اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار برای چراغ اضطراری با 23تا ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار برای چراغ اضطراری با 23تا ال ای دی

سلام من یه چراغ اضطراری داشتم که حالا کلا سوخته از این چینیاش بوده حالا میخوام خودم درستش کنم هم یه مدار خوب میخوام هم یه نوع باطری خوب که بتونه چراغو واسم روشن نگه داره حداقل یه ساعت 23 تا ال ای دی هم میخوره کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟ هرچی کم هزینه تر بشه برام بهتره. ممنون
    ای زندگی بردار دست از امتحانم چیزی نه میدانم نه میخواهم بدانم. ...ای موج پر از شور که بر سنگ سرت خورد برخیز فدای سرت انگار نه انگار

پاسخ : مدار برای چراغ اضطراری با 23تا ال ای دی

نوشته اصلی توسط neda_9922
    سلام من یه چراغ اضطراری داشتم که حالا کلا سوخته از این چینیاش بوده حالا میخوام خودم درستش کنم هم یه مدار خوب میخوام هم یه نوع باطری خوب که بتونه چراغو واسم روشن نگه داره حداقل یه ساعت 23 تا ال ای دی هم میخوره کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟ هرچی کم هزینه تر بشه برام بهتره. ممنون
    یه باطری موبایل بگیر که شارژرش را دارید
    23 تا LED سفید
    و یه دونه مقاومت
    جعبه اش هم که دارید
    و سلام
    برو شروع به کار کن ( اکر کمک خواستی خبر کنید)
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
      یه باطری موبایل بگیر که شارژرش را دارید
      23 تا LED سفید
      و یه دونه مقاومت
      جعبه اش هم که دارید
      و سلام
      برو شروع به کار کن ( اکر کمک خواستی خبر کنید)
      سلام.باتریه موبایل برای شارژ شدن احتیاج به مداره پیچیده ای داره مخوصا اینکه از نوعه لیتیومیه و مداره شارژ باتریه موبایل داخل موبایله و اون تعذیه ای که اصطلاحا بهش میگن شارژر واقعا شارژر نیست و یک منبع تغذیه است. میشه از باتری های نیکل و شارژی استفاده کرد که شارژش آسونتره پس اول باید یک مداری رو پیدا کنی که این باتری رو شارژ کنه و قطع کن هم داشته باشه که وقتی باتری شارژ شد قطع کنه و باید باتری هم براش بخری و برد رو هم به اندازه ای بزنی که جای برده قبلی جا بشه و باتری ها هم همینطور که اینکارها بسیار وقت گیره و شاید هزنیه باتری هایی که میخری از قیمته نو اش بیشتر بشه.کلا به نظرم بیخیاله این لامپه اضطراری بشو و به جاش مثلا اون لامپه اضطراری رو تبدیل به یک لامپه ال ای دیه معمولی بکن و یک تغذیه براش بذار که دائم روشن بشه و حیف نشه و برو یک لامپه اضطراری بخر.
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
        سلام.باتریه موبایل برای شارژ شدن احتیاج به مداره پیچیده ای داره مخوصا اینکه از نوعه لیتیومیه و مداره شارژ باتریه موبایل داخل موبایله و اون تعذیه ای که اصطلاحا بهش میگن شارژر واقعا شارژر نیست و یک منبع تغذیه است. میشه از باتری های نیکل و شارژی استفاده کرد که شارژش آسونتره پس اول باید یک مداری رو پیدا کنی که این باتری رو شارژ کنه و قطع کن هم داشته باشه که وقتی باتری شارژ شد قطع کنه و باید باتری هم براش بخری و برد رو هم به اندازه ای بزنی که جای برده قبلی جا بشه و باتری ها هم همینطور که اینکارها بسیار وقت گیره و شاید هزنیه باتری هایی که میخری از قیمته نو اش بیشتر بشه.کلا به نظرم بیخیاله این لامپه اضطراری بشو و به جاش مثلا اون لامپه اضطراری رو تبدیل به یک لامپه ال ای دیه معمولی بکن و یک تغذیه براش بذار که دائم روشن بشه و حیف نشه و برو یک لامپه اضطراری بخر.
        سلام آقا مسعود ممنون ولی گفتم که باید خودم بسازمش مثل باقی چیزا تا نسازمم اروم نمیگیرم :read:. دوست خوبم mpc مطمئنی جواب میده یعنی یه سوکت شارژوصلش کنم جواب میده؟؟ یه دوستی گفتن دوتا باطری موازی کنم. میشه کامل برام توضیح بدین؟؟ :nerd:
        ای زندگی بردار دست از امتحانم چیزی نه میدانم نه میخواهم بدانم. ...ای موج پر از شور که بر سنگ سرت خورد برخیز فدای سرت انگار نه انگار

