اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] امپلی 2200 وات عملی با نقشه پروتوس (لقمه اماده)؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] امپلی 2200 وات عملی با نقشه پروتوس (لقمه اماده)؟؟؟؟؟

سلام بچه ها

اینم یه نقشه اماده فقط تو پروتوس بذاریدو اسم خودتون رو تایپ کنیدو بسازید
    حالشو ببرید
    سوال داشتید هستم
    خجالت نکشید
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۳۰ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.
    کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. امام حسین(ع)
    «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود.»آلبرت انیشتن
    «اگر انسانآ‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معدهآ‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»آلبرت انیشتن

پاسخ : امپلی 2200 وات عملی با نقشه پروتوس (لقمه اماده)؟؟؟؟؟

به نظرتون این درایور میتونه یه همچین توانی رو ایجاد کنه؟؟!!
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

:applause: :applause: :applause:
      ما یه طرح مشابه همین تو دستگاه های کتابی مون میزنیم با این فرق که تنها از 8 ماسفت استفاده شده که به راحتی 6 باند 16 اهمی رو از صدا پر میکنه
      در ضمن این امپلی بریج هست بخاطر همین بریج شدنش 4 برابر میشه قدرتش :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
      کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. امام حسین(ع)
      «اگر انسانآ‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معدهآ‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»آلبرت انیشتن

دیدگاه

سلام. نه عزیزم افزایش تعداد ماسفت تاثیری روی توان نداره. درسته که آمپلی پر قدرت ماسفت بیشتری لازم داره ولی اگه یه آمپ 200 واتی رو به جای مثلاً 4 تا با 8 تا ماسفت راه بندازی که قدرت بیشتر نمیشه. بریج هم حداکثر توان رو 1.5 تا 1.8 برابر میکنه یعنی 2 برابر هم نمیشه چه برسه به 4 برابر. این مدار درایور ضعیفی داره . من فکر نمیکنم روی بریج بیشتر از 500 وات بده. این همه ماسفت هم نمیخواد/ در مجموع بریج 8 تا کافیه.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام بابا تو دیگه چرا

برو بخون :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read:

اضافه شده در تاریخ :

من حق تیلیغات تو فرومو ندارم
          ولی تو دستگاههای با عنوان spinas که تولیدی خودمونه ازیه طرح مشابه این استفاده شده
          :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

اضافه شده در تاریخ :

If a bridgeable amplifier is rated to drive a 4 ohm minimum load on each of its channels, it WILL fail if you try to drive a 4 ohm bridged mono load. If you have an amplifier rated to drive a 2 ohm stereo load (2 ohms on each channel), it's only going to be able to drive a 4 ohm (or higher) bridged mono load. A 2 ohm bridged mono load will more than likely destroy the amplifier. Too many people think that all large amplifiers can drive low impedance loads. In general, only amplifiers designated high-current and class D amps can drive low impedance loads. Even class D amplifiers have a limit as to the lowest impedance and when bridged with a second amplifier, the rated impedance is 2x the rated impedance when run normally (not bridged with a second amplifier).

دیدگاه

پسر خوب چی رو بخونم؟؟!! تجربه ام رو؟؟
            من 18 ساله که دارم آمپلی تولید میکنم. صادر میکنم. سرویس های انحصاری به ارگانهایی مثل سپاه میدم. من نگفتم این مدار کار نمیکنه که شما میگی مشابه اون رو بستی. من با AV800 بیش از 13 تا باند رو درایو کردم باز هم ادعا نکردم که 800 وات واقعی میده. توصیه میکنم یه نگاه به مدار تیتان 2000 بندازی. 4 برابر این روی درایورش کار شده تازه گفته روی 2 اهم و موزیک میتونه حدود 2000 وات بده و در حالت بریج 3500 وات. کار منم نیست. محصول کشور آلمانه. کی کجا گفنه با بریج قدرت 4 برابر میشه؟؟ با نمودارها خودت جواب خودت رو دادی. اختلاف فاز حداکثر 180 درجه یعنی دوبرابر. کجاش گفته 4 برابر؟؟ تازه تلفات هم باید در نظر بگیری. بخاطر همین tita2000 خودش میگه بریج 3500 وات. :read: :read: :read:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : امپلی 2200 وات عملی با نقشه پروتوس (لقمه اماده)؟؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط ashk
              پسر خوب چی رو بخونم؟؟!! تجربه ام رو؟؟
              من 18 ساله که دارم آمپلی تولید میکنم. صادر میکنم. سرویس های انحصاری به ارگانهایی مثل سپاه میدم. من نگفتم این مدار کار نمیکنه که شما میگی مشابه اون رو بستی. من با AV800 بیش از 13 تا باند رو درایو کردم باز هم ادعا نکردم که 800 وات واقعی میده. توصیه میکنم یه نگاه به مدار تیتان 2000 بندازی. 4 برابر این روی درایورش کار شده تازه گفته روی 2 اهم و موزیک میتونه حدود 2000 وات بده و در حالت بریج 3500 وات. کار منم نیست. محصول کشور آلمانه. کی کجا گفنه با بریج قدرت 4 برابر میشه؟؟ با نمودارها خودت جواب خودت رو دادی. اختلاف فاز حداکثر 180 درجه یعنی دوبرابر. کجاش گفته 4 برابر؟؟ تازه تلفات هم باید در نظر بگیری. بخاطر همین tita2000 خودش میگه بریج 3500 وات. :read: :read: :read:
              درود بر اشک عزیز و حسن جان
              جناب اشک برای اولین بار که شنیدم شما خودتان آمپلی فایر طراحی کردید و به سطح تجاری هم رساندید بسیار خوشحال شدم
              و به عنوان یک ایرانی به شما افتخار میکنم.

این آمپ قطعا به آن توان گفته شده نخواهد رسید . این مدار را من جاهای دیگه هم دیدم و در بخش آمپلی فایر های مدار گسسته هم gh.hk عزیز
              هم گذاشتن .
              حالا سوال : با توجه به تجربه شما و hassanenginer عزیز نمیشود یک درایور خوب برای این آمپ طراحی کرد؟
              خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سلام دوست عزیز. شما لطف دارید. من هم مثل سایر دوستان برای یاد گرفتم اومدم و خوب اگر قابل باشم و چیزی بلد باشم انتقال میدم. این دوستمون هم زحمت کشیدند و مدار خوبی قرار دادند ولی من کمی دلخور میشم وقتی احساس میکنم با برخی مدارات بچه های تازه کار رو به چالش میکشند تا وسوسه بشن این مدارات رو بسازند. خوب طرف باور میکنه و کلی هزینه بیخودی رو دستش میمونه. مثلاً اگر کسی بخواد 2000 وات از این مدار بگیره میره تغذیه 3000 واتی تهیه میکنه در حالی که 1000 واتی هم براش زیاده چه برسه به 3000 واتی. من فقط میخوام دوستان کمی واقع بینانه تر نگاه کنند. اگر این مدار 2000 وات هم باشه به درد کسی نمیخوره. به خدا 2000 وات خیلی خیلی زیاده. گول این وات ها رو نخورید. من دستگاه زدم و وات تبلیغاتی اون 250 وات خورده. در حالی که شاید 2 کانال روی هم 250 وات بدهند. با این وجود 8 تا باند 16 اینچ رو مثل آب خوردن جواب میدن. این یعنی حتی 100 وات واقعی هم خیلی صدای زیادی است.
                در مورد درایور هم باید بگم کار راحتی نیست. هم ابزار میخواد و هم سواد. من هیچ کدومش رو ندارم. من ترجیح میدم بجای کار روی این درایور روی یه درایور مطمئن کار کنم.
                البته اگر کسی وقتش رو داشته باشه و روش کار کنه تا ارتقائش بده میتونه به اسم خودش ثبت کنه و لذتش رو ببره. کاری که من کردم. منم مدار یه آمپلی 50 وات قدیمی رو ارتقاع دادم و الان 3 ساله که رو خط تولید قرار گرفته و کسی هم ناراضی نیست. از همه مهمتر با هر ترانزیستوری مچش میکنم. کافیه طرف پشت تلفن مشکل رو بگه کمتر از 2 ثانیه بهش میگم مشکل از کجای مداره. چون خودم میدونم چیکار کردم و به نقاط ضعف و قدرت مدارم گاهم.

