اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت سیگنال برای ADC میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت سیگنال برای ADC میکرو

سلام دوستان
    من قصد دارم یک سیگنال DC که مقدارش بین 100 تا 500 میلی ولت متغیر هست(با تغییرات آهسته) رو به وسیله ADC میکرو اندازه گیری کنم اما از اونجایی که مد دیفرانسیل میکرو که تقویت کننده داره 8 بیتی هست، دقت لازم رو نداره.
    حالا من میخام سیگنالم رو به ده برابر افزایش بدم، با توجه به اینکه کار حساس هست و نمیخام هیچ خطایی در تقویت سیگنال وجود داشته باشه چه راهی برای تقویت سیگنال پیشنهاد میکنید؟

(در مورد پ امپ ها به خاطر ولتاژ آفست در ورودی و خروجی خیلی مطمئن نیستم)

پاسخ : تقویت سیگنال برای ADC میکرو

شما که کارتون اینقدر دقیقه از ADC اکسترنال استفاده کنید بهتره . تقویت کننده ها با یه مقدار تغییر دما همه مشخصاتشون عوض میشه .

دیدگاه

رزولوشن مبدل مایکرو 10 بیته نه 8
      موقع تنظیم تو کدویژن تیک مربوط به 8 بیتی رو نزنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
        دیتاشیت رو نگا کنی اگه درست یادم باشه دوستمون راست میگه تو حالت دیفرانسیلی دقت کاهش پیدا می کنه و 10 بیت نیست.

نوشته اصلی توسط akamseda
        سلام دوستان
        من قصد دارم یک سیگنال DC که مقدارش بین 100 تا 500 میلی ولت متغیر هست(با تغییرات آهسته) رو به وسیله ADC میکرو اندازه گیری کنم اما از اونجایی که مد دیفرانسیل میکرو که تقویت کننده داره 8 بیتی هست، دقت لازم رو نداره.
        حالا من میخام سیگنالم رو به ده برابر افزایش بدم، با توجه به اینکه کار حساس هست و نمیخام هیچ خطایی در تقویت سیگنال وجود داشته باشه چه راهی برای تقویت سیگنال پیشنهاد میکنید؟

(در مورد پ امپ ها به خاطر ولتاژ آفست در ورودی و خروجی خیلی مطمئن نیستم)
        دوست عزیز دامنه ولتاژت خیلی کمه فکر کنم با اپ امپ های فت یا ماسفت بتونی بدون اتلاف ولتاژ، سیگنال رو تقویت کنی چون خودم عملا تست نکردم متاسفانه مداری یا چیزی هم ندارم در اختیارتون بزارم. در هر صورت قبل از رفتن سراغ تراشه های مبدل ابتدا رو تقویت سیگنال کار کنید قطعا بهتره.
        موفق باشید
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
          دوست عزیز، تو حالت عادی adc میکرو 10 بیتی هستش، توی مد دیفرانسیل بدون تقویت و با تقویت 10 برابر 8 بیتی و دیفرانسیل با تقویت 200 برابر 7بیتی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X