اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت دماسنج با lm35 و سون سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت دماسنج با lm35 و سون سگمنت

سلام. عید همگی مبارک :nice: من یه جورایی تازه کارم البته برنامه نویسی قبلا زیاد کار کردم. متاسفانه همه ی پروژه هایی که درباره ی دماسنج دیجیتال دیدم، یا با سون سگمنت نبودن و با ال سی دی بودن که نمیخوام یا با atmega8 نبودن که میخوام با اون باشه ویا اگر هم با این دوتا بودن با سنسور lm35 نبودن. هم چنین میخواستم یه کاری کرده باشم. حالا خواستم این پروژه رو بنویسم و برای دانشگاه و هیچ چیز دیگه ای هم نیست فقط میخوام دمای مودمو چک کنم :دی
    ولی مشکل اینجاست که تو پروتیوس که شبیه سازی می کنم اصلا نمیشه. اینم از فایلای پروژه:
    http://www.mediafire.com/download.php?lbi45xl5xh5oln5
    ممنون میشم کمک کنید بد جوری گیرم. البته اولین پروژه ی C و AVR و ADC و اینام هست. :nerd: البته الانم عیده فک نمی کنم کسی باشه. خودمم عضو فعال بخش طراحی وب فروما هستم درک می کنم :دی
    با سپاس. :job:
    عاشق الکترونيک

پاسخ : مشکل در ساخت دماسنج با lm35 و سون سگمنت

دوست عزیز البته شاید یه جورایی جواب سوال شما نباشه اما اگه مشکل تو سنسوره باید بگم که این سنسور با وجود اینکه تحمل زیادی در برابر دماهای بالا داره خیلی سنسور دقیقی نیست و من بهت توصیه می کنم که به جای سنسور از ntc استفاده کنی که فوق العاده دقیق تره.

دیدگاه

ممنون من فقط میخوام یه دمای حدودی از مودم داشته باشم.
      عاشق الکترونيک

دیدگاه

اینو چند وقت پیش کار کردم امیدوارم بدردت بخوره
        البته تفریحی - اصلاحش به عهده خودت

http://s3.picofile.com/file/7703637846/Temp_7seg_MUX.7z.html
        گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

خواهش . ntc هم به مراتب ارزونتره هم دقیقه و هم ساده . ntc در واقع مقاومت متغییر با دماست. که مقاومت دو سرش از حدود 8 اهم تا 0.7 اهم با دماش متغییره. استفاده کن ضرر نمی کنی. از اون گذشته lm35 رابطه خیلی در هم بر همی با دما داره اون هم تو یه بازه خاص جواب میده. اما ntc رابطش با دما خیلی خطی تره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tohid041
            اینو چند وقت پیش کار کردم امیدوارم بدردت بخوره
            البته تفریحی - اصلاحش به عهده خودت

http://s3.picofile.com/file/7703637846/Temp_7seg_MUX.7z.html
            مرسی، ایول، اصلاح هم میخواد؟ به نظر میاد بی عیب و نقص باشه. میرم تو پروتیوس امتحانش کنم.
            عاشق الکترونيک

دیدگاه

سلام و عرض ادب به همه
              آقا بنده واقعا از lm35 نا امید شدم هرچی تلاش میکنم نمیتونم دماروبخونم و روی lcd نمایش بدم
              اگرامکان داره یه جوونمرد پیدا بشه آموزش تصویری ساخت دماسنج با کدویژن و پروتیوس روبذاره
              ممنون
              خدا ایشالا عوض خیر بهتون بده،خیلی نیاز دارم دیگه وقتی هم واسم نمونده باید 2 روزدیگه تحویلش بدم
              ممنون از همه

دیدگاه

با عرض پوزش هر دو حالتو میخوام هم وقفه adc و هم بدون وقفه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X