ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2012/07/31
    189
    0

مدار آلتراسونيک ساده و بسيار ارزان قيمت

سلام

دوستان من يه مدار ساده آلتراسونيک رو از نت گرفتم و با کمي تغيير تونستم راه اندازي کنم و با ولتاژ 5V+ و تا فاصله اي حدود 100cm سنس ميکنه

فايل شامل يک عکس که مدار اصلي هست و شامل يک فايل پروتئوس

1-در عکس قسمت PWM که به بيس ترانزيستور خورده با فانکشن فرکانس 40K مربعي شکل رو متصل کنين و براي راه اندازي فرستنده آلتراسونيک هست
    2-و در قسمت Pulse که خروجي گيرنده آلتراسونيک هست يه موج سينوسي ميده
    3-ضمنا به پايه هاي مثبت و منفي فرستنده و گيرنده آلتراسونيک توجه کنين
    4-يک فيلم که حاوي فيلم رباتي که ازن ماژول ساخته شده قرار دادم تا بتونين به راحتي کارايي شو ببينيد

ضمنا در قسمتي که از2 عدد ICLM358 به صورت تقويت کننده و مقايسه گر استفاده کردم ، شا مي تونين اين قسمت رو هر ايده اي دارين راه اندازي کنين

اميدوارم که بتونين در پروژه هاي مختلفتون ازين ماژول آلتراسونيک بهره ببرين :smile:

اگر از مدار خوشتون اومد واسه فرج مولا دعا کنين @};-

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

لينک غير مستقيم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.
    2011/02/09
    مشهد
    485
    18

پاسخ : مدار آلتراسونيک ساده و بسيار ارزان قيمت

مگر چقدر اختلاف قیمت بین اینکه خودمون یک مدار راه انداز درست کنیم با یک مدار آماده وجود داره؟
    من خودم از همین آلتراسونیک های روی دزدگیر ماشین استفاده کردم خیلی راحت و بی دردسر
    2012/07/31
    189
    0

آماده بخواين بخرين حداقل قيمتش چيزي حدود 25هزار تومان به بالاست و پروتکل ارتباطي ماژول هاي آماده تفاوته ، اما اينکه بخوايم خودمون بسازيم با 7هزار تومان ميشه ساخت

خوب اين خيلي خوبه ، روش مدار مورد نياز و روش راه اندازي سنسور ماشين رو مطرح کنين تا بقيه هم استفاده کنن :read:
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.
    2011/02/09
    مشهد
    485
    18

راه اندازی خاصی نداره.
    این ماژول 3 تا خروجی داره
    وسطی دیتا هست
    چپی 5 ولت دادم و سمت راستی هم زمین.
    وقتی چیزی از جلو سنسور آلتراسونیک رد میشه پایه دیتا صفر میشه و من این پایه رو به میکرو وصل کردم و بر اساس نیازم کارم راه افتاد.
    قیمت این ها رو نمیدونم اینی که من داشتم کنار خونه افتاده بود منم برداشتمش و بسمه الله...
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4