اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ریزی پردازنده های DSP با متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ریزی پردازنده های DSP با متلب

سلام به همگی

گفتم بهتره یه تاپیک جداگانه باز بشه برای این موضوع

همونطور که تو این تاپیک
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74162.0
    توضیح داده بودم از نسخه Matlab 2011a به بعد امکان جدیدی به عنوان Embedded Coder به متلب اضافه شده که توسط اون میتوان کد ها و مدل های سیمولینک که با متلب بوجود اومده رو به کد C تبدیل کرد و روی پردازنده های خاصی (مثلا پردازنده DSP) پیاده کرد.

توی این چند روز سعی کردم با راهنمای خود متلب در قسمت Embedded Coder شروع کنم. از طرفی Code Composer Studio 3.3 رو هم نصب کردم چرا که این نسخه از CCS بیشترین هماهنگی با Matlab 2012b رو داره.

تا اینجا فهمیدم که امکانات بسیار جالبی داره این ابزار Embedded Coder. نه تنها میشه مدل های سیمولینک رو به کد C تبدیل کرد و به عنوان یک پروژه آماده تو CCS استفاده کرد بلکه میشه نتایج شبیه سازی با متلب رو با نتایج حاصل از اجرای پروژه در CCS (روی برد DSP یا شبیه ساز CCS) مقایسه کرد. یعنی امکان Verification هم وجود داره و این کار به طرق گوناگونی امکان داره.

واقعا جالبه. فکر کنم متلب با راه اندازی این ابزار کار طراحی، شبیه سازی و عیب یابی سخت افزاری رو بسیار راحت میکنه. باز هم اگر چیزی متوجه شدم میگذارم براتون

پاسخ : برنامه ریزی پردازنده های DSP با متلب

متلب میتونه هم به CCS3.3 و هم CCS5 ارتباط برقرار کنه. تنها فرقی که داره اینه که اگه متلب به CCS3.3 وصل بشه خودش میتونه فایل .out را داخل DSP بریزه ولی تو نسخه 5 فایل out. تولید شده توسط متلب باید به صورت دستی با استفاده از نرم افزار ccs5 داخل پردازنذه ریخته بشه. این روهم در نظر بگیرید که JTAG ی که با CCS3.3 میتونه ارتباط برقرار کنه خیلی گرونه (با XD100 نمیشه باید از XD560 استفاده کنید).
    مراحل به صورت خیلی خلاصه:
    اول باید خود نرم افزار متلب رو تنظیم کنید (xmakefilesetup) بعد با استفاده از سیمولیک ( Embedded‎ coder)پردازنده مورد مورد نظر رو انتخاب کنید. بلوک هایی که برای هر سری از پردازنده وجود داره متفاوت می باشه. برای مثال برای سری 2000 بلوک های مربوط به GPIO، Timer ، PWM و ... وجود داره. بلوک دلخواهتون رو قرار می دید، اتصالات مربوط رو وصل می کنید. در انتها متلب یه فایل out. می سازه. که می تونید داخل DSP بریزید.
    مهم نيست که کجايي هستي، چه رنگي هستي، به چه زبوني حرف مي زني. مهم اينه که انسان باشي.
    http://baranelec.mihanblog.com/
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام در برابرش زانو بزند...

دیدگاه

پاسخ : برنامه ریزی پردازنده های DSP با متلب

دوستان یعنی کدی که متلب تولید میکنه بهینه است و دیگه نیازی به برنامه نویسی نیست ؟؟!! کسی این کار رو انجام داده؟ نتیجه اش چطور بوده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X