اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سروو موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سروو موتور

سلام دوستان
    من یه سروو شرکت towerpro خریدم به مدل mg995 ، یک پالس با فرکانس 50 کیلوهرتز بهش میدم و لبه پالس رو از خیلی کم شروع می کنم و کم کم زیاد می کنم ، سروو حرکت می کنه اما یک مشکل داره ، اونم اینه که از اول به آخر شروع نمی کنه ، یعنی منظورم اینه که محدوده ی کاریش 180 درجه هستش اما بیشتر از تقریبا 120 درجه نمیچرخه .
    اینم برنامه ای که نوشتم :
    کد:
    #include <mega16.h>
    #include <delay.h>
    void main(void){
    int a=0,b=0,c=0,d=0;
    DDRD = 0XFF;
    DDRA = 0X00;
    while (1){
    if (PINA.1==1){
    a=a+10;}
    if (PINA.2==1){
    a=a-10;}
    PORTD.7 = 1;
    for (c=0;c<a;c++){
    delay_us(1);}
    PORTD.7 = 0;
    b=20000-a;
    for (d=0;d<b;d++){
    delay_us(1);}
    }
    }

پاسخ : راه اندازی سروو موتور

نمی خوای بیشتر راجب پورت هات بگی؟
    به چی وصل هستن و چیکار می کنن؟

دیدگاه

چی بگم راجب به پورت ها ؟
      برنامه نوشته شده رو نگاه کنی وضعیت پورت ها معلوم هستش .
      پایه های سروو هم که مثبت منفی هستند رو وصل کردم به تغدیه و یه سیم هم به میکرو که پالس رو بهش میدم .
      یه سروو دیگه مثل همون خریدم اما بازم همونطوره.

دیدگاه

سلام
        دوستان منم همین سروو رو دارم و PWM هم درسته رو اسکوپ تست کردم ولی وقتی به سروو میدم خروجی OC1A رو در مگا 32 سروو کاملا میره ابتدا حرکت و همونجا گیر میکنه و صدا میده- تقریبا اکثر مواقع و با تغییر دادن میزان تاخیر و PWM بازم همینطوره- سریع میره یه سمت و همونجا میمونه و صدا میده- انگار پالس رو نمیگیره یا کمتر یا بیشتر احساس میکنه با اسکوپ که میبینم پالس درسته- شما با همچین مشکلی مواجه نشدید؟ ممکنه مشکل از موتور باشه؟ میخوام یه مدل دیگه بگیرم تست کنم- تاخیر بین تغییر مقدار PWM چقدر باید باشه حداقل؟!

دیدگاه

اگر کسی از دوستان اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه چون قصد دارم یک مدل سروو از مارک دیگه تهیه کنم
          PWM با تایمر 1 درست شده که حد ماکزیمم 20000 برای ICR هست و عرض High پالس با تغییر OCR1A تا 2000 درست میشه-شکل موج که با اسکوپ چک کردم صحیح بود ولی موتور هنگام شروع میره به یک انتها و همونجا گیر میکنه طوری که انگار عرض پالسی کمتر دریافت کرده در مواقعی به ندرت هم برمیگرده سر جاش- احتمال زیاد به تاخیر بعد از مقدار دهی به OCR ربط داره که متاسفانه مقدار بهینه رو من نمیدونم-
          متشکرم

دیدگاه

سلام دوستان
            من قبلا تو یه پروژه سروو موتور f3003 رو با تایمر یک راه انداختم و به خوبی جواب گرفتم ، حالا میخوام سروو موتور mg995 رو با همون برنامه قبلیم راه بندازم ولی نمیشه ، همش الکی واسه خودش میچرخه یا اصن نمیچرخه
            راه اندازی سروو mg995 مگه با بقیه سروو ها فرق داره اصن ؟؟؟
            اگه کمکم کنید ممنون میشم
            مرسی

دیدگاه

من که با این 995 به جایی نرسیدم و یک مارک دیگه تهیه کردم - این سروو فیدبک پایداری نداره متاسفانه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X