اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ارتباط سریال با کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ارتباط سریال با کدویژن

سلام بچه ها
    من با پورت سریال میخواستم از لب ویو به میکرو فرمان بدم که اگه مثلا عدد 1 رو به میکرو ارسال کردم پورت های مورد نظر فعال بشن .
    مشکل من اینجاست که نمیدونم لب ویو رشته میفرسته یا عدد ؟؟ آیا تو برنامه میکرو باید تبدیل اعداد یا رشته انجام بدم یا نه ؟؟
    اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم .
    اینم میدونم که باید از usart استفاده کنم . در ضمن در پاسخ ها نگین قبلا در این مورد بحث شده و و..
    در کل اگه کسی سورس کلی برنامه رو داره بذاره ممنون میشم ....

پاسخ : کمک در ارتباط سریال با کدویژن

لب ویو یه رشته میگیره و معادل اسکی اون رو میفرسته (مثلا کد اسکی کاراکتر '1' عدد 0x31 هست)
    شما اگه به جای رشته یا کاراکتر ، عدد داری ابتدا باید اونو تبدیل به رشته کنی

دیدگاه

به طور کلی تمامی ارتباطات لب ویو با دنیای خارج بصورت ارتباط رشته ای می باشد... هم ورود و هم خروج...

دیدگاه

من میخواستم وقتی تو writebuffer عدد 1 رو وارد کردم میکرو عدد یک رو مقایسه کنه و اگر 1 بود پورت B یک شود.
        دوستان کسی هستن برنامه codevision رو برام بنویسه ؟؟؟؟
        ممنون

دیدگاه

پسر خوب قرارمون اینه که تو این سایت راهنمایی بشه.. این بحثی که شما میگید جزو پایین ترین سطوح برنامه نویسی برای میکرو هست.. بنابراین ابتدا شما مطالعات در خصوص برنامه نویسی در محیط کدویژن را کامل کنید و سپس وارد بحث ارتباطات بشید..

دیدگاه

از اونایی که باهام همکاری میکنند و توضیحاتی میدن خیلی ممنونم و از اونایی که خودشونو تحویل میگیرن ................................

بچه ها لب ویو که عدد یک رو میفرسته و بعد از max232 اون عدد یک میگذره خروجی max232چه نوع داده ای میشه ؟
            مثلا باینری میشه یا هگز یا چی ؟
            اگه مایل بودین کمکم کنید بگین برنامه codevision را بذارم - اصلا جواب نمیگیرم - یعنی میتونم عدد یک رو بفرستما ولی نوع داده خروجی ,max 232 رو نمیدونم چی هست تا در برنامه نویسی میکرو اونو به کار ببرم .
            ممنون از دوستانی که کمکم میکنن .

دیدگاه

max232 فقط سطح ولتاژ TTLآ‌ میکرو رو (یعنی 0و5 ولت رو)تبدیل میکنه به سطح rs232 (یعنی +10 ولت و -10 ولت)
              که پورت کامپوتر باهاش کار میکنه (نگران این قسمتش نباش)
              شما اصلا یه عدد بفرست (مثلا عدد 0x31 هگز که میشه 00110001 باینری معادل کد اسکی کاراکتر '1&#039 بعد در گیرنده بگیر ببین چی گرفتی(تنظیمات باود و فرمت در هر دو طرف باید یکی باشه)

دیدگاه

یه سوال؟
                من میخام یه داده باینری رو به پورت سریال بفرستم ، بعدش اون مقدار روی پورت مثلا B قرار بده ولی مشکلم اینه که با تابع getchar در کدویژن کار میکنم که اون هم فکر کنم کاراکتر قبول میکنه و نمیشه یه مقدار باینری رو درون ان قرار داد، من میخام مثلا مقدار 01000001 رو روی پورت B قرار بدمم، کسی نمیتونه بهم کمکی کنه؟

دیدگاه

زیادی سختش نکنید !!
                  هر عددی تو مبنای دیگه متفاوت میشه.
                  عددتون رو به رشته تبدیل کنید. بعد بفرستید واسه میکرو. اونجا هم بریزید روی پورت.
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه

با سلام استاد ajapyy
                    تبدیل عدد به رشته در بسکام به صورت s=str(a) هستش وارسال به صورت print s .
                    اگه بخواهیم t1=16.25و t2=19.5 رو بریزیم توی یه رشته بعد یکجا ارسال کنیم که در لب ویو به صورت زیر t1=16.25 t2=19.5 دریافت بشه که بعد بتونم تفکیک و هر دما رو سر جای خود بفرستم باید چی کار کنم برای ریختن دمای دو سنسور داخل یک رشته برای ارسال یکجا با پورت سریال به کامپیوتر؟
                    mrg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X