اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال دوربین به شبیه ساز ISE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال دوربین به شبیه ساز ISE

سلام .من یه پروژه پردازش تصویر REALTIME با FPGA دارم میخوام اونو رو ise پیاده سازی کنم سوالم اینه آیا میشه یه دوربین (از هر نوعی) رو به نرم افزار ISE ارتباط بدیم .و با تصاویر ارسالی از دوربین سیستم پیاده سازی شده رو بدون اینکه سخت افزار واقعی وجود داشته باشه تست کنیم.

پاسخ : اتصال دوربین به شبیه ساز ISE

سلام دوست عزیز
    حقیقتش من جواب سوالتون رو نمی دونم ولی فقط برای این که شاید بتونم کمکتون کنم عرض می کنم. پروژه دوستای من دقیقا شبیه سازی پردازش تصویر با استفاده از Altera بود. یادمه همین مشکل رو داشتند ولی برای این که بتونن سریعتر تزشون رو پیاده سازی کنن روی یه تصویر ویدویی کار می کردند که لودش می کردند و الگوریتم هایی که مد نظرشون بود روش پیاده سازی می کردند.

پیروز و سربلند باشید
    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

ممنون از پاسختون. توی بعضی از انجمن ها خارجی رو این مطلب بحث شده بود و این طور نتیجه گیری کرده بودن که بدلیل بار محاسباتی سنگین پردازش REALTIME ویدیو عملا این کار فقط میتونه روی سخت افزار FPGA پیاده سازی بشه چون شبیه سازی اون روی یه PC با ابزار شبیه ساز به زمان خیلی زیادی واسه شبیه سازی نیاز داره البته یه مقاله خوندم که در اون اومده بود تصویر رو به صورت کد اسکی تبدیل می کرد و سپس تبدیل یافته این تصویرو به صورت TESTBENCH به سیستم می داد ، این مقاله سال 1998 نوشته شده و احتمال داره ابزار ها و روشهای جدیدی واسه این کار ابداع شده باشه.

دیدگاه

درود
        اگه از همین روشی که گفتی استفاده کنی می تونی برنامه رو تست کنی. اگه می خوای ببینی ایا در عمل real time هست یا نه لزومی نداره که حتما اون رو به صورت real time شبیه سازی کنی. real time بودن به این معنی هست که مثلا تمام پردازش رو روی یک فریم تا اومدن فریم بعدی انجام داده باشی. حالا اگه تو شبیه سازی این موضوع رو تست کنی یعنی در عمل real time خواهد بود، حتی اگر در شبیه سازی نتونی به صورت real time نتیجه رو ببینی.

ممکنه بتونی از ابزاری که matlab در اختیارت قرار میده هم استفاده کنی. در matlab می تونی vhdl بنویسی. فکر می کنم حتی می تونی ise رو با matlab ارتباط بدی. فکر میکنم می تونی fpga رو در ******** شبیه سازی کنی. بعد می تونی یه ویدئو واقعی و یا حتی دوربین وبکمت رو به اون وصل کنی و نتیجه پردازش رو ببینی.
        مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
        از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
        جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
        اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X