دیدگاه

سلام آقا مسعود ممنون ولی گفتم که باید خودم بسازمش مثل باقی چیزا تا نسازمم اروم نمیگیرم :read:. دوست خوبم mpc مطمئنی جواب میده یعنی یه سوکت شارژوصلش کنم جواب میده؟؟ یه دوستی گفتن دوتا باطری موازی کنم. میشه کامل برام توضیح بدین؟؟ :nerd:
          سلام.گفتم که جواب نمیده با شارژر و باتریه موبایل.دو تا باتری با چی موازی کنی؟ نه اونم نه.

دیدگاه

سلام مجدد
            دوست گرامی ms2000 درست میفرمایند خروجی شارژرها موبایل فقط خروجی یک مدار سوئبچینگ است و اکثرا 5 ولت میدهد
            شما میتوانید با سری کردن دو تا دیود 1n4001 با مثبت و وصل کردن به باطری یه شارژر خیلی ساده بسازید نیازی به قطع آن نیز ندارید من امتحان کردم و برای روشنائی اتاقم از این سیستم استفاده میکنم
            همبشه باطری در مدار است و مشکلی پیش نمیآید چون ولتاژ بالای 4.2 نخواهد رفت
            البته یاد آوری کنم این مدار فنی و علمی نیست ولی خوب داره کار میکنه
            کمتر سخن گویم
            بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام.خب دوسته عزیز اینطوری که همیشه لامپ روشنه ولی ایشون گفتن چراغ اضطراری یعنی وقتی برق قطع میشه خود به خود باید روشن بشه و وقتی برق وصله باید خاموش بشه و مداره خاصی رو طلب میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                سلام.خب دوسته عزیز اینطوری که همیشه لامپ روشنه ولی ایشون گفتن چراغ اضطراری یعنی وقتی برق قطع میشه خود به خود باید روشن بشه و وقتی برق وصله باید خاموش بشه و مداره خاصی رو طلب میکنه.
                سلام یه روز مانده به عیدت مبارک :NO:
                دوست گرامی معلومه عزیز دل برادر یه رله هم در مدار است که وقتی برق شهری قطع میشه اون هم خاموش میشه و از پایه OPEN COLSE به LEDها ولتاژ را میرساند و ledها نیز روشن میشوند
                به خاطر باری موبایل گفتم که تو هر خونه ای موبایل قدیمی بدون استفاده پیدا میشه
                کمتر سخن گویم
                بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                  سلام یه روز مانده به عیدت مبارک :NO:
                  دوست گرامی معلومه عزیز دل برادر یه رله هم در مدار است که وقتی برق شهری قطع میشه اون هم خاموش میشه و از پایه OPEN COLSE به LEDها ولتاژ را میرساند و ledها نیز روشن میشوند
                  به خاطر باری موبایل گفتم که تو هر خونه ای موبایل قدیمی بدون استفاده پیدا میشه
                  سلام.ساله نو بر شما و سایره دوستان پیشاپیش مبارک.
                  خب پس مداره رله و باتری و ... بذار.ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                    سلام.ساله نو بر شما و سایره دوستان پیشاپیش مبارک.
                    خب پس مداره رله و باتری و ... بذار.ممنون.
                    سلام
                    سال ن پیشاپیش به شما و حانواده محترمتان مبارکباد
                    البته برای اعضاء خوب این سایت نیز مبارک باشد

البته با این قطعات یه مدار ساده طراحی میشه کرد
                    کمتر سخن گویم
                    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام میشه یه عکس از چراغ اضطراریت و led داخلش بزاری تا بتونم راهنمایی کاملی به امید خدا براتون بزارم.
                      با اجازه دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X