اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اتصال GPRS در SIM908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل اتصال GPRS در SIM908

با سلام
    اول باودریت sim908 روی چقدر باید تنظیم بشه؟
    الان پیش فرض 9600 هستش///
    بعد برای فعال کردن GPRS ایرانسل چه باید کرد؟
    من این دستورات رو ارسال می کنم اما معلوم نیست درست هست یا نه
    AT+CGATT=1 send

AT+CGDCONT=1,"IP","mtnirancell&quot ; send

AT+CSTT="mtnirancell","",&quot ;" send

AT+CIICR send

AT+CIFSR send

AT+CIPHEAD=1 send

پایه 3 pulldown هست
    ولتاژ هم 4.7 ولت هست
    سیم کارت هم سیم کارت هدیه است
    TX , RX هم وصل هستند
    SMS هم ارسال و دریافت می کنه

فقط می مونه GPRS
    که البته من برای تست از hyper termenal استفاده نمی کنم بلکه یه برنامه با دلفی نوشتم و کار می کنم که وقتی دستور AT+CIICR ارسال می کنم error می ده و بعد این پیغام رو می ده timeout during operation!!!!!!!!
    به نظر شما مشکل چیه؟؟؟؟؟؟
    ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

پاسخ : مشکل اتصال GPRS در SIM908

دست شما درد نکنه خسته نباشید خودم همه رو پیدا کردم :read: :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solxsado
      دست شما درد نکنه خسته نباشید خودم همه رو پیدا کردم :read: :smile:
      سلام دوست من _ شما با sim908 کار کردید؟منم ماژولشو از ECA خریدم ولی تا حالا باهاش کار نکردم _ میخوام راش بندازم کمکم میکنی؟
      ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

سلام دوستان کسی چیزی برای ایم ماژول نوشته ?

دیدگاه

کجا گیر کردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solxsado
            کجا گیر کردی؟
            سلام _ مرسی که جواب دادی دوست خوبم
            من میخوام GPS رو توسط ماژول sim908 راه بندازم _ خواستم یکم کمکم کنی تا بتونم راش بندازم
            دوست من طبق دیتا شیت پایین که یکی از دوستان خوبم تو ECA بهم داده:
            http://upload7.ir/images/43587183877799839316.gif
            میخوام بدونم واسه راه اندازی فقط GPS کدوم پایه ها رو باید وصل کنم؟بیزحمت کمکم کن _ مرسی

دیدگاه

راه اندازی GPS:

پایه های 15 و 16: در واقع ماژول از طریق این دو پایه اطلاعاتی رو که از ماهواره ها می گیره به صورت رشته به ما می ده که شامل مختصات - ارتفاع - سرعت - تاریخ - زمان - اطلاعات ماهواره و..../
              برای فعال کردن GPS دستور AT+CGPSPWR=1 رو از طریق پایه های 71 و 68 به ماژول ارسال کن بعد دستور AT+CGPSRST=0 رو ارسال کن بعد این دستور شروع می کنه به پیدا کردن ماهواره ها و متصل شدن به آنها، شما می تونید با دستور ?AT+CGPSSTATUS وضعیت رو متوجه بشی. اگر CGPSSTATUS: Location Unknown+ برگردونه یعنی هنوز هیچ خبری نیست ولی اگر CGPSSTATUS: Location 2D Fix+ یا CGPSSTATUS: Location 3D Fix+ برگردونه یعنی اونوقت با دستور AT+CGPSINF=32 می تونی مختصات رو بگیری.
              نکته: صبر کن تا CGPSSTATUS: Location 3D Fix+ برگردونه بهتره.
              من خودم تو GPS چند تا مشکل دارم که دارم رفعشون می کنم البته تو سایت های خارجی..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solxsado
                راه اندازی GPS:

