اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار شارژر لیتیومی 18.5 ولت 4400mah

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار شارژر لیتیومی 18.5 ولت 4400mah

با سلام خدمت اساتید محترم.....

من تو تمام سایت های موجود گشتم ولی چیزی پیدا نکردم....لطفا اگه کسی این مدار رو داره به اشتراک بزاره.....

من 5 تا باطری 3.7 ولتی 4400mah رو سری کردم یه مدار شارژر میخواستم براش.....ممنون از راهنمایی شما....

پاسخ : درخواست مدار شارژر لیتیومی 18.5 ولت 4400mah

شما میتونی شارجر لبتاب استفاده کنید، معمولا شارجر ها 19.5 هستند مجموع باتری ها شما 18.5 هستن یه مقاومت 0.5 اهمی با باتری سری کن

دیدگاه

اگه این کارو بکنی باطری ها منفجر میشن!!
      شارژ کردن باطری های لیتیومی با بقیه باطری ها تفاوت داره و نمیشه مستقیم شارژشون کرد مدارات خاصی میخواین که بعضی از ای سی هاش پیدا نمیشه منم دنبالش بودم ولی چیز بدرد بخوری پیدا نکردم

دیدگاه

http://danyk.wz.cz/li-ion_en.html
        یه مدار ساده که جریان و ولتاژ شارژ رو کنترل میکنه ولی باتریا رو تک تک کنترل نمیکنه
        با تغییر مقاومت 330 و پنانسومتر 1 کیلو اهم ولتاژ خروجی مدار رو 21 ولت تنظیم کن تو حالت بی باری
        مقدارشو از دیتا شیت lm317 میتونی پیدا کنی . ولتاژ ورودیه 317 باید حداقل 3 ولت بالاتر باشه
        با تغییر Rx هم میتونی جریان رو تغییر بدی بین نیم تا 1 آمپر مناسبه برای این باتری
        سرعت شارژ کند هست یه چیزی بین 5 تا 10 ساعت
        برای کنترل دشارژ بیش از حد هم میتونی از این استفاده کنی
        http://danyk.wz.cz/p_ochr_en.html
        باز باید مقادیرشو تغییر بدی تا حداقل ولتاژ خروجی کمتر از 3.3 برای هر سلول یا در کل 16.5 ولت نباشه

غیر از این بار خروجی باتری هم باید کنترل شه همچنین دمای باتری همه اینا اگر از محدوده تحمل باتری بگذره باعث منفجر شدن یا حداقل عمرشو شدیدا کوتاه میکنه.
        ----
        mm1294 توی سایت جوان سرچ کن اس ام دیشو داره
        یه کنترل کننده لیتویم 4 تاییه . اضافه شارژ ,بیش از حد دشارژ شدن و جریان بیش از حد رو کنترل میکنه
        سریهای دیگش هست که 1 و 2 تا رو کنترل میکنه ولی 5 تایی نداره.

دیدگاه

آقا از همتون برای راهنمایی هایی که کردین ممنونم. این مدارها رو تست میکنم ببینم چی میشه :job: :job: :job:....... موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
            اگه این کارو بکنی باطری ها منفجر میشن!!
            شارژ کردن باطری های لیتیومی با بقیه باطری ها تفاوت داره و نمیشه مستقیم شارژشون کرد مدارات خاصی میخواین که بعضی از ای سی هاش پیدا نمیشه منم دنبالش بودم ولی چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
            ولی من با یه ترانس 12 ولتی سه تا سلول سری شده رو شارژ میکنم .. البته فقط 15 دقیقه که بعدش خیلی داغ میشن . این جوری شارژ میشن دیگه ؟؟؟

دیدگاه

اصلا این کار رو تکرار نکنید چون حتما باطری ها منفجر میشن باطری های لیتیومی مثل باطری های اسیدی یا خشک نیستن که همینجوری بهشون ولتاژ بدید و شارژ بشن اینجوری که شما انحام دادید اولا باطری منفجر میشه برای همینه که خیلی داغ میشه دوما عمر باطری به شدت پایین میاد که حتما برای باطری شما اتفاق افتاده
              این باطری ها ولتاژ هر سلشون از 4.2 نباید بالابره و با جریان ثابتی باید شارژ بشن که این جریان عموما 1. جریان نامی باطری باید باشه
              این کار ها توسط ای سی هایی که برای این کار ساخته شده صورت میگیره که ای سی تمام این مراحل رو کنترل میکنه تا باطری درست شارژ بشه البته این خلاصه و خیلی ساده شده بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X