اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

atmega 64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

atmega 64

سلام
    من به خاطر کمبود پورتها مجبور به استفاده از مگا 64 هستم اول اینکه من با bascom کار میکنم
    2 پس از دادن ولتاژ به مگا 64 با پروگرامر می تونم بخونمش و توش چیزی بنویسم
    خوب من برای ازمایش ایسی یه برنامه خیلی ساده نوشتم که پورت c0 رو روشن خاموش کنم

$regfile = "m64def.dat"
    $crystal = 8000000
    $romstart = &H0000
    Config Portc.0 = Output
    Dim A As Integer , B As Integer , D As Integer
    A = 0
    Portc.0 = A
    Wait 1
    B = 255
    Portc.0 = B

اتفاقی که می افته اینه که ظاهرن برنانه از قسمت wait جلوتر نمیره چون وقتی جای مقادیررو عوض می کنم led روشن می شه و روشن میمونه یا در حالت اول همچنان خاموشه
    من رو شاید 5 تا ایسی مختلف مگا 64 امتحان کردم ولی نتیجه همینه اما همین برنامه رو مگا 32 یا 16 درست کار میکنه

پاسخ : atmega 64

Sorry
    تو بیسکام کمکی نمی تونم بهت بکنم :cry2:
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

برنامه نویسی مشکلی نداشت تو fuse bit ها مشکل بود تشکر دوست عزیز

دیدگاه

خب کدوم فیوزبیت رو تغییر دادی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط varozhan
          سلام
          من به خاطر کمبود پورتها مجبور به استفاده از مگا 64 هستم اول اینکه من با bascom کار میکنم
          2 پس از دادن ولتاژ به مگا 64 با پروگرامر می تونم بخونمش و توش چیزی بنویسم
          خوب من برای ازمایش ایسی یه برنامه خیلی ساده نوشتم که پورت c0 رو روشن خاموش کنم

$regfile = "m64def.dat"
          $crystal = 8000000
          $romstart = &H0000
          Config Portc.0 = Output
          Dim A As Integer , B As Integer , D As Integer
          A = 0
          Portc.0 = A
          Wait 1
          B = 255
          Portc.0 = B

اتفاقی که می افته اینه که ظاهرن برنانه از قسمت wait جلوتر نمیره چون وقتی جای مقادیررو عوض می کنم led روشن می شه و روشن میمونه یا در حالت اول همچنان خاموشه
          من رو شاید 5 تا ایسی مختلف مگا 64 امتحان کردم ولی نتیجه همینه اما همین برنامه رو مگا 32 یا 16 درست کار میکنه
          دوست عزیز این برنامه رو توی پروتیوس شبیه سازی کردی؟؟؟

از نظر سخت افزاری ممکن مدارت مشکل داشته باشه شما احتمالا اند led رو به پین مورد نظرت که خروجیه وصل کردی وقتی میکرو ری سیت میشه حالت همه پایه ها منطق بالاست
          این باعث میشه که همون اول led روشن بشه و شما فکر بکنی که برنامه یه جا گیر کرده oo:

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X