اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل بد با پروگرام کردن مگا 128

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل بد با پروگرام کردن مگا 128

با سلام.من یه مگا 128 دارم بدون هیچ مشکلی توسط پروگرامر تشخیص داده میشه و خیلی راحت هم پروگرام میشه اما وقتی حجم کد های برنامه از 64 کیلو بیشتر باشه برنامه رایت میشه و وقتی که میخواد دوباره رید کنه تا ورفای بشه ارور 1h میده.
    از بزرگان میشه کسی راه نمایی کنه
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

پاسخ : مشکل بد با پروگرام کردن مگا 128

سلام
    من فکر کنم همین مدل از میکرو بود که دیدم بچه ها میگفتن خیلی اذیت میکنه. مخصوصا میگفتن وقتی برنامه Full توش میکنن بعد از چند بار کار کردن باهاش، میسوزه. حالا جریانش چیه نمی دونم. من خودم یه 32 دارم پدرمو در آورده.
    حالا شما بفرمایید پروگرمرتون چه نوعیه و از چه برنامه ای استفاده میکنید؟
    حالا لازمه چک کنید؟ بعد از پروگرم شدن درسته و کار میکنه؟

دیدگاه

باید پایه های mosi و miso رو به پایه های pdi و pdo وصل کنی تو پروتوس میکرو رو نگاه کن فک کنم 2 و 3 باشه :job:

دیدگاه

سلام دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم که بعد از دو هفته شبانه روزی مشکلشو فهمیدم
        حالا به چند تا سوال من جواب بده
        1: ایپروم پروگرام و ورفلای میشه؟
        2: اگه کد برنامه از 32768 بایت کمتر باشه پروگرام و وریفلای میشه؟
        3: مشکلی تو خوندن فیوز بیتا نداری؟
        4: فیوز بیت m103 چی پروگرام ک نیست:
        5: نرم افزار پروگرامرت چیه>
        :eek:
        من به آمار زمین مشکوکم...
        اگر این شهر پر از آدم هاست......
        پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

دوست من هرپروگرامری نمیتونه بیشتر از 64Kb رو فلش کنه
          ولی MKII میتونه اونم با چه سرعتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــی
          من استفاده کردم عالی جواب میده
          دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

این حرفا چیه میگی oo: پس چرا تو نرم افزار نوشته mega128 من خودم mega128 رو 86 درصد پر کردم

اضافه شده

الان مشکلت حل شد؟

دیدگاه

با تشکر از همه دوستانی که جواب دادن.در مورد فیوز بیت 103 رو درست انتخاب کردم وروی 128 هستش.پروگرامر usb asp معمولی هستش و از دوتا نرم فزار prog isp و khazama استفاده کردم.زیر 64 کیلو پروگرم میشه ولی بیشتر از 64 کلیو پروگرام نمیشه.

دیدگاه

اینجوری نمیشه آقای صابری.
                ما کلی سوال پرسیدیم. شما فقط یکیشو جواب دادین. اگه نمی خوای مشکلت حل بشه با خودته
                راستی فکر کنم یکی از کسایی که میگفت با 128 مشکل داره همین آقا رضا جواهری بود.

دیدگاه

شرمنده.
                  ایپیروم ورفای نمیشه. 32 کیلو(64 کیلو کمتر) باشه پروگرام میشه و ورفای هم میشه.تو خوندن فیوز بیتها مشکلی ندارم.فیوز بیت 103 رو هم درست انتخاب کردم و رو 128 هستش.برای پروگرام کردن از prog isp , khazama استفاده می کنم.
                  از پروگرامر usb asp معمولی که تو سایت fichel هست استفاده می کنم.اگه mosi , miso هم که اشتبا باشه که خوب پروگرام نمیشه اونام درستن.

دیدگاه

من با این پروگرامر روی atmega64 "این مشکل رو داشتم که حتی گاهی برنامه کپی میشد اما درست اجرا نمی شد که گاهی هم فیوز بیت هارو خود به خود بهم میریخت خیلی هم توی شناختن ای سی روی مدار مشکل داشت که با یه پروگرامر دیگه رفع شد
                    مدت هاست نیستم

دیدگاه

با توجه به جنس های نامرغوب و تقلبی موجود در بازار، یک احتمال وجود دارد که IC مورد استفاده شماره دیگری باشد که Remark شده باشد (مثلا mega64). اگر پروگرامر شما قبل از پروگرام کردن مقدار Signature Byte را چک کند، این مشکل قبل از پروگرام کردن مشخص می شود . اما اگر پروگرامر مورد استفاده این مقدار را چک نمی کند، مقدار Signature Byte را بصورت مستقل توسط پروگرامر بخوانید که برای mega128 باید 1E 97 02 باشد.
                      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با تشکر از شما و جوابتون.اما تو قسمت تنظیمات فیوز بیت ها نرم افزار بسکام همه اینا رو چک می کنه و به اسم مگا 128 نمایش می ده و فیوز بیت هاشم همینه.و در مورد prog isp هم یه مگا 64 امتحان کردم هر دو رو صحیح شناخت.

دیدگاه

بالاخره کسی نیست یه راهنمایی درست بکنه مارو

:cry:

دیدگاه

من همیشه فقط یه بار پروگرام میکنم
                            اونم برنامه بوت لودر هست و بعد از اتمام تستها هم یه بار فیوز بیتها
                            با بوت لودر خیلی خیلی راحت تر هستید و من تا بحال هیچ مشکلی نداشتم با 128
                            موفق باشی
                            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

من که نفهمیدم شما چی گفتین؟!!!!!! oo: :question: :NO:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X