اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با وقفه ی پورت کام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با وقفه ی پورت کام

سلام
    دوستان من وقفه ی دریافت پورت کام رو از داخل کدویزاد فعال کردم (16 بیتی) و کداشو ساختم
    اطلاعاتمم گرفتم و مشکلی ندارم
    ولی الان که تیک گزینه ی ارسال داده (TR) رو زدم (بدون وقفه ی ارسال) ، دریافت اطلاعاتم غیر فعال شده و فقط میتونم روی پروتم ارسال داده داشته باشم
    در کل یا فقط قسمت دریافت اطلاعاتم کار میکنه یا ارسال
    هدفم اینه که دریافت اطلاعاتم از طریق وقفه پورت کام صورت بگیره ولی ارسالش بصورت عادی باشه،اصلا این وقفه موقع ارسال اطلاعات به چه دردی میخوره؟
    از کریستال 11.0592 استفاده میکنم،بادریتمم 9600 و اینکه فیوزبیتامم روی کریستال خارجی تنظیم کردم
    کدای رجیستری برا موقعی که دریافت رو به همراه وقفه و ارسال رو بدون وقفه فعال میکنم به طریق زیره:

UCSRA=0x00;
    UCSRB=0x98;
    UCSRC=0x86;
    UBRRH=0x00;
    UBRRL=0x47;
    تو این حالت فقط ارسال داده هام کار میکنه

یدفعم وقفه ی هر دو یعنی ارسال و دریافت رو فعال کردم ولی بازم فقط ارسال داده هام جواب میداد و دریافتش کار نمیکرد

دوستان لطفا کمک کنید،حسابی لازمم شده

پاسخ : مشکل با وقفه ی پورت کام

حتما یه جایی رو اشتباه زدی کل پروژه رو اپلود کن تا نگاش کنم.

رجیسترها باید اینطوری بشن :
    UCSRA=0x00;
    UCSRB=0x98;
    UCSRC=0x06;
    UBRRH=0x00;
    UBRRL=0x33;
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل با وقفه ی پورت کام

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
      حتما یه جایی رو اشتباه زدی کل پروژه رو اپلود کن تا نگاش کنم.

رجیسترها باید اینطوری بشن :
      UCSRA=0x00;
      UCSRB=0x98;
      UCSRC=0x06;
      UBRRH=0x00;
      UBRRL=0x33;
      ممنون از پاسختون

این برنامه ای هس که نوشتم
      http://www.irfreeup.com/uploads/136454975961261.rar
      تو این برنامه با فشار دادن پین دوم پورت d کاراکتر a ارسال میشه
      ولی با توجه به کدی که نوشتم باید موقعی که اطلاعات روی پورت سریال میاد بر روی ال سی دی نمایش داده بشه ولی این اتفاق نمیفته
      تو برنامه ی زیر که فقط ارسال با وقفه رو فعال کردم این اتفاق میفته،یعنی هر داده ای که بر روی پورت ارسال میکنم ،بر روی ال سی دی نمایش داده میشه
      http://www.irfreeup.com/uploads/136455040444431.rar

دیدگاه

از همین میکرو می فرستی می خوای همینم بگیره و نمایش بده؟؟؟؟؟؟؟؟ :surprised: :surprised:
        چرا ناراحتی پاتریک!
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل با وقفه ی پورت کام

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
          از همین میکرو می فرستی می خوای همینم بگیره و نمایش بده؟؟؟؟؟؟؟؟ :surprised: :surprised:
          نه دیگه
          از هایپرترمینال میفرستم و موقعی ام که پین دوم پورت D رو میزنم روی هایپر اطلاعاتمو مشاهده میکنم

دیدگاه

بیا دوست عزیز عملی هم تست کردم عالی کار می کنه : http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13645522611.rar
            چرا ناراحتی پاتریک!
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X