دیدگاه

:nice: :nice: :nice: :nice:
                  خدایش راست میگی
                  بابا حق با ایشونه
                  :job: :job: :job: :job:

دیدگاه

از تشکر هایی که از استاد شد باید متوجه میشدین!
                    منم اینجوری :surprised: شده بودم که چیجوری از بریج 4 برابر توان گرفتین شما؟!! oo: که استاد کامل و واضح گفتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                      سلام دوست عزیز. شما لطف دارید. من هم مثل سایر دوستان برای یاد گرفتم اومدم و خوب اگر قابل باشم و چیزی بلد باشم انتقال میدم. این دوستمون هم زحمت کشیدند و مدار خوبی قرار دادند ولی من کمی دلخور میشم وقتی احساس میکنم با برخی مدارات بچه های تازه کار رو به چالش میکشند تا وسوسه بشن این مدارات رو بسازند. خوب طرف باور میکنه و کلی هزینه بیخودی رو دستش میمونه. مثلاً اگر کسی بخواد 2000 وات از این مدار بگیره میره تغذیه 3000 واتی تهیه میکنه در حالی که 1000 واتی هم براش زیاده چه برسه به 3000 واتی. من فقط میخوام دوستان کمی واقع بینانه تر نگاه کنند. اگر این مدار 2000 وات هم باشه به درد کسی نمیخوره. به خدا 2000 وات خیلی خیلی زیاده. گول این وات ها رو نخورید. من دستگاه زدم و وات تبلیغاتی اون 250 وات خورده. در حالی که شاید 2 کانال روی هم 250 وات بدهند. با این وجود 8 تا باند 16 اینچ رو مثل آب خوردن جواب میدن. این یعنی حتی 100 وات واقعی هم خیلی صدای زیادی است.
                      در مورد درایور هم باید بگم کار راحتی نیست. هم ابزار میخواد و هم سواد. من هیچ کدومش رو ندارم. من ترجیح میدم بجای کار روی این درایور روی یه درایور مطمئن کار کنم.
                      البته اگر کسی وقتش رو داشته باشه و روش کار کنه تا ارتقائش بده میتونه به اسم خودش ثبت کنه و لذتش رو ببره. کاری که من کردم. منم مدار یه آمپلی 50 وات قدیمی رو ارتقاع دادم و الان 3 ساله که رو خط تولید قرار گرفته و کسی هم ناراضی نیست. از همه مهمتر با هر ترانزیستوری مچش میکنم. کافیه طرف پشت تلفن مشکل رو بگه کمتر از 2 ثانیه بهش میگم مشکل از کجای مداره. چون خودم میدونم چیکار کردم و به نقاط ضعف و قدرت مدارم گاهم.
                      استاد حرف دلمو گفتی ولی من سواتم قد نمیده نمیتونم قد علم کنم تا میام وسط ی فرمول میزارن میپیچوننم :cry:
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

ما اینجاییم تا به پیشرفت هم کمک کنیم. به شرط اینکه یاد دادن رو یاد بگیریم.

دیدگاه

[glow=red,2,300][/glow]
                          نوشته اصلی توسط ashk
                          ما اینجاییم تا به پیشرفت هم کمک کنیم. به شرط اینکه یاد دادن رو یاد بگیریم.
                          درود بر استاد اشک عزیز خوبی؟
                          این مداری که گفتی 50 وات بوده ارتقا دادی یک شماتیکی چیزی نداری ازش بزار ببینمیم چی ساختی ما هم بسازم اگه از مدار ساخته شده هم عکس بزاری که
                          چه بهتر :mrgreen:
                          با تشکر
                          Fail Never
                          گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                          دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76782.0
                            یه نظری هم تو لینک بالا بذارید خواهشا
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76782.0 هر شکست مقدمه يک پيروزي است.
                            ...
                            از شکست ها درس و از موفقيت ها تجربه اندوزيد.
                            ...
                            به اميد پيروزي...........

دیدگاه

سلام .به دوستان این مدار را دانلود کردم ولی نقشه ی مدار باز نشود :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X