اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اکسید شدن مس پشت فیبر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اکسید شدن مس پشت فیبر

سلام دوستان.
    من وقتی PCB موردنظرم رو درست می کنم متاسفانه بعد از مدتی مس های پشت فیبر سیاه و اکسید می شن و پشت فیبر خیلی زشت میشه در حالی که روز اول چیز شیکی از آب دراومده بود. می خواستم ببینم کسی میتونه ما رو راهنمایی کنه. وب رو هم گشتم یه چیزایی در مورد فولکس و پلی استر و ... پیدا کردم اما زیاد توضیح ندادن و منم چیز زیادی دستگیرم نشد. خواهشا اگه کسی روش خوبی میشناسه که ازش جواب گرفته باشه معرفی کنه/thanks
    کــــــــاش آدم

هيــــــــچوقــت نفهــــمــه

يـــــه حـــرفايـــــــ ي دروغ بـــــــــوده!

پاسخ : اکسید شدن مس پشت فیبر

سلام
    از جلا استفاده کن.

دیدگاه

من خودم به شخصه از لاک های براق کننده انگشت استفاده می کنم و خیلی راضیم. خدایی خیلی خوب جواب میده و خیلی هم ارزون درمیاد
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

من اسپری جلا میزنم
        همون روغن جلا هست
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
          من اسپری جلا میزنم
          همون روغن جلا هست
          سلام
          این اسپری جلا رو بعد از لحیم کاری میزنید درسته ؟؟؟
          خب اگر یک موقع نیاز بود یک قطعه ای تعویض بشه و دوباره لحیم کاری بشه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟
          این روغن رو از کجا و با چه قیمتی می خرید ؟؟؟
          با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
            سلام
            این اسپری جلا رو بعد از لحیم کاری میزنید درسته ؟؟؟
            خب اگر یک موقع نیاز بود یک قطعه ای تعویض بشه و دوباره لحیم کاری بشه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟
            این روغن رو از کجا و با چه قیمتی می خرید ؟؟؟
            با تشکر
            سلام
            بله وقتی مونتاژکاری فیبر تموم شد اسپری میزنم
            وقتی بخواین لحیم رو باز کنید ....یکیم سطح روش رو بتراشید و حرارت بدین..مشگلی پیش نمیاد
            این اسپری جلا را همه ابزار فروشی ها دارند
            فقط بدیش اینه که خیلییییی بد بو هست...اما خشک بشه دیگه بو نداره
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

از همه بچه ها ممنونم. ظاهرا که همه رو جلا اتفاق نظر دارن و ازش راضی هستن. منم امتحان می کنم. بازم ممنون
              کــــــــاش آدم

هيــــــــچوقــت نفهــــمــه

يـــــه حـــرفايـــــــ ي دروغ بـــــــــوده!

دیدگاه

سلام میتونی از رزین یا اسپرهای های محافظ که به همین منظور تهیه شده اند استفاده کنی یا روغن جلا اسپری کنی
                راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

از اسپری کیلر هم میتونین استفاده کنین
                  فقط یک لایه خیلی نازک بپاشین و مواظب قطعاتی مثل پتانسیومتر و دیپ سویچ ها و سوکت ها باشین

دیدگاه

اگر قبل از چاپ کثیف شده باشه چطوری پاکش کنم؟
                    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

برای پاک کردن اکسید و کثیفی برد مدار چاپی دو روش میتونم به شما بگم:

روش اول که خیلی متداول هستش استفاده از یک تکه سمباده خیلی نرمه. دقت کنید سمباده اگه زبر باشه برد رو خراب میکنه

روش دوم که بسیار جالبه و برد مدار چاپی از روز اول هم بهتر میکنه استفاده از پماد خشگیر سی دی هستش. اگه یادتون باشه چند سال پیش یه دستگاه هایی توی بازار اومد که خش سی ذی رو میگرفت. اگه بتونین پماد اونو گیر بیارین که ارزون هم هستش یه براق کننده و پاک کننده عالی برای مدار چاپی پیدا کردین. این ماده هم میتونه رنگ چاپگر رو بعد از اسیذ کاری پاک کنه( منظورم بعد از استفاده از روش اطو برای طراحی مدار چاپی هستش ). روش استفاده اینه که مقداری از همین پماد خشگیر رو روی قسمت مسی مدار چاپی بریزید و با دستمال کاغذی محکم روی اون بمالید. میبینید که برد مدار چاپی رو چقدر خوب تمیز میکنه بدون اینکه مثل سمباده باعث فرسایش اون بشه !!!!

دیدگاه

سلام
                        استفاده از جوهر نمک هم عالیه! خودم امتحان کردم :mrgreen:
                        [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

سلام
                          اگه ماده خورنده ای استفاده میکنین بعدش باید پاکش کنین که بتدریج فیبر رو نابود نکنه

دیدگاه

من هم قبلا با این مشکل رو برو شدم به طوری که قلع روی پدها نمی گرفت بهترین روش همون اینکه دوستمون گفت پنبه اغشته به جوهر نمک است واقعا عالیه... من قبلا از اسپری های جلا برای ایزوله کردن برد از اتصال واب استفاده کردم ولی جواب نداد
                            جدیدا دوستم اسپری رو به هم معرفی کرد که ایزوله کننده پشت برده و ازش خیلی راضی بود از نهال الکترونیک خریده بود اسمش رو یادم رفته ولی اگه خواسته باشین ازش می پرسم oo: oo: oo:
                            لـعـن الله قـاتـلیـک و ظـالـمـیـک یـا فـاطـمـة الـزهـرا سلام الله علیها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hosein_310
                              من هم قبلا با این مشکل رو برو شدم به طوری که قلع روی پدها نمی گرفت بهترین روش همون اینکه دوستمون گفت پنبه اغشته به جوهر نمک است واقعا عالیه... من قبلا از اسپری های جلا برای ایزوله کردن برد از اتصال واب استفاده کردم ولی جواب نداد
                              جدیدا دوستم اسپری رو به هم معرفی کرد که ایزوله کننده پشت برده و ازش خیلی راضی بود از نهال الکترونیک خریده بود اسمش رو یادم رفته ولی اگه خواسته باشین ازش می پرسم oo: oo: oo:
                              چیزی که تو فاکتور نوشته بود:
                              اسپری پلاستیک 70 کنتاکت شیمی 20mil دونه ای 35 تومن نهال الکترونیک پاساژ توکل پ122
                              لـعـن الله قـاتـلیـک و ظـالـمـیـک یـا فـاطـمـة الـزهـرا سلام الله علیها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X