اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور پروگرمر AVR USB Programmer ساخت eca رو با avrdude رو در اتمل استودیو..؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور پروگرمر AVR USB Programmer ساخت eca رو با avrdude رو در اتمل استودیو..؟

سلام بچه ها
    من می خواستم پروگرمرم که AVR USB Programmer ساخت ECA هستش رو در اتمل استودیو با برنامه AVRDUDE راه بندازم. ولی نمی دونم تنظیمات رو چطور انجام بدم. مثلا نمی دونم که کدوم پروگرامر توی لیست برنامه رو انتخاب کنم؟
    دستوراتش رو کسی بلده؟
    کسی باهاش کار کرده؟

این پروگرمر من هستش:

http://eshop.eca.ir/product_info.php...roducts_id=490

این هم برنامه:

http://www.nongnu.org/avrdude/

اینجا هم توضیحات خوبی داده:

http://www.ladyada.net/learn/avr/avrdude.html

پاسخ : چطور پروگرمر AVR USB Programmer ساخت eca رو با avrdude رو در اتمل استودیو..؟

فکر نکنم ساپورت کنه
    درواقع همون usbasp هستش ولی دستکاریش کردن
    واسه همین فکر نکنم شناسایی کنه

با این تست کن
    http://garr.dl.sourceforge.net/project/avrdudegui/win32_executable.zip
    گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

پاسخ : چطور پروگرمر AVR USB Programmer ساخت eca رو با avrdude رو در اتمل استودیو..؟

دست شما درد نکنه ولی خب من دیگه اینجا مطرح کردم و جواب گرفتم:

http://www.avrfreaks.net/index.php?n...c&t=130179

دیدگاه

سلام من یک هفتس multi avr programer این سایت رو خریدم نمیدونم چیشده دیگه میکرو رو نمیشناسه

هیچ میکرویی رو شناسایی نمیکنه

پروگرمر توسط سیستم شناسایی میشه اما میکرو میزارم توی زیف سوکت میکرو رو دیتکت نمیکنه!!!

هم با بسکام تست کردم هم با برنامه progisp

آخرین کاری هم که انجام دادم این بود که خاستم فرکانس رو از داخلی به خارجی تغیر بدم فیوز بیت میکرو رو تغیر دادم بعد پروگرم که زدم از اون به بعد دیگه اینجوری شده

منتظر پاسختون هستم . ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Doloop
          سلام من یک هفتس multi avr programer این سایت رو خریدم نمیدونم چیشده دیگه میکرو رو نمیشناسه

هیچ میکرویی رو شناسایی نمیکنه

پروگرمر توسط سیستم شناسایی میشه اما میکرو میزارم توی زیف سوکت میکرو رو دیتکت نمیکنه!!!

هم با بسکام تست کردم هم با برنامه progisp

آخرین کاری هم که انجام دادم این بود که خاستم فرکانس رو از داخلی به خارجی تغیر بدم فیوز بیت میکرو رو تغیر دادم بعد پروگرم که زدم از اون به بعد دیگه اینجوری شده

منتظر پاسختون هستم . ممنون
          یه کریستال داخل پین هدر xtal بذار مشکلت حل میشه

دیدگاه

منون از پاسختون
            اما کریستال هم میزارم نمیشه
            من از طریق ISP میخام پروگرم کنم پس دیگه نیازی به کریستال نداره (کریستال فقط برای میکروی روی زیف سوکت هست)

ببینید این خطا بعد از زدن هر گزینه ای میاد . چه erase میزنم چه Auto این خطارو میده :cry:

جالبه حجم فلش میکرو رو پر نشون میده؟!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Doloop
              منون از پاسختون
              اما کریستال هم میزارم نمیشه
              من از طریق ISP میخام پروگرم کنم پس دیگه نیازی به کریستال نداره (کریستال فقط برای میکروی روی زیف سوکت هست)

ببینید این خطا بعد از زدن هر گزینه ای میاد . چه erase میزنم چه Auto این خطارو میده :cry:

جالبه حجم فلش میکرو رو پر نشون میده؟!!!

کی گفته که توی حالت isp کریستال نمیخواد؟؟؟؟؟ میخواد و خوبش هم میخواد

شما بذار مشکلت حل میشه

دیدگاه

دادا خب تو مد ISP روی بوردم به میکرو کریستال وصل هست

بازم این ارور رو میده

اگه شما مطمئن هستید این پیغام بخاطر کریستاله بگید من کریستالشو عوض کنم!

دیدگاه

پاسخ : چطور پروگرمر AVR USB Programmer ساخت eca رو با avrdude رو در اتم&#16

این پروگرامر فاقد مولد کلاک هست و احتمال دارد که شما اشتباها میکرو را بر روی سایر گزینه های CKSEL همچون اسیلاتور خارجی و یا RC خارجی تنظیم کرده باشید.

راه حل آن هم استفاده از پروگرامرهایی با مولد کلاک واقعی است و یا اینکه خودتان کلاک لازم را تولید و به میکرو اعمال کنید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Doloop
                    دادا خب تو مد ISP روی بوردم به میکرو کریستال وصل هست

بازم این ارور رو میده

اگه شما مطمئن هستید این پیغام بخاطر کریستاله بگید من کریستالشو عوض کنم!
                    خب اگه روی برد کریستال هست که هیچی نمیخواد عوضش کنید

اینجور که توی PROG ISP نوشته میکروتوی مگا 64 هست. اگه اینجوری باید پین های miso و mosi پروگرمر به PDI و PDO میکرو وصل کنین

در ضمن تغذیه میکرو وصل هست یا نه؟؟؟

اگه همه اینها رو رعایت کردین موقع پروگرم کردن هم فیوزبیت compmode رو هم یک کنید

نوشته اصلی توسط lachini
                    این پروگرامر فاقد مولد کلاک هست و احتمالا دارد که شما اشتباها میکرو را بر روی سایز گزینه های CKSEL همچون اسیلاتور خارجی و یا RC خارجی تنظیم کرده باشید.

راه حل آن هم استفاده از پروگرامرهایی با مولد کلاک واقعی است و یا اینکه خودتان کلاک لازم را تولید و به میکرو اعمال کنید.
                    جناب لاچینی ایشون ذکر کردن که فیوزبیت روی کریستال خارجی گذاشتن و روی بردشون هم کریستال هست

دیدگاه

پاسخ : چطور پروگرمر AVR USB Programmer ساخت eca رو با avrdude رو در اتم&#16

سلام آقای اشکان غفارزاده؛ حق با شماست ولی دلیل من برای اشاره به این موضوع آن بود که : معمولا در حین تنظیم فیوزبیت ها دوستان اشتباها فیوز بیت را بر روی گزینه دیگری بجز آنچه مد نظرشان بوده قرار میدهند و در نتیجه این مشکلات بوجود می آید و از طرف دیگر ظاهرا ایشان با میکرو تا قبل از تنظیم فیوز بیت بدرستی کار میکردند و پروگرامر قادر به شناسایی میکرو بوده ولی و اکنون نمیتواند میکرو را شناسایی کند. در نتیجه احتمالا ارتباطات داخل مداری توسط ایشان بدرستی رعایت شده است.

البته من امیدوارم که مشکل ایشان همان مواردی باشد که شما اشاره فرمودید و خدای نکرده؛ گزینه هایی مثل SPIEN را تغییر نداده باشند.

اما نکته بعدی در رابطه با تصویر زیر است :

بر طبق تنظیماتی که در تصویر وجود دارد فیوز بیت های میکرو بر روی حالت پیش فرض کارخانه است. و شاید مشکل ایشان عدم تنظیم سرعت بر روی حداقل توسط پروگرامر باشد. چون با تنظیمات فعلی کلاک بر روی یک مگاهرتز داخلی است.

دیدگاه

همه چی میزونه
                        تغذیه میکرو وصله به تغذیه پروگرمر
                        کریستال هم از همون اولش به میکرو وصل بود
                        دفعات اول خوب پروگرم میشد و مشکلی نداشت اما از وقتی این گزینه رو فعال کردم همه چی ریخت بهم :cry:

ext-osc-8.0Mhz - 12Mhz - start-up time 18ck + 64ms

راه حلش چیه؟با STK200/300 میشه درستش کرد؟

دیدگاه

گزینه ای که اعلام کردید وجود ندارد و در واقع ما گزینه زیر را داریم :

کد:
                          Ext. RC Osc. 8.0 MHz - 12.0 MHz; Start-up time: 18 CK + 64 ms;
                          که همان حالت RC خارجی است. و با پروگرامر فعلی شما و حتی stk قابل راه اندازی مستقیم نیست. شما یا باید مدار RC را مطابق دیتاشیت برای میکروی خود محیا کنید و یا اینکه کلاک لازم را تولید کرده و به میکرو اعمال کنید و تلاش کنید که پروگرامر میکرو را شناسایی کند.

و یا اینکه میتوانید از پروگرامرهایی که قابلیت تولید کلاک واقعی دارند استفاده کنید. با توجه به اینکه ظاهرا شما از پروگرامر usbasp بخاطر راحتی کار با آن در بسکام و نرم افزار progisp استفاده میکنید. میتوانید نسخه پیشرفته آن یعنی پروگرامر سانا را استفاده کنید. که دیگر هیچ نگرانی از بابت فیوزبیت های کلاک نداشته باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X