اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از سنسور های ccd یا cmos

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از سنسور های ccd یا cmos

سلام.من کلی تو اینترنت گشتم و در مورد سنسور های ccd و cmos خوندم ولی هیچ مدار یا روش استفاده اون ها ندیدم.این سنسور ها به چه آی سی نیاز دارند که بتونن اطلاعات رو روی رم ذخیره کنن و این سنسور ها رو کجا میشه پیدا کرد.

پاسخ : استفاده از سنسور های ccd یا cmos

اساتید عزیز و محترم یکم راهنمایی کافیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

درود
      اکه منظورت از سنسور همون دوربینه که می تونی مثلا ov7670 رو پیدا کنی که در موردش تو این سایت بحث شده.
      برای ذخیره روی ram ، یک ماژول هست که روش یه fifo با نام al422 داره که نیاز به پردازش رو از بین میبره. یعنی فقط کانفیگ می کنی و اطلاعات تصویر روی fifo ذخیره میشه. بعد می تونی با یه میکرو با سرعت نه چندان بالا تصویر رو از روی fifo بخونیش.
      راه های دیگه هم هست.
      اگه چیز دیگه ای مد نظرت هست در مورد کاری که می خوای بکنی بیشتر توضیح بده.
      مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
      از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
      جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
      اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

خیلی ممنون از کمک واقعا بهم کمک کرد.راستش من می خوام یک نور رو به یک جسم بتابونم و بازتابشو با چند عدسی روی یک سنسور قرار بدم و اون تصویر رو ذخیره کنم.حال اگر از یک سنسور دیگه ای استفاده کنم که خودش عدسی نداشته باشه بازهم میشه از al422 استفاده کرد.اگه میشه یه شماتیک هم بهم معرفی کنید تا بیشتر آشنا بشم.

دیدگاه

اره
          عدسی همین ها هم جدا میشه.
          یه holder داره که به pcb پیچ شده و لنز(عدسی) روی holder قرار داره. هم می تونی holder رو کامل برداری و هم می تونی فقط لنزش رو عوض کنی (مثلا tele یا ...) بذاری.

در مورد شماتیک من ندارم. ولی با همین قطعه ای که al422 روش هست توضیح و راه اندازی و کدش اماده وجود داره. فکر می کنم بیشتر با stm32 کار شده.

اگه سنسور لزومی نداشته باشه دوبعدی باشه می تونی از سنسور های خطی هم استفاده کنی. سنسور هایی که یک ارایه مثلا 128 تایی در یک ردیف هستند.
          مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
          از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
          جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
          اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X