پایه های 15 و 16: در واقع ماژول از طریق این دو پایه اطلاعاتی رو که از ماهواره ها می گیره به صورت رشته به ما می ده که شامل مختصات - ارتفاع - سرعت - تاریخ - زمان - اطلاعات ماهواره و..../
                .................
                آقا خیلی گلی که اینقدر توضیح دادی _ آقا چندتا سوال:
                1) یک نمونه برنامه تو بسکام داری ؟ اگه نداری خودتون بیزحمت یک برنامه کوچولو بنویسید که یاد بگیرم چطوری باهاش ارتباط برقرار کنم
                2) راستشو بخوای من با این AT_Command ها تا حالا اصلا کار نکردم _ اصلا موندم چیکار کنم _ چطوری بفرستم؟
                3) دقیقا پایه های 15 و 16 و همچنین 71 و 68 رو به چه پایه هایی از میکرو باید وصل کنم(ATMEGA16)
                4) عدد 32 در AT+CGPSINF=32 برای چی هستش؟
                مرسی آقا

دیدگاه

حیف این سایت که زیر دست این ادما هست نفر قبلی که جواب سوال شما رو داده بود رفیق بنده بود ولی اعضای مثلا محترم این سایت با بی احترامی بیرونش انداختن این رفیق توی سایت های دیگه ایی هم هست ولی تا همچین برخوردی ازش ندیده بودم ولی بهش حق می دم چون من خیلی وقته تو این سایت ثبت نام کردم همون روز اول هم همین کارو با من کردن بگذریم. ماهر دوتا داریم روی این پروژه GPS کار می کنیم من ادامه راهشو می دم مشکلت که حل شد شما رو بخیر و مارو به سلامت.

خوب حالا اولا همه دستورات با AT شروع می شن، دوست عزیزم توضیح داده که ابتدا باید چکار کنی شما نگران پایه ها نباش شما فقط دو پایه 68 (RX) و 71 (TX) رو به پایه های میکرو که توی دیتاشیت مشخص شده وصل کن یعنی TX به RX میکرو RX به TX میکرو بع دستورات رو به همون روشی که دستمون گفت ارسال کنید تا GPS فعال بشه و ماهواره را پیدا و بهشون وصل بشه، وقتی دستور ?AT+CGPSSTATUS ارسال کنی سه جواب مختلف دریافت می کنی اولی CGPSSTATUS: Location Unknown+ هستش یعنی منطقه هنوز شناسایی نشده و وقتی CGPSSTATUS: Location 2D Fix+ هستش یعنی دو تا ماهواره سخت افزار شناسایی کردن که فقط به شما طول و عرض جغرافیای رو میدن و وقتی CGPSSTATUS: Location 3D Fix+ هستش یعنی سه تا ماهواره که این حداقل هستش و ارتفاع رو هم میدن در مورد دستور AT+CGPSINF=32 هم مثلا اگر 0 بزاری فقط ساعت و تاریخ رو برمی گردونه یا 2 اطلاعات ماهواره رو بر می گردونه حالا 32 که دقیقا می دونه طول ، عرض ، ارتفاع و سرعت رو میده.
                  خوب حالا یه کم خودت باهاشون ور برو تا من یه سورس بسکام بهت بعدا بدم چون یکم مشکل دراه حل شد بهت می دم البته نه تو این سایت یه ایمیل بده تا ارسال کنم واست سوال داشتی در خدمتیم.

موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lxl_tornado_lxl
                    حیف این سایت که زیر دست این ادما هست نفر قبلی که جواب سوال شما رو داده بود رفیق بنده بود ولی اعضای مثلا محترم این سایت با بی احترامی بیرونش انداختن این رفیق توی سایت های دیگه ایی هم هست ولی تا همچین برخوردی ازش ندیده بودم ولی بهش حق می دم چون من خیلی وقته تو این سایت ثبت نام کردم همون روز اول هم همین کارو با من کردن بگذریم. ماهر دوتا داریم روی این پروژه GPS کار می کنیم من ادامه راهشو می دم مشکلت که حل شد شما رو بخیر و مارو به سلامت.
                    ...
                    سلام آقا خیلی گلی هم شما هم دوستت_مرسی که اینقدر کمکم میکنید_امیدوارم که مشکله دوستتون هم حل بشه_من کاملا توضیحات شمارو فهمیدم_فقط موندم که این اطلاعات رو که بهم میده مثلا(CGPSSTATUS: Location Unknown) چطوری رو hyperterminal یا ال سی دی نشون بدم _ این اطلاعاتو رو تو یک متغیر میده؟
                    اینارو میپرسم چون تا به حال زیاد با USART کار نکردم_آیا USART مثه I2C هست؟یعنی پیکربندی و... داره
                    بازم اگه یک سورس بسکامه کوچولو بدی واقعا عالی میشه_بازم میگم خیلی گلی و مرسی_مسئولین سایت که زیاد محل نمیدن :cry2: مگر اینکه ما خودمون به هم کمک کنیم_بازم مرسی
                    اینم ایمیل منه **********************

دیدگاه

من فایل رو واستون ارسال کردم شما تنها کاری که می کنی جای ATMEGA32 میکرو خودتو تعریف کن بعد..
                      ماژول SIM908 دو تا پورت سریال داره اولی پایه های 68 و 71 هست که واسه ارسال دستورات هست که باید به کامپیوتر وصل کنی بعد دو تا دستور
                      AT+IPR=4800
                      و
                      AT+CGPSIPR=4800 رو با زدن دکمه اینتر ارسال کنید که اگه اتصال صحیح باشه هر دو دستور OK برمی گردونن.
                      درضمن باودریت پیشفرض 9600 هستش.

بعد از این کارها ماژول رو به میکرو وصل کن ادامه کار بعد از انجام عملیات های بالا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lxl_tornado_lxl

خوب حالا اولا همه دستورات با AT شروع می شن، دوست عزیزم توضیح داده که ابتدا باید چکار کنی شما نگران پایه ها نباش شما فقط دو پایه 68 (RX) و 71 (TX) رو به پایه های میکرو که توی دیتاشیت مشخص شده وصل کن یعنی TX به RX میکرو RX به TX میکرو بع دستورات رو به همون روشی که دستمون گفت ارسال کنید تا GPS فعال بشه و ماهواره را پیدا و بهشون وصل بشه، وقتی دستور ?AT+CGPSSTATUS ارسال کنی سه جواب مختلف دریافت می کنی اولی CGPSSTATUS: Location Unknown+ هستش یعنی منطقه هنوز شناسایی نشده و وقتی CGPSSTATUS: Location 2D Fix+ هستش یعنی دو تا ماهواره سخت افزار شناسایی کردن که فقط به شما طول و عرض جغرافیای رو میدن و وقتی CGPSSTATUS: Location 3D Fix+ هستش یعنی سه تا ماهواره که این حداقل هستش و ارتفاع رو هم میدن در مورد دستور AT+CGPSINF=32 هم مثلا اگر 0 بزاری فقط ساعت و تاریخ رو برمی گردونه یا 2 اطلاعات ماهواره رو بر می گردونه حالا 32 که دقیقا می دونه طول ، عرض ، ارتفاع و سرعت رو میده.
                        خوب حالا یه کم خودت باهاشون ور برو تا من یه سورس بسکام بهت بعدا بدم چون یکم مشکل دراه حل شد بهت می دم البته نه تو این سایت یه ایمیل بده تا ارسال کنم واست سوال داشتی در خدمتیم.

