اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن درگاهها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن درگاهها

دوستان عزیز شرکتهایی که در ساختن دستگاهای خود از hmi استفاده میکنند و برای تبادل اطلاعات در ماشین از در گاهای rs 485 و rs 422 و rs 232 استفاده میکنند ایا امکان داره که این پروتکل ها رو از حالت استاندارد خود خارج کنند منظورم اینه که مثلا پروتکل rs 485 رو با یک فرکانس دیگه مدوله کنند تا کسی نتونه اون اطلاعات رو بدست بیاره (من میخوام با یک برد دست ساز که میتونه با rs 485 ارتباط داشته باشه در مسیر rx tx در گاه rs485 قرار بدم و اطلاعات hmi رو بدست بیارم)حالا با اون استدلالی که گفتم من فکر میکنم این کار نمیشه لطفا من رو راهنمایی کنید و پاسخم را بدید با تشکر

پاسخ : خواندن درگاهها

دوست عزیز هر اکثر شرکت ها برای ارتباط خود از RS485 استفاده می کنند. ولی در هر دستگاه پروتکل ارتباطی فرق دارد. اگر منظور شما خواندن کد های بین HMI و PLC است می توانید این اطلاعات را خوانده و سپس رمز گشایی کنید. مثلا وقتی یک دکمه را روی پنل HMI فشار میدهید یک کد که مربوط به دستگاه مقصد است به همراه آدرس ریجستر مربوطه و مقدار آن فرستاده می شود.
    اگر هم میخواهید که از HMI به عنوان یک نمایشگر برای دستگاه خاصی استفاده کنید کافیست که از طریق پرتکل مودباس هر دو را به هم وصل کرده و ریجسترهای مربوطه را آدرس دهی کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X