ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50
    2013/02/12
    46
    0

ساخت شارژر توسط555

با سلام یک شارژر با 555 و 741 ساختم بعد از تکمیل نقشه رو اینجا پلود می کنم(انشا،ا...)
    2006/03/13
    128
    15

پاسخ : ساخت شارژر توسط555

دستت درد نکنه اما ای کاش کامل می کردی بعدا این تاپیکو می زدی اینجوری قند تو دل ما اب میشه همش باید منتظر بمونیم
    چاره ای جز انتظار نیست :applause:
    2011/01/27
    كاشان
    918
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrreza
    با سلام يک شارژر با 555 و 741 ساختم بعد از تکميل نقشه رو اينجا پلود مي کنم(انشا،ا...)
    سلام ،
    فعلاً نقشه اوليه رو بذار تا طي همين تاپيك تكميل بشه... :nerd:

پي نوشت : بعد از شما ، من هم يه نقشه ميذارم.

2010/08/15
    تهران
    1,023
    208

با سلام یک شارژر با 555 و 741 ساختم بعد از تکمیل نقشه رو اینجا پلود می کنم(انشا،ا...)
    [move] [/move]
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/02/12
    46
    0

با سلام و تبریک سال نو شرمنده سرم شلوغ بود نتونستم نقشه رو بذارم انشا،ا... سال خوبی داشته باشید اگه مشکلی توی مدار پیدا کردید خوشحال میشم بهم بگید
    2011/01/27
    كاشان
    918
    157

با سلام و تبريک سال نو شرمنده سرم شلوغ بود نتونستم نقشه رو بذارم انشا،ا... سال خوبي داشته باشيد اگه مشکلي توي مدار پيدا کرديد خوشحال ميشم بهم بگيد
    سلام ، سال نو شما هم مبارك :job:

مدار خوبي طراحي كرديد (نهايتاً عملي خواهد بود) ولي يه نكاتي هست ...

1- چرا زمان مونو استابل رو كم گرفتيد؟( ميشه خازن 3.3 نانو رو خيلي بيشتر گرفت)

2- مقاومت 330 كيلو مانع از درست تنظيم شدن مدار ميشه .

3- پايه 2آ*ي آي سي 555 اگه زير يك سوم تغذيه بمونه خروجي مثبت خواهد موند و بسته به سرعت 555 بايد زمان پايين و بالا رفتن ولتاژ براي تكرار وضعيت مونو استابل ، كافي باشه ولي ظاهراً به اين نكته دقت نكرديد.

4- حالا مدارتون رو در عمل بستيد؟ آخه خيلي از نكات ريز ، بعد از تست عملي معلوم ميشه...

2013/02/12
    46
    0

با سلام و تشکر از توجه شما
    - چرا زمان مونو استابل رو كم گرفتيد؟( ميشه خازن 3.3 نانو رو خيلي بيشتر گرفت)

1-با افزایش خازن در اواخر شارژ قطع و وصل شدن جریان شارژ ملموس میشه و به تبع اون زمان روشن و خاموش شدن led قابل مشاهده میشه(مدت بالا بودن خروجی 555 حدودا 1میلی ثانیه است ولی تو مدار از 1 نانو تا 10نانو فاراد قرار دادم ولی برای مقادیر بیشتر مشکل چشمک زدن رو بوجود می آره) :smile:

- مقاومت 330 كيلو مانع از درست تنظيم شدن مدار ميشه .

2-در لحظه شارژ نهایی و لحظه قطع جریان شارژ به علت وجود مقاومت داخلی باتری و کاهش چند میلی از ولتاژ باتری مدار به حالت قطع و وصل مداوم میره که باعث چشمک زدن led مدار میشه که با وجود مقاومت 390 کیلو تبدیل به مدار اشمیت تریگر شده و محدوده 13.5-12.8 ولت رو مجاز برای شارژ مجدد قرار میده که با کاهش ولتاژ از 12.8 شروع به شارژ میکنه و با افزایش ولتاژ از 13.5 ولت جریان رو قطع میکنه در ضمن اگه بخوای این محدوده کمتر بشه میتونی مقاومت بزرگتری براش انتخاب کنی و برعکس :smile:

- پايه 2آ*ي آي سي 555 اگه زير يك سوم تغذيه بمونه خروجي مثبت خواهد موند و بسته به سرعت 555 بايد زمان پايين و بالا رفتن ولتاژ براي تكرار وضعيت مونو استابل ، كافي باشه ولي ظاهراً به اين نكته دقت نكرديد.

3-اگه تو مدار توجه کنی پایه 2 555 توسط یک ترانزیستور تریگر میشه یعنی همیشه یا ولتاژ حدود12 ولته یا صفر

به لطف خدا مدار رو بستم و داره کار میکنه فقط یک مشکل هست اگه یادتون باشه تو تاپیک 741 خود شما دنبال یک منبع تغذیه می گشتم که با راهنمایی شما ردیف شد و الان زیر تسته اما :cry2:
    1-موقع زیر بار رفتن مدار منبع تغذیه، شارژر قطع میشه
    2-در صورت اتصال خروجی باتری و منبع تغذیه به هم برای لحظه قطع برق ورودی چون ولتاژ باتری تقریبا13.1 ولته و منبع تغذیه 12 ولت توسط دیود ، جریان از باتری جاری میشه(البته یک نظر دارم اونم اینه که ولتاژ منبع تغذیه رو حدود14 ولت ببرم که با وجود افت ولتاژ در لحظه زیر بار بودن مدار هم ولتاژ به 13 ولت میرسه و در این حالت هنوز دیود روشن نمیشه)
    در نهایت خوشحال میشم بازم نظر بدید منتظرم
    2011/01/27
    كاشان
    918
    157

با سلام و تشکر از توجه شما
    خواهش ميكنم ، توجه به تلاش شما براي من جذاب هست :nerd:

1-با افزايش خازن در اواخر شارژ قطع و وصل شدن جريان شارژ ملموس ميشه و به تبع اون زمان روشن و خاموش شدن led قابل مشاهده ميشه(مدت بالا بودن خروجي 555 حدودا 1ميلي ثانيه است ولي تو مدار از 1 نانو تا 10نانو فاراد قرار دادم ولي براي مقادير بيشتر مشکل چشمک زدن رو بوجود مي آره) :smile:
    تنظيم كردن پتانسيومتر چطوري انجام ميشه؟!

