اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مفهوم slew rate ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مفهوم slew rate ؟؟؟

سلام
    slew rate یه op-amp دقیقا چیه؟ میگن نرخ تبدیل ورودی به خروجی ، خوب یعنی چی؟
    کم باشه مزیت قطعه است ، یا زیاد باشه؟ واحدش هم ولت بر میکروثانیه است :redface:
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

پاسخ : مفهوم slew rate ؟؟؟

اول تعریف slew rate رو تصحیح میکنم : سرعت تغییرات ولتاژ خروجی نسبت به زمان می باشد SR=∆Vo/∆t
    دوم بنا به تعریف؛ یک Op-Amp ایده آل قطعه ای است که مقاومت ورودی بینهایت ، مقاومت خروجی صفر، بهره بینهایت ، پهنای باند بینهایت ، ولتاژ افست صفر، نویز صفر و Slew Rate بینهایت داشته باشد. پس میشه نتیجه گرفت که هر چی slew rate یا همون SR بیشتر باشه بهتره چرا که به عبارتی هرچی بیشتر باشه پهنای باند در خروجی بیشتره
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

فرض کنید به یه اپ امپ دستور میدید که خروجی 2 ولت بشه.اپ امپ در چه مدتی میتونه خروجی رو 2 ولت کنه؟ مثلا اگه SR اون اپ امپ0.5 ولت بر میکرو ثانیه باشه 4 میکرووثانیه طول میکشه پس هر چی بیشترباشه بهتره و میتونی اپ امپو تو فرکانسهای بالاتر به کار ببری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
        پس هر چی کمتر باشه بهتره و میتونی اپ امپو تو فرکانسهای بالاتر به کار ببری.
        سلام...آقا مطمئنی اینجا رو درست گفتی... :surprised:
        ..از اونجایی که تو فرمول تغییرات ولتاژ در صورت قرار داره پس میشه گفت SR هر چی بیشتر بشه بهتره در فرکانس های بالا...
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behnam Omran
          سلام...آقا مطمئنی اینجا رو درست گفتی... :surprised:
          ..از اونجایی که تو فرمول تغییرات ولتاژ در صورت قرار داره پس میشه گفت SR هر چی بیشتر بشه بهتره در فرکانس های بالا...
          موفق باشید
          اخ اخ شرمنده اخلاق مهندسی شما اره یه اشتباه بود چون باید به تعجیل میرفتم جایی عجله ای شد دوست من.مورد دیگه هم که عامل مهمی هست پهنای باند یه اپ امپه.
          ممنون از یاداوریتون.اصلاحش کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X