اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار آلتراسونیک ساده و بسیار ارزان قیمت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار آلتراسونیک ساده و بسیار ارزان قیمت

سلام

دوستان من یه مدار ساده آلتراسونیک رو از نت گرفتم و با کمی تغییر تونستم راه اندازی کنم و با ولتاژ 5V+ و تا فاصله ای حدود 100cm سنس میکنه

فایل شامل یک عکس که مدار اصلی هست و شامل یک فایل پروتئوس

1-در عکس قسمت PWM که به بیس ترانزیستور خورده با فانکشن فرکانس 40K مربعی شکل رو متصل کنین و برای راه اندازی فرستنده آلتراسونیک هست
    2-و در قسمت Pulse که خروجی گیرنده آلتراسونیک هست یه موج سینوسی میده
    3-ضمنا به پایه های مثبت و منفی فرستنده و گیرنده آلتراسونیک توجه کنین
    4-یک فیلم که حاوی فیلم رباتی که ازن ماژول ساخته شده قرار دادم تا بتونین به راحتی کارایی شو ببینید

ضمنا در قسمتی که از2 عدد ICLM358 به صورت تقویت کننده و مقایسه گر استفاده کردم ، شا می تونین این قسمت رو هر ایده ای دارین راه اندازی کنین

امیدوارم که بتونین در پروژه های مختلفتون ازین ماژول آلتراسونیک بهره ببرین :smile:

اگر از مدار خوشتون اومد واسه فرج مولا دعا کنین @};-

http://uploadtak.com/images/j364_Ultrasounic.rar
    لینک غیر مستقیم
    http://uploadtak.com/viewer.php?file...ltrasounic.rar
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

پاسخ : مدار آلتراسونیک ساده و بسیار ارزان قیمت

مگر چقدر اختلاف قیمت بین اینکه خودمون یک مدار راه انداز درست کنیم با یک مدار آماده وجود داره؟
    من خودم از همین آلتراسونیک های روی دزدگیر ماشین استفاده کردم خیلی راحت و بی دردسر

دیدگاه

آماده بخواین بخرین حداقل قیمتش چیزی حدود 25هزار تومان به بالاست و پروتکل ارتباطی ماژول های آماده تفاوته ، اما اینکه بخوایم خودمون بسازیم با 7هزار تومان میشه ساخت

خوب این خیلی خوبه ، روش مدار مورد نیاز و روش راه اندازی سنسور ماشین رو مطرح کنین تا بقیه هم استفاده کنن :read:
      وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

راه اندازی خاصی نداره.
        این ماژول 3 تا خروجی داره
        وسطی دیتا هست
        چپی 5 ولت دادم و سمت راستی هم زمین.
        وقتی چیزی از جلو سنسور آلتراسونیک رد میشه پایه دیتا صفر میشه و من این پایه رو به میکرو وصل کردم و بر اساس نیازم کارم راه افتاد.
        قیمت این ها رو نمیدونم اینی که من داشتم کنار خونه افتاده بود منم برداشتمش و بسمه الله...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X