2-در لحظه شارژ نهايي و لحظه قطع جريان شارژ به علت وجود مقاومت داخلي باتري و کاهش چند ميلي از ولتاژ باتري مدار به حالت قطع و وصل مداوم ميره که باعث چشمک زدن led مدار ميشه که با وجود مقاومت 390 کيلو تبديل به مدار اشميت تريگر شده و محدوده 13.5-12.8 ولت رو مجاز براي شارژ مجدد قرار ميده که با کاهش ولتاژ از 12.8 شروع به شارژ ميکنه و با افزايش ولتاژ از 13.5 ولت جريان رو قطع ميکنه در ضمن اگه بخواي اين محدوده کمتر بشه ميتوني مقاومت بزرگتري براش انتخاب کني و برعکس :smile:
    اين هيسترزيس رو در عمل تست كرديد؟ به نظرم در باتريهاي با ظرفيت متفاوت فرق ميكنه!

3-اگه تو مدار توجه کني پايه 2 555 توسط يک ترانزيستور تريگر ميشه يعني هميشه يا ولتاژ حدود12 ولته يا صفر
    منظور من اين بود كه زمان صفر شدن خيلي كوتاهه البته بازم به مقاومت داخلي باتري مربوط ميشه چون با برقراري جريان شارژ ولتاژ سنس بالا رفته و به سرعت خروجي اپ امپ صفر ميشه و پايه 2آ*ي 555 خيلي كوتاه صفر ميشه كه اگه زمانش خيلي كم باشه عمل نميكنه.

به لطف خدا مدار رو بستم و داره کار ميکنه فقط يک مشکل هست اگه يادتون باشه تو تاپيک 741 خود شما دنبال يک منبع تغذيه مي گشتم که با راهنمايي شما رديف شد و الان زير تسته اما :cry2:
    1-موقع زير بار رفتن مدار منبع تغذيه، شارژر قطع ميشه
    2-در صورت اتصال خروجي باتري و منبع تغذيه به هم براي لحظه قطع برق ورودي چون ولتاژ باتري تقريبا13.1 ولته و منبع تغذيه 12 ولت توسط ديود ، جريان از باتري جاري ميشه(البته يک نظر دارم اونم اينه که ولتاژ منبع تغذيه رو حدود14 ولت ببرم که با وجود افت ولتاژ در لحظه زير بار بودن مدار هم ولتاژ به 13 ولت ميرسه و در اين حالت هنوز ديود روشن نميشه)
    خيلي متوجه نشدم ؛ منبع تغذيه براي چي هست؟!

در نهايت خوشحال ميشم بازم نظر بديد منتظرم
    خواهش ميكنم ، بنده در حد توانم سعي ميكنم كمكي كرده باشم...

2013/02/12
    46
    0

با سلام

تنظيم كردن پتانسيومتر چطوري انجام ميشه؟!
    دقیقا مثل مدار 741 خودشما

اين هيسترزيس رو در عمل تست كرديد؟ به نظرم در باتريهاي با ظرفيت متفاوت فرق ميكنه!
    بله تست کردم حدود 0.7 ولت(من این مقدار لازم داشتم) البته بستگی به نظر مصرف کننده داره شاید بخواد کمتر باشه یا برعکس

منظور من اين بود كه زمان صفر شدن خيلي كوتاهه البته بازم به مقاومت داخلي باتري مربوط ميشه چون با برقراري جريان شارژ ولتاژ سنس بالا رفته و به سرعت خروجي اپ امپ صفر ميشه و پايه 2*ي 555 خيلي كوتاه صفر ميشه كه اگه زمانش خيلي كم باشه عمل نميكنه.
    با تشکر از لطف و دقت نظر شما متاسفانه اسکوپ ندارم برای بدست آوردن زمان صفر شدن 555 و اصلی ترین ومهمترین مشکل من هم همینه (من اینطور تفسیر کردم در زمان بالا بودن خروجی 555 خروجی به ولتاژ باتری توجه نمیکنه اگر در این مدت ولتاژ باتری بالا بره ورودی پایه 2 555 یک میشه و مدار پس از اتمام زمان تریگر دوباره به پایه2 توجه میکنه "در حالت خروجی 555 صفر شده" اگه دوباره ولتاژ باتری پایین تر از سنس بود دوباره باعث تریگر شدن 555 شده و خروجی دوباره روشن میشه )اگه بتونی راهنمایی ام کنی یا حتی تو مدار تغییر ایجاد کنی که دقیق تر بشه واقعا ممنون میشم

خيلي متوجه نشدم ؛ منبع تغذيه براي چي هست؟!
    من هم نیاز به منبع تغذیه دارم و هم شارژر که به صورت موازی با هم کار کنن (یک جورایی دائم ولتاژ 12 ولت رو باید داشته باشم-باتری به عنوان پشتیبان عمل میکنه)
    2013/02/12
    46
    0

با سلام برای اتصال موازی منبع تغذیه و باتری هرکی نظری داره بگه خوشحال میشم کمک کنید
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50