونم برای این کار که یه دوربین رو به میکرو کنترلر وصل کنیم و با پورت سریال از دوربینش خروجی بگیرم باید چیکار کنم؟ اون کد هایی که از میکرو به کامپیوتر ارسال میشه رو باید تبدیل کنم به چی؟یا از چه ابزاری استفاده کنم؟؟؟

دیدگاه

مدل دوربینت چیه؟
                خروجی هایی که داریم:
                usb و network
                معمولا با کامپیوتر یا برد embedded با سیستم عامل با هاش کار می کنن.
                SPI و twi که هم با embedded و هم بطور مستقیم با میکرو کار می کنن.
                تا حالا چیکار کردی؟
                میکروت چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MCC
                  مدل دوربینت چیه؟
                  خروجی هایی که داریم:
                  usb و network
                  معمولا با کامپیوتر یا برد embedded با سیستم عامل با هاش کار می کنن.
                  SPI و twi که هم با embedded و هم بطور مستقیم با میکرو کار می کنن.
                  تا حالا چیکار کردی؟
                  میکروت چیه؟
                  سلام، شما فرض کن دوربین اینه (( TCM8240 CMOS )) و قراره وصل بشه به میکرو ARM و از طریق پورت سریال اطلاعات رو به کامپیوتر بفرسته، من قسمت labview رو گرفتم دستم و میخواستم بدونم که توی لب ویو چطور اطلاعاتی که میفرسته رو جمع و جور کنم و با چی بگیرم نمایش بدم.ابزارشو نمیشناسم.

دیدگاه

کسی نبود کمک کنه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

دوربین خوبیه. I2C هم ساپورت می کنه.
                      فایل برای کار کردن با ARM سری فیلییپس هم داره.
                      با لینوکس کار می کنی؟ یا OS نداری.
                      تو بازار هست؟
                      https://www.sparkfun.com/products/retired/9504

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X