اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال ابتدایی در مورد xmega

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال ابتدایی در مورد xmega

درود
    من یه فرد تازه کار هستم و بردی آماده کردم که از xmega128a1-au استفاده میکنه
    از هر 16 پایه a & b به عنوان ورودی adc استفاده کردم و به هر دو a & b avcc ورودی 3.3V وصل کردم
    یه برنامه با microC نوشتم و Adc رو تنظیم کردم ولی در جواب با اشکالات زیادی مواجه بود
    مثلا در جواب خوندن مقدار b0 , b7 از یک ورودی مقدار می گرفت چیزی که من تنظیم نکرده بودم و با کوچیکترین تغییر در کونفیگ نامربوط، جای ورودی ها عوض می شد!!
    توی این کار من به سرعت نمونه برداری نیاز دارم و حتی اگه رزولوشن 0 تا 10 هم باشه مشکلی ندارم
    ولتاژ دریافتی از سنسور بین 0 تا 3.3 هست

سوال ها:
    1- الان atmel stadio و iar رو دانلود کردم نمیدونم با کدوم بهتره که کار کنم؟
    2- چطور توی نرم افزار پیشنهادی شما Adc رو تنظیم کنم تا vref مساوی با avcc باشه؟
    3- در صورت امکان طریقه تعویض یک کانال adc با یک پورت دیگه رو هم توضیح بدید.
    4- برای خوندن ورودی به صورت دیجیتال به طوری که فقط یک پین خونده بشه چیکار باید کرد؟

با سپاس فراوان

پاسخ : چند سوال ابتدایی در مورد xmega

1- از هر دو می توانید استفاده کنید. اما کار با iar تا حدی مشکل تر است.
    2- امکان برابری Vref با AVcc وجود ندارد و این یک محدودیت سخت افزاری است و به نرم افزار بستگی ندارد.
    3- سوال را بصورت واضح تر و با توضیح دقیق تر در تاپیک مربوط به ADC مطرح کنید.
    4- 8 بیت بصورت توام از طریق رجیسترهای PORTx_IN قابل دسترسی هستند که با and کردن مقدار خوانده شده با عدد مناسب می توانید به محتویات هر بیت دسترسی پیدا کنید. در مورد پورت ها هم تاپیکی وجود دارد که سوالات مربوطه را می توانید در آن مطرح کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X