موفق باشی
                        سلام دوست عزیز
                        شاید این چیزی که میگم مورد بحث این تاپیک نباشه ولی انصافو نزاریم کنار من نمیخام از کسی دفاع کنم ولی سعی کنیم یکم تو حرف زدنمون دقت کنیم و به کسانی که برای انجمن زحمت کشیدن احترام قائل بشیم شاید بگید چه زحمتی ولی من تقریبا 7 یا 8 سال که عضو هستم و شاهد زحمت بچه ها بودم آقای بلورچیان آقای نحوی و آقای اکرمی و خیلی از دوستان که واقعا برای انجمن زحمت کشیدن و نباید بخاطر یکسری مسائل زحمتاشونو نایده بگیریم

دوست عزیز
                        hzohani
                        از کجا فهمیدین که مسئولین سایت محل نمیزارن اگر سوالتونو جواب نمیدن یعنی محل نگذاشتن؟!
                        انجمن مال همه ی بچه هاست
                        چشم هارو باید شست ----جور دیگر باید دید
                        با کمال احترام به همه دوستان
                        Speech Enhancement

دیدگاه

برو اکانت منو نگاه کن من مثل شما می دونم زحمت کشیدن ولی هر سیستمی یا هرانقلابی یا هر چی چیزی که اسمشو میذاری یه عمری داره اگه قانون همگانی نباشه و یک جانبه باشه زود عمرش تموم می شه این ثابت شده در تمام طول تاریخ. ما هم می گیم اگه حوصله نداشتی بده یه تازه نفس تا سایت اداره کنه تا از هم نپاشه.من اولشی نیستم آخریش هم نیستم.
                          با تشکر بحثو کش ندین تا این بنده خدا به جواباش بریه.

دیدگاه

سلام آقای بهزادی عزیز من قصده بی احترامی به هیچ کسو نداشتم _ حق باشماست _ من خودم به شخصه آقای بلورچیان چندین باور پیامهای خصوصی و پیغامهایی که در تاپیکها که زدم رو جواب دادن ولی در بعضی مواقع شاید از مشغله کاری یا هرچیزه دیگه ای هست بعضی از عزیزان بزرگوار این مجموعه که حتی به عنوان همکار علمی شناخته میشن در جواب دادن به اشخاصی مثله من که کاربر ساده میباشم یا کوتاهی میکنن یا یجورایی فقط سعی میکنن یک چیزی بگن که حالا طرف مقابل چیزی متوجه بشه یا نه ملاکشون نیست!!!_بازم میگم همین که این سایتو رایگان در اختیار ما میزارن که به جواب سوالاتمون که شاید بعضی از استادهای دانشگاه هم جوابی واسش ندارن برسیم خودش جای بسی قدر دانیست_امیدوارم که درد و دلهای من به گوش بزرگواران این مجموعه برسه و باعث کدورت نشه_ من فقط خواستم یک انتقادی کرده باشم_امیدوارم مجموعه ECA هر روز بهتر از دیروز باشه_مرسی

دیدگاه

و اما دوست خوبم آقای lxl_tornado_lxl
                              آقا مثل همیشه مرسی_ایمیلت اومد واسم_فقط نفهمیدم چرا تو سایت آدرسه ایمیلم ستاره بارون شده!!! :biggrin: _ چند خطشو متوجه نشدم _ اگه میشه یک توضیح کوچولو بده این خطارو:
                              کد:
                              1)

Open "comd.2:4800,8,n,1" For Output As #1
                              Open "comd.3:4800,8,n,1" For Input As #2

2)

Print #1 , "AT+CGPSPWR=1"
                                Waitms 300
                                Print #1 , "AT+CGPSRST=0"
                                Waitms 300
                                Close #1
                                Close #2

3)

Input Sr
                              بی زحمت همینارو یک توضیح بده_مثلا 1# و 2# واسه چی هستو... _ من یک اشکال فنی واسه هاردای کامپیوترم پیش اومده رفعش میکنم سریع امتحانش میکنم
                              2 تا هاردم سوخته :mrgreen:
                              الانم با لب تاپ داداشم اومدم
                              راستی یک سوال دیگه میخواستم ماژولو وصلش کنم پورت کام کامپیوتر سر راهش باید MAX232 بزارم دیگه؟درسته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X