ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    2011/10/05
    37
    0

چطور220ولت AC به5 ولت DC بدون ترانس تبدیل شود ؟

سلام کسی میتونه راهنمایی کنه که چطور 220 ولت AC را به5 ولت DC البته بدون استفاده از ترانس تبدیل کنم .
    اگر مدارش کسی داره ممنون میشم بزاره . :nerd:
    2012/06/11
    681
    25

پاسخ : چطور220ولت AC به5 ولت DC بدون ترانس تبديل شود ؟

transformerless power supply رو جستجو کن
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2012/06/10
    133
    10

پاسخ : چطور220ولت AC به5 ولت DC بدون ترانس تبدیل شود ؟

سلام دوست عزیز. البته اینی که میگم خیلی راه درست و عاقلانه ای نیست اما به هر حال چیزیه که این روزا تو خیلی از وسایل عموما چینی دیده میشه. این که اول مدار بیای یه پل دیودی آمپر بالا بذاری قبل از اون هم یه NTC به صورت سری برای مقابله با جریان یورشی و بعد از پل دیودی هم یه خازن 400 ولت مثلا 220 میکرو فاراد قرار بدی تا جریان کاملا dc بشه و ریپلش از بین بره. خروجی پل دیودی 220 ضرب در رادیکال 2 ولت DC بهت میده. حالا میتونی با تقسیم ولتاژ به نسبتی که می خوای از ولتاژ خروجی پل دیودیت از دو سر خازن 400 ولتت جدا کنی. اما چند تا نکته. 1.کار با این مدار خیلی خطر ناکه چون خروجی خازن ولتاژ پیک رو بهت میده. مراقب باش. 2. مقاومتهای تقسیم ولتاژت رو از نوع وات بالا و اهم بالا برای مقاومتی که قراره از دوسرش ولتاژ مورد نظرت رو جدا کنی و اهم بالا برای مقاومتی که می خوای بقیه ولتاژت روش افت کنه استفاده کن مثلا مقاومت های در حدود مگا اهم.3. جریان دهی این مدار خیلی محدوده 4. اول مدار به جای استفاده از ntc و پل دیودی می تونی از یه خازن پلی استر مثلا cl21 استفاده کنی و یه مقاومت یه مگا اهم رو باهاش موازی کنی این مطمئن تره اما خب NTC ارزونتر در میاد اگه واسه تیراژ بالا می خوای5. به جای تقسیم ولتاژ مقاومتی شاید از حالت شکست یه دیود زنر 5 ولت هم بشه استفاده کرد. البته شاید
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    228

سلام
    يه مدار تغذيه بدون ترانس توي کتاب 309 مدار هست (مدار شماره 167) که مدار کامليه با ماسفت IRF730 , BD441 , 2N6517 ساخته شده اما دقت کنيد مدارات بدون ترانس از برق ايزوله نيستد و به هيچ عنوان نبايد دست به مدار بخوره بايد مدار توي يه جعبه مناسب قرار بگيره نکته بعدي اينه که مدار براي راه اندازي ميکرو و دستگاه هايي که توان مصرفي کمي نياز دارن مناسبه و توان خروجي بالايي نميتونن تحويل بدن
    2012/06/11
    681
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط hata6417
    البته ايني که ميگم خيلي راه درست و عاقلانه اي نيست اما به هر حال چيزيه که اين روزا تو خيلي از وسايل عموما چيني ديده ميشه
    نه عزيز اينطوري نيست که فقط دستگاه هاي چيني اين مدارو داشته باشن بعضي وقتا تنها راه کار همين مداره. مثلا ميتوني مدار کنترلر اتو بخار sunny رو ببيني که از همين مدارا براي تغذيه ميکرو استفاده کرده خيلي هم خوب و با کيفيته.مهم طراحي اصولي و قطعات با کيفيته.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2012/06/10
    133
    10

مهندس بنده عرض نکردم که فقط تو وسایل چینی هستش گفتم عموما اینجوریه از این گذشته این که گفتم کار درستی نیست منظورم مدار پیشنهادی خودم بود با سواد ناقصم ! به این دلیل که تلفات زیاد ، جریان دهی پایین و خطر برق گرفتگی داره! و کلا این چور مدارات رو زیر سوال نبردم. و اینم که می فرمایید تو اتو بخار بوده میگم شاید تاکید میکنم شاید به خاطر محیط گرم اطرافش باشه چون منابع تغذیه سویچینگ خیلی به گرما حساسند. به هر حال ممنون از تذکرت.
    2012/01/25
    466
    28

پاسخ : چطور220ولت AC به5 ولت DC بدون ترانس تبديل شود 

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    سلام
    يه مدار تغذيه بدون ترانس توي کتاب 309 مدار هست (مدار شماره 167) که مدار کامليه با ماسفت IRF730 , BD441 , 2N6517 ساخته شده اما دقت کنيد مدارات بدون ترانس از برق ايزوله نيستد و به هيچ عنوان نبايد دست به مدار بخوره بايد مدار توي يه جعبه مناسب قرار بگيره نکته بعدي اينه که مدار براي راه اندازي ميکرو و دستگاه هايي که توان مصرفي کمي نياز دارن مناسبه و توان خروجي بالايي نميتونن تحويل بدن
    سلام میشه این بند و دویاره توضیح بدین؟
    . اول مدار به جای استفاده از ntc و پل دیودی می تونی از یه خازن پلی استر مثلا cl21 استفاده کنی و یه مقاومت یه مگا اهم رو باهاش موازی کنی این مطمئن تره اما خب NTC ارزونتر در میاد اگه واسه تیراژ بالا می خوای

مقاومت کار دشارژ خازن را انجام میدهد خازن پلی استر سری چه کاربردی دارد ؟
    ایا کار یکسوسازی پل دیود را انجام میدهد متوجه نشدم ؟
    2012/06/10
    133
    10

نه عزیز من بنده نگفتم خازن و مقاومت رو به جای پل دیودی بذاریو گفتم قبل پل دیودی یا یه دونه NTC بذار یا مقاومت موازی با خازن پلی استر رو که اینا باعث میشند که جریان زیاد یورشی پل دیودیت رو نسوزونه وگرنه پل دیودیت میترکه. مقاومت جریان اولیه رو کم میکنه تا خازن آروم آروم شارژ بشه و بعد مسیر جریان از خازن برقرار میشه. اگه نذاری پل دیودی میسوزه.
    2007/11/22
    تبریز
    2,484
    464

بعضي از مدارها هم ديدم که ميان از يه خازن فکر کنم 0.22 ميکرو فاراد ولتاژ بالا استفاده ميکنن که با ورودي سري شده به عنوان تقسيم ولتاژ. بعد خازن هم پل ديود ميزارن و يه مقاومت بعدش ديود زنر.البته اين مدار هم جريان دهي خيلي کمي داره.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/11/04
    30
    1

اين بحث براي من هم جالبه. خوبي اين روش سايز مدار توليد شدست که احتمالن به خاطر نبودن ترانسآ*فورماتور بايد کوچيک باشه.
    من تو شارژرآ*هاي ارزون قيمت موبايل زياد ديدم. راهي هست که بشه جريان بالا داشته باشيم؟
    يا مثلنبا با تريستور يا ترياک جريان خوب رو بدست آورد و بعد با يه سري مدار تثبيت ولتاژ اون رو ثابت کرد؟
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36