اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کامپایلر بسکام برای میکرو های 32 بیتی arm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کامپایلر بسکام برای میکرو های 32 بیتی arm

سلام دوستان کسی میدونه ایا برای میکرو های arm مثل lpc2132 کامپایلر بسکام امده وهست یا نه
    اینا پرسیدم چون یکی از دوستان گفتن که یکی از دانشجویان که باش رفیق هست از بسکام برای میکرو های arm استفاده کرده که یه dvd کامل هست که از خارج براش اوردن ودارای کرک هم هست
    کسی میدونه صحت داره یا نه ؟؟؟؟؟ :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

پاسخ : کامپایلر بسکام برای میکرو های 32 بیتی arm

سلام به دوست عزیزمون که این بحث رو شروع کردن
    به نظر من شما که با arm کار میکنی برای اینکه سرعت براتون مهمه حتماً از کامپایلر های keil و یا iar استفاده کنید
    چون بسکام کد های تولیدیش اصلاً بهینه نیست و جوابگوی سرعت نیست
    این نظر شخصی من بود :agree: :agree:
    برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cinapa
      سلام دوست عزیز
      منم شنیدم کما این که یکی از رفقای منم که تو دانشگاه هست با این نوع داره کار میکنه البته من زیاد پیگیری نکردم .چون خودم فقط با سی دارم برنامه مینویسم ولی انطور که شنیدم صحت داره .وحتی تعریفشو خیلی زیاد شنیدم . فقط خوش به حال اونایی که با بسکام کار میکنن
      سلام
      خوب پیدات کردم رفیق
      خواهشن اگه کسی رو میشناسی و فکر میکنی داره بیزحمت برام بفرست هر چقدر هزینه داشته باشه برات میفرسستم لطفا پیام خصوصی دادم چک کن . چون خیلی وقته دنبالش بودم .
      تشکر :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

سلام این کامپایلر هست ولی میکروهای خاصی را ساپورت می کند همان طور که دوستان گفتند بهتر است با کامپایلرهای C کار کنید :nerd:
        http://microcontrollershop.com/product_info.php?products_id=3017
        معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
        اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
        آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
          سلام این کامپایلر هست ولی میکروهای خاصی را ساپورت می کند همان طور که دوستان گفتند بهتر است با کامپایلرهای C کار کنید :nerd:
          http://microcontrollershop.com/product_info.php?products_id=3017
          سلام
          اینو خودم میدونستم ولی اون چیزی که رفیقمون cinapa تو پیام خصوصی بهم داده یه چیزه دیگست که فعلا تو ایران نیست و فقط باید خریداری بشه چون تو نت ها هم گشتم نبود . تقریبا تمام میکرو ها را ساپورت میکنه این رفیقمون هم از خارج براش سفارشی اوردن . من پیگیری میکنم اگه بدستم رسید اسمشو بهتون میگم . رفیقمون قیمتشو بهم گفته تقریبا 150000 تومان میشه .

دیدگاه

ما قبلا واسه avr با c کار می کردیم وقتی به lpc هم که مهاجرت کردم باز با c کار می کنم اما انگار زمین تا آسمون با هم فرقشونه مثل اینکه بخوای یه زبون جدید یاد بگیری. اگر هم بخوای بری دنبال بسکام فکر نکن چون قبلا بلد بودی دیگه یاد گرفتن نمی خواد به علاوه اینکه بیشتر منابع موجود واسه یاد گیری برای آرم با c کار می کنن

دیدگاه

اینجا رو ببینید
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75059.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
                اینجا رو ببینید
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75059.0
                خوب رفیق خوب بود ولی این که نسخه pro هست .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

منظورتون از نسخه pro هست چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cinapa
                    سلام فکر کنم منظور جناب aawww این که نسخه های ابتدای هستند که زیاد کاربردی ندارن برای کارهای بزرگ وسنگین.. چون تا حدودی که من میدونم این نسخه ها فقط برای برنامه های کم کار برد دارن و برنامه های حجیم را جواب نمیدن .علاوه بر اون دستورات زیادی هم ندارن که کار برد داشته باشن ودارای کتابخونه های بسیار کم و محدود هستن :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read:
                    سلام رفیق عزیز
                    دستت درد نکنه زدی تو خال که . منظورم دقیقا همین بود . البته یه چیزی مثل دمو هست . یعنی ازمایشی ابتدایی و خیلی و های دیگه عزیز جان ..................حالا متوجه شده بیدی یا برات توضیحات کاملی بدویم
                    بازم ممنونم جناب cinapa عزیز

:wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

دیدگاه

سلام
                      دوست عزیز منظور از pro نسخه professional هست، اتفاقا برعکس گفته شما این کامپایلر خیلی وقته که برای ARM ها آمده و نسخه قابل دانلود آن اجازه کامپایل تا 8KB رو میده، اما کرک شده آن این مشکل رو نداره، در ضمن کنابخانه های خیلی کاملی رو هم داره، از Bascom هم تنوع کتابخانه ای بیشتری داره، نمونه هایی از اونو براتون لیست میکنم
                      کتابخانه و ابزار طراحی بر روی LCD های رنگی به نام Visual TFT
                      http://www.mikroe.com/visualtft/
                      کتابخانه Touch برای LCD گرافیکی
                      کتابخانه نوشتن و پیاده سازی Fat32 بر روی SD/MMC به صورت SPI و یا SDIO
                      کتابخانه مربوط به Ethenet و پیاده سازی Webserver
                      کتابخانه مربوط به پیاده سازی USB device
                      کتابخانه استفاده از Can
                      کتابخانه مربوط به استفاده از واحدهای مختلف میکرو مثل USART، ADC، SPI، I2C و ...
                      و کتابخانه های توابع ریاضی و ...
                      در ضمن مشخصات کامل کتابخانه ای اونو از اینجا میتونید بگیرید
                      http://www.mikroe.com/mikrobasic/arm/libraries/

دیدگاه

این نرم افزار فقط سری های lm و stm رو کامپایل می کنه lpc رو نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X