اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درس مدار مجتمع خطی کنکور دکتری 92

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درس مدار مجتمع خطی کنکور دکتری 92

سلام
    کسی حل این سوال رو میدونه؟

پاسخ : سوال درس مدار مجتمع خطی کنکور دکتری 92

سلام،منم استرس سر جلسه نگذاشت این سوالو حل کنم ولی الان که دو باره بهش نگاه میکنم میشه حلش کرد

ما یه تقویت کننده دو طبقه داریم که طبقه اولش M1 و طبقه بعدیش M2 هست،نقش M3 فقط ایجاد فید بک منفی برای M2 و تغییر امپدانس از اون طریق هستش
    بهره ی این فیدبک منفی برابر gm3*ro میشه که برابر 10 هستش
    خوب برای بدست آوردن بهره از فرمول Gm*Rout استفاده میکنیم که در اون Gm نسبت جریان خرجی به ولتاژ ورودی در حالتی که خروجی زمین شده است و Rout هم امپدانس خروجی هستش
    خوب اول بریم سراغ Gm،اگر خروجی زمین بشه امپدانسی که درین M1 به سمت بالا میبینه برابرgm2^-1 که بر ده تقسیم شده(به خاطر فیدبک منفی)همین طور موازی ro، معلومه که این امپدانس خیلی کمه و ما میتونیم بگیم کل جریان M1 از این امپدانس و در نتیجه از خروجی عبور میکنه،پس Gm مدار برابر gm1- میشه
    امپدانس خروجی مدار هم تقریبا میشه gm2*gm3*ro1*ro2*ro3
    خوب حالا اگر این امپدانسو در gm1 ضرب کنیم بهره میشه gm1*gm2*gm3*ro1*ro2*ro3
    که برابر 10*10*10=1000 هستش

پس گزینه دو درسته
    برای فرکانس قطع هم امپدانس خروجی رو قبلا نوشتیم و خازن هم که معلومه و جوابش همون 400 کیلو میشه که در گزینه دو هست
    http://dl.drelahi.net

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abolfazl_abedi
      سلام،منم استرس سر جلسه نگذاشت این سوالو حل کنم ولی الان که دو باره بهش نگاه میکنم میشه حلش کرد
      سلام
      من خیلی واسه ازمون امادگی نداشتم اما این سوال رو اومدم به جای ترانزیستور ها مدل گذاشتم و تا یه جاهایی پیش رفتم ولی نتونستم به جواب نهایی برسم اما تا یه حدودی دیدم به 1000 داره نزدیک میشم واسه همین با شک گزینه 2 رو زدم، اگه این گزینه جواب درست باشه که واسه من خوبه :smile: هرچند من خوب ندادم و در نهایت رتبم خوب نخواهد شد
      سوالات تئوری و تکنولوژی ساخت جواب هاشو میدونین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oscilator

سوالات تئوری و تکنولوژی ساخت جواب هاشو میدونین؟
        من برای این درس یه منبع بیشتر نخوندم اونم نه به صورت درست و حسابی
        برای همین هم جواب همه ی سوالاتو نمیدونم و فقط همون چند تایی که جواب دادم رو بلدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abolfazl_abedi
          من برای این درس یه منبع بیشتر نخوندم اونم نه به صورت درست و حسابی
          برای همین هم جواب همه ی سوالاتو نمیدونم و فقط همون چند تایی که جواب دادم رو بلدم
          اونهایی که جواب دادی و تقریبا مطمئن هستی که درسته میگی که اگه من هم اونها رو زده بودم ببینم چطوری زدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oscilator
            اونهایی که جواب دادی و تقریبا مطمئن هستی که درسته میگی که اگه من هم اونها رو زده بودم ببینم چطوری زدم
            سوال 31 گزینه 3
            سوال33 گزینه 3
            سوال 34 گزینه 4 رو من زدم
            سوال 35 یکی از گزینه های دو یا چهار درست هست، یادم نیست بین این دوتا کدومو زدم
            سوال 36 گزینه 3
            سوال 37 گزینه 1 رو زدم
            سوال 38 گزینه 3 رو زدم
            سوال 39 گزینه 2 رو زدم
            سوال 42 گزینه